REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jason Momoa, walka o tron Atlantydy i przygody na pustyni. „Aquaman” od dziś w HBO GO

Superbohaterów nigdy za wiele! Popularność ekranizacji komiksów nie słabnie już od wielu lat. I chociaż to prowadzone pod wodzą Disneya MCU (Marvel Cinematic Universe) wyraźnie przoduje na tym polu, co jakiś czas swoje trzy grosze dorzuca DCEU (DC Extended Universe). Jednym z hitów kinowego uniwersum DC był zeszłoroczny „Aquaman”, który dziś wchodzi na platformę HBO GO.

26.01.2020
13:00
Premiera Aquamana w HBO GO. Film DC od dziś na platformie VOD
REKLAMA
REKLAMA

Fani superbohaterów, którzy subskrybują HBO GO, nie mogą narzekać na nudę. Na platformie nie brakuje bowiem pełnometrażowych filmów i seriali z trykociarzami w roli głównej. I nie mówimy tu tylko o produkcjach spod znaku DC, jak „Doom Patrol” czy „Batwoman”, ale również Marvela. W ofercie serwisu znajdują się przecież ostatni „Avengersi: Koniec gry” czy „Kapitan Marvel”.

Do bogatej biblioteki tytułów interesujących dla miłośników komiksów dzisiaj dołącza „Aquaman”.

Film w reżyserii Jamesa Wana („Piła”, „Obecność”, „Szybcy i wściekli 7”) był pierwszym w historii filmem należącym do DCEU, który zarobił ponad miliard dolarów. Nie ma się co temu dziwić. W porównaniu do wielu innych produkcji z uniwersum, ten nie został nawet zmiażdżony przez krytykę. Fani otrzymali nadzieję na nową jakość adaptacji komiksów DC.

„Aquaman” to opowieść o tym, jak Arthur Curry, który w „Lidze sprawiedliwości” nie stronił od kieliszka, postanawia przejąć władzę w podwodnym królestwie Atlantydy. Tylko w ten sposób może zapobiec wojnie swoich pobratymców z ludźmi. Po drodze czeka go wiele przygód i potyczek z próbującymi mu przeszkodzić w osiągnięciu celu przeciwnikami.

W tytułową rolę rozmawiającego z rybami Aquamana wcielił się Jason Momoa.

REKLAMA

U jego boku jako Mera wystąpiła natomiast Amber Heard. Obsada robi wrażenie, bo prócz nich na ekranie pojawiają się m.in. Willem Dafoe, Patrick Wilson, Nicole Kidman i Dolph Lundgren.

Oglądanie „Aquamana” w HBO GO wydaje się idealnym sposobem na umilenie sobie czasu w oczekiwaniu na premierę drugiej części filmu i pojawienie się HBO Max, gdzie będzie można zobaczyć animowanego „Aquamana: King of Atlantis”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA