REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

HBO Max w Polsce już w tym roku. Ile będzie kosztować? Spytaliśmy operatorów

HBO Max w Polsce już niedługo. Serwis najpewniej pojawi się na przełomie lutego lub marca 2022 roku. Ile będzie kosztować HBO Max w Polsce? Zapytaliśmy o to operatorów. Sprawdzamy, jak może wyglądać wejście usługi na nasz rynek.

26.01.2022
21:49
hbo max w Polsce cena
REKLAMA

HBO Max niedługo wejdzie do Polski i zastąpi HBO GO - to już pewne. Nadal jednak nie znamy daty premiery i ceny. O ile ta pierwsza informacja jest trzymana w sejfie, który przecieka, o tyle ta druga, ze sporą dozą pewnością, jest już jasna. Tak przynajmniej wynika z naszych ustaleń po rozmowach z operatorami komórkowymi i telewizyjnymi.

HBO GO to popularny serwis streamingowy, który powoli kończy swój żywot. Na jego miejsce wejdzie HBO Max, który ma o wiele większy katalog filmów i seriali. W Polsce pojawi się w tym roku - to oficjalna, ale mało konkretna data. Wszystkie przecieki sugerują jednak, że pojawi się na tak zwanych "dniach", czyli w pierwszym kwartale 2022 roku.

REKLAMA

Pierwsza nieoficjalna informacja przywędrowała ze Słowacji, gdzie HBO Max ma niby wystartować 22 lutego. Na stronie serwisu pojawiła się też przez chwilę zapowiedź, że jednak data premiery przypadnie na Dzień Kobiet, czyli 8 marca. Według kolejnych naszych ustaleń w polskim oddziale HBO, będzie to przełom lutego i marca. Tak więc mniej więcej wiemy, kiedy nastąpi przełom i pożegnanie irytującego, acz kochanego HBO GO. Co jednak z ceną?

HBO Max w Polsce - jaka cena. Ile będzie kosztowała nowa usługa?

Hbo Max w Polsce w 2022 roku. Jaka cena?

HBO Max zastąpi w Polsce HBO GO. Nadal jednak wiemy bardzo mało o starcie nowego serwisu

W tym momencie HBO GO kosztuje 24,90 zł miesięcznie. Ta cena jest, że tak powiem, płynna, ponieważ dostęp do serwisu możemy wykupić w ramach abonamentu telefonicznego lub telewizyjnego. Nie chcę się chwalić, czy reklamować, ale podać przykład: mam numer w Play, gdzie kosztuje mnie to 20 zł (18 zł za kanały HBO i 2 zł za HBO GO - nie da się mieć samego streamingu, trzeba też płacić za "normalne" stacje).

Pewnie nie tylko ja, ale wielu z was, zastanawia się, co się stanie przy przejściu na HBO Max? Przecież w sumie ta zmiana nastąpi już niedługo, a nadal wiemy bardzo mało. Czy cena się zmieni, czy trzeba będzie podpisać nową umowę, czy wszyscy będą mieć włączony dostęp do nowej bazy w tym samym czasie? Nie znam jeszcze dokładnej odpowiedzi na te pytania, ale mam pewne przypuszczenia, o których za chwilę.

Zadzwoniłem nawet na infolinię Playa, gdzie pan konsultant powiedział, że na razie nie wie, jak to będzie wyglądać, a także nie widzi w systemie opcji zmiany pakietu na HBO Max. Biuro prasowe Play odpowiedziało mi, że "w tej sprawie czekamy najpierw na oficjalne informacje od HBO. Wtedy poinformujemy naszych klientów o tym, jak wpłynie to na warunki dostępu do treści".

Cena HBO Max w Polsce. Wiele wskazuje na to, że zapłacimy tyle samo co za HBO GO

Wysłałem maile z pytaniami do biur prasowych kilku operatorów i telewizji (oprócz Play, do Orange, T-Mobile, Plusa, Canal+, UPC, Vectry i Netii). Od większości z nich otrzymałem odpowiedź, ale nie taką jak się spodziewałem.

Netia: Nie chcemy wyprzedzać komunikacji samego HBO, dlatego na razie muszę się powstrzymać od odpowiedzi.

Grupa Polsat Plus: W pierwszej kolejności powinniśmy poczekać na oficjalne informacje od dostawcy usługi. To decyzje HBO i to do HBO należy kierować pytania w tym zakresie.

UPC: Chętnie bym pomógł, ale zmuszony jestem odesłać Pana dziś w pierwszej kolejności bezpośrednio do HBO.

Odpowiedzi poszczególnych biur prasowych

Zwróciłem się oczywiście do HBO, ale nadal polecono mi uzbroić się w cierpliwość i czekać na komunikat, w którym wszystko będzie wyjaśnione. Dostaniemy go "wkrótce". Najciekawszą odpowiedź dostałem od Orange.

W tej chwili możemy powiedzieć, że zmiana nie będzie miała wpływu na cenę ani umowę klienta, a więcej szczegółów będzie znane po oficjalnej prezentacji w najbliższym czasie.

Biuro prasowe Orange.

Wiadomość pozwala z dużą pewnością stwierdzić, że cena HBO Max będzie taka sama jak HBO GO i raczej żaden z operatorów się w tej kwestii nie wyłamie (może za to ewentualnie dać jakąś promocję). Potwierdzenie tej tezy jest też w poniższym tweecie dziennikarza Andrzeja Mężyńskiego. Wychodzi na to, że nie tylko Orange, ale i Canal+ nie zamierza podnosić cen.

HBO GO nie działa? Firma wycofuje się ze wsparcia niektórych telewizorów. Co z HBO Max?

HBO już powoli zaczyna wygaszać swój wysłużony serwis streamingowy, co też jest sygnałem rychłych zmian. Odczuli to dotkliwie niektórzy abonenci. Już wcześniej firma zapowiadała w mailach (choć ja nic nie dostałem), że "w celu zapewnia bezpieczeństwa, niezawodności i prawidłowego działania, aplikacja HBO GO nie będzie dostępna na kilku starszych wersjach systemów operacyjnych, na niewielkiej liczbie urządzeń".

W wiadomości mogliśmy przeczytać, że od 19 stycznia HBO GO nie można oglądać na stosunkowo nowych telewizorach. Okazuje się, że lista nieobsługiwanych urządzeń jest dłuższa i dotyczy także konsoli PlayStation 3.

  • Samsung z OS Tizen, wersja 2015 i starsze
  • LG z WebOS poniżej wersji 3.5
  • PlayStation 3

Niektórzy użytkownicy są wściekli, bo kupili Smart TV kilka lat temu, opłacili subskrypcję, a nagle nie mogą oglądać filmów i seriali na HBO GO. Prawdopodobnie na tych samych urządzeniach nie będzie też dostępny HBO Max (wysłałem pytanie, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi).

Spore zamieszanie w sieci zrobił post, w którym użytkownik skarżył się na brak możliwości włączenia aplikacji na Samsungu H6400 (telewizor miał u nas recenzję w 2014 roku). Niektórzy internauci obiecali wypowiedzenie umowy lub przejście na PirateBay, a inni dziwią się, że Netflix czy Prime im śmiga bez przeszkód, ale HBO GO już nie. Aplikacja i strona hbogo.pl zawsze kiepsko działały, dlatego też na premierę HBO Max czekamy podwójnie.

Kupno nowego telewizora tylko dla HBO Max to ostateczność, aczkolwiek może i fajny pretekst do sprawienia ukochanemu prezentu na Walentynki, ukochanej na Dzień Kobiet lub sobie tak po prostu. Zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest podłączenie laptopa, a najlepszym kupno zewnętrznego "dekodera", który podłączymy przez HDMI. Mam na myśli takie przystawki Smart TV jak m.in. Google Chromecast czy Mi Box, które umożliwiają obsługę najnowszych aplikacji, w tym właśnie tych od HBO, nawet na 10-letnim telewizorze.

HBO Max - cena w Polsce
REKLAMA

HBO Max - Polska. Kiedy start serwisu?

Ostatnie informacje o HBO Max w Polsce, które pojawiły się w sieci (za jedną z nich odpowiedzialne było samo HBO i strona hbomax.com) sugerują, że do startu usługi dojdzie w terminie pomiędzy 22 lutego a 8 marca 2022 roku. Luty pojawił się w informacjach przekazanych przez słowackie media, natomiast marcowa data widniała przez jakiś czas na stronie usługi HBO Max, a następnie zniknęła z platformy. Żaden z powyższych terminów nie został oficjalnie potwierdzony przez HBO.

* Zdjęcie główne: HBO Max materiały prasowe

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA