REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Kina Helios jako jedyne startują już jutro. Sprawdziliśmy, co obejrzeć na wielkim ekranie od 3 lipca

Kina Helios zgodnie z planem otworzą się po kwarantannie już w piątek, 3 lipca. Nie wszystkie placówki wystartują od razu, ale w stosunku do pozostałych sieć podała najbliższy repertuar. Jakie nowości i głośne produkcje z ostatnich miesięcy widzowie będą mogli obejrzeć na dużym ekranie?

02.07.2020
16:01
helios repertuar
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze tydzień temu wydawało się, że najbliższy weekend przyniesie będzie oficjalnym początkiem powrotu do normalności większości polskich kin. Niestety, postępująca w USA pandemia koronawirusa sprawiła, że wielkie wytwórnie przeniosły swoje hity na sierpień. W wyniku tej niekorzystnej decyzji sieci Cinema City i Multikino ogłosiły czasowe opóźnienie restartu. Do zwyczajowej pracy powrócą więc tylko kina Helios.

Ale nawet w tym przypadku nie możemy mówić o 100 proc. wznowieniu działalności. Wizyta na stronie internetowej należącej do Agory sieci i skorzystanie z ogólnopolskiej mapy kin pokazuje, że w stosunku do siedmiu placówek nie podano jeszcze repertuaru*. Wiele wskazuje więc na to, że nie otworzą one do 9 lipca swoich drzwi przed widzami. Chodzi dokładnie o kina Legionowo, Białystok Helios Biała, Bielsko-Biała, Łódź, Płock, Piła i Rzeszów Helios Galeria Rzeszów. Redakcja Rozrywka.Blog zapytała biura prasowego sieci Helios o komentarz w sprawie wymienionych lokalizacji, ale przed publikacją tekstu nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

Nie zmienia to faktu, że pozostałe kina należące do Agory już jutro będą dostępne dla klientów.

Wielu widzów zastanawia się jednak, jakie dokładnie produkcje będą wyświetlane, skoro przez pewien czas nie doczekamy się jeszcze żadnych nowości. Postanowiliśmy sprawdzić repertuar i specjalne oferty kin Helios w poszukiwaniu najciekawszych tytułów. W zależności od wybranego kina może się on nieco różnic (placówki w większych miastach takich jak Warszawa, Katowice czy Wrocław mają więcej możliwości do wyboru), ale większa część listy jest zbieżna dla każdego działających od 3 lipca miejsc.

Kina Helios – najciekawsze propozycje i filmy w repertuarze na dni 3-9 lipca:

Naprzód (dubbing)

Filmy studia Pixar od ponad dekady cieszą się niezmiennym szacunkiem i popularnością wśród widzów. Najnowsza produkcja wykupionej przez Disneya firmy nie jest sequelem czy spin-offem znanej marki, a zupełnie nową historią. „Naprzód” opowiada o magicznym świecie, który z czasem wybrał technologię ponad tajemne sztuki. Dwójka głównych bohaterów animacji to bracia Janko i Bogdan, którzy dostają niepowtarzalną okazję ponownego spotkania ze swoich zmarłym ojcem. Po drodze nie wszystko wychodzi jednak zgodnie z planem.

Twój seans prywatny

Wielu ekspertów od przemysłu filmowego na poważnie zastanawia się, czy odbiorcy faktycznie będą cieli w trakcie trwania pandemii chodzić do kin. A jeśli tak, to pozostaje pytanie: „Na co wybraliby się najchętniej?”. Sieć Helios postanowiła oddać ten wybór w ręce samych odbiorców. Dlatego uruchomiono projekt „Twój seans prywatny”, dzięki któremu będziecie mogli obejrzeć wybrany przez siebie film tylko w otoczeniu przyjaciół i rodziny. Cena minimalna pokazu prywatnego będzie wynosić 200 zł, a zainteresowane osoby otrzymają polecenie, by pojawić się w kinie na 30 min przed rozpoczęciem seansy. Do wyboru każdorazowo będzie aż 9 różnych filmów dostępnych w ramach bieżącego repertuaru.

Filmowe ekranizacje gier wideo w przeszłości rzadko wchodziły na wysoki poziom. Hollywoodzkie wytwórnie zbyt często sięgały po popularne w danym momencie postaci bez znajomości materiału źródłowego i zmieniały ich najważniejsze cechy. Niewiele brakowało, żeby podobny los spotkał film „Sonic. Szybki jak błyskawica”, ale na szczęście zainterweniowali fani niebieskiego jeża. To dzięki nim ostateczny projekt Sonika jest tak przyjemny dla oka, a sam film doczekał się naprawdę pozytywnych recenzji.

Hit za 10!

Helios będzie próbować przyciągnąć widzów do kin nie tylko produkcjami z początku roku, ale też nieco starszymi hitami. Większość z nich obejrzycie jednak już od 10 zł za bilet. W ramach promocji „Hit za 10!” dostępne będą filmy: „Harley Quinn: Ptaki Nocy”, „Naprzód”, „Wierzę w Ciebie”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, „Niewidzialny człowiek”, „Najświętsze serce”, „365 dni”, „1917”, „(Nie)znajomi” oraz „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”.

„Sala samobójców. Hejter” to nowy film Jana Komasy (nominowanego do Oscara za „Boże ciało”), który trafił na chwilę do kin przed wybuchem pandemii, ale dla wielu widzów będzie mimo wszystko godną uwagi premierą. O ile oczywiście nie obejrzeli ideowej kontynuacji filmu z 2011 roku na którejś z platform streamingowych. Popularność na VOD sprawiła, że „Sala samobójców. Hejter” wkrótce ma otrzymać również serialową wersję.

Na topie (napisy)

Liczba zagranicznych premier w pierwszym miesiącu po restarcie będzie szczególnie ograniczona. „Na topie” to więc jedna z niewielu tego typu produkcji możliwych do obejrzenia w kinach Helios. Produkcja opowiada o relacji gwiazdy muzyki popularnej i jej przepracowanej asystentki. Czy razem uda się im stworzyć coś zupełnie nowego? W obsadzie filmu znaleźli się Dakota Johnson, Tracee Ellis Ross, Ice Cube i Bill Pullman.

Wygramy muzyką

helios repertuar class="wp-image-419509"

Powolne odmrażanie kultury w bardzo ograniczonym zakresie objęło też koncerty muzyczne. Największe letnie festiwale niestety nie będą mogły odbyć się w zwyczajowej formie. Dlatego sieć Helios przygotowała dla swoich klientów specjalną ofertę koncertową. W ramach wydarzenia „Wygramy muzyką” w każdą niedzielę o 19:00 odbywać będą więc występy popularnych muzyków na żywo. Dzięki nowoczesnym technologiom kontakt między publicznością a artystą ma być dostępny w czasie rzeczywistym, tak żeby obie strony mogły poczuć choć namiastkę prawdziwego grania na festiwalach.

Helios repertuar – pełna lista filmów dostępnych w następnym tygodniu w kinach sieci:

 • Harley Quinn: Ptaki Nocy
 • Naprzód
 • Wierzę w Ciebie
 • Czworo dzieci i COŚ
 • Tylko sprawiedliwość
 • W lesie dziś nie zaśnie nikt
 • Niewidzialny człowiek
 • Najświętsze serce
 • Coś się kończy, coś się zaczyna
 • Sala samobójców. Hejter
 • Swingersi
 • Pojedynek na głosy
 • 365 dni
 • 1917
 • (Nie)znajomi
 • Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa
 • Na topie

*AKTUALIZACJA

Poprosiliśmy firmę Helios o komentarz w sprawie braków w repertuarach. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy od Zespołu ds. komunikacji Helios SA:

REKLAMA

3 lipca br. działalność wznowi 42 z 49 kin sieci Helios. W tym terminie nie zostaną otwarte multipleksy w: łódzkim Centrum Handlowym Sukcesja, białostockiej Galerii Białej, Pile, Galerii Rzeszów, Legionowie, Bielsku-Białej i Płocku. Jak tylko będziemy mogli podać termin otwarcia naszych kin w tych lokalizacjach z pewnością poinformujemy o tym naszych widzów.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA