REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy
 3. Seriale

Thor, Ostre przedmioty i futurystyczny świat 2049 roku – hity w lipcowej ramówce HBO

Poznaliśmy listę największych filmowych i serialowych hitów, które zawitają w lipcu na kanałach HBO. Na antenie pojawią się docenianie przez krytyków filmu superbohaterskie z 2017 roku, druga część kultowego dzieła science fiction, a także interesujące nowości serialowe.

20.06.2018
13:04
Lipcowa ramówka HBO obfituje w zeszłoroczne hity i serialowe nowości
REKLAMA
REKLAMA

W zeszłym miesiącu kinową ofertę zdominowały świetne produkcje superbohaterskie. Nie dziwi więc, że stacja HBO bierze przykład z najlepszych i w nadchodzącym miesiącu proponuje aż trzy różne produkcje o bohaterach Marvela i DC. Obok nich nie zabraknie także największych hitów zeszłego roku, ciekawych dokumentów i nowości serialowych spod znaku kryminału i thrillera.

HBO - nowości na lipiec 2018 roku

DC wielokrotnie w swoich dziełach zmieniało historię związaną z narodzinami Supermana i jego rodzinną planetą. Wszystko po to, by uwspółcześnić Człowieka ze Stali i nadać mu bardziej ludzki rys. Kolejną próbą reinterpretacji origin story Supermana jest serial Krypton, który opowiada o zmaganiach dziadka Kal-Ela. Rzecz dzieje się kilka dekad przez narodzinami herosa. Jego dziadek, Seg-El musi radzić sobie z hańbą nałożoną na jego ród i ocalić Krypton przed nadchodzącą zagładą.

Premiera pierwszego odcinka: 03.07.2018, HBO. Serial jest już dostępny na HBO GO.

Oryginalny Łowca androidów to film kultowy, ale hermetyczny i trudny w odbiorze. Kto wie, czy ta sama opinia nie będzie w przyszłości dotyczyła również Blade Runner 2049. To film wizualnie piękny, a przy tym w ciekawy sposób rozwijający wątki z pierwszej części. Ale jednocześnie dłuższy niż zwyczajowe hollywoodzkie hity i trudny dla przeciętnego kinomana. Każdy fan futurystycznych klimatów, który jeszcze nie widział filmu Denisa Villenueve, powinien to wszakże natychmiast nadrobić.

Premiera: 01.07.2018, HBO.

Za Thorem przez lata ciągnęła się fama najgorszej serii spośród wszystkich filmów Marvel Cinematic Universe. Zmieniła to dopiero premiera filmu Thor: Ragnarok w reżyserii Taiki Waitiego. Obraz zachwycił fanów kolorową otoczką, dowcipami i wyższą niż kiedykolwiek stawką. Dał też fanom Marvela z dawna oczekiwany pojedynek o miano najsilniejszego Avengersa. Thor w jednej chwili przerodził się z jednego z najbardziej znienawidzonych bohaterów MCU w uwielbianego przez wszystkich, żartobliwego amanta.

Premiera: 29.07.2018, HBO.

Coraz wyraźniej widać, że twórcy DCEU mogą już liczyć jedynie na Aquamana i Wonder Woman. Postać zagrana przez Gal Gadot w Batman v Superman, Lidze Sprawiedliwych, a przed wszystkim swoim solowym filmie, to jedyne pozytywne światełko na dotychczasowej mapie produkcji DC i Warner Bros. Wonder Woman to film świeży, pełen pozytywnej energii i lepszych niż dotychczas efektów specjalnych. Dlatego warto nadrobić film z Gal Gadot, zwłaszcza wobec nadchodzącego wielkimi krokami sequela.

Premiera: 22.07.2018, HBO.

To może być nowy hit HBO. Serial z Amy Adams w roli głównej opowiada historię dziennikarki, która wraca do rodzinnego miasteczka, by odkryć tajemnicę stojącą za podwójnym morderstwem młodych dziewczynek. Bohaterka będzie musiała zmierzyć się z demonami własnej przeszłości i postacią swojej starszej siostry. Zwiastun produkcji sugeruje, że widzowie nie będą mogli do końca wierzyć słowom reporterki. Serial zapowiada się jako pełen emocji i zwrotów akcji thriller.

Premiera pierwszego odcinka: 09.07.2018 o 3:00 rano, powtórka tego samego dnia o 20:10 na HBO. Serial od 9 lipca będzie również dostępny w HBO GO.

Robin Williams: W mojej głowie

Za życia Robin Williams był jednym z najzabawniejszych, ale i najbardziej kontrowersyjnych komików w Stanach Zjednoczonych. Aktor zmagał się z wieloletnią depresją, oskarżeniami o plagiat dowcipów i wizerunkiem klauna. Dokument w reżyserii Mariny Zenovich stanowi intymny portret Williamsa. Pokazuje nieznane strony jego życia i wrażliwość, dzięki której zdobył serca wielu najsłynniejszych postaci Hollywood.

Premiera: 17.07.2018, HBO.

Kobiety i XX wiek

Nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny film Kobiety i XX wiek, to opowieść o trójce kobiet, które przejmują opiekę nad dorastającym chłopcem. Przejmujący i ciekawy obraz w gwiazdorskiej obsadzie: Annette Bening, Elle Fanning oraz Greta Gerwig. HBO kolejny raz udowadnia, że nie obce są im kobiece historie i wrażliwość kina artystycznego. Tego typu pozycja w zalewie kina superbohaterskiego pozwala zmienić choć na chwilę perspektywę i spojrzeć na kino z innej strony.

Premiera: 14.07.2018, HBO.

REKLAMA

W lipcu na HBO warto zwrócić uwagę także na takie produkcje jak:

 • W ukryciu (premiera 6 lipca na HBO)
 • Kong: Wyspa Czaszki (premiera 8 lipca na HBO)
 • Famous in Love (premiera pierwszego odcinka 11 lipca na HBO, kolejne co tydzień)
 • Six, 2. sezon (premiera pierwszego odcinka 13 lipca na HBO, kolejne w piątki, serial jest już dostępny w HBO GO)
 • Wataha u drzwi (premiera 13 lipca na HBO)
 • Emotki. Film (premiera 15 lipca na HBO)
 • Królewskie wakacje (premiera 28 lipca na HBO)
 • Opłacone krwią (premiera 28 lipca na HBO)
 • Obsesja Eve (premiera pierwszego odcinka 1 lipca na HBO3, serial dostępny na HBO GO)
 • Młody Sheldon (premiera trzech pierwszych odcinków 15 lipca na HBO3, serial dostępny na HBO GO).
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA