REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Dzieje się

Multikino przeprasza widzów. Multipleksy sieci nie otworzą się 3 lipca, tak jak Cinema City

Najbliższy piątek miał być prawdziwym świętem fanów dobrego kina i symbolem powrotu przemysłu filmowego do normalności. Pandemia koronawirusa nie odpuszcza jednak w wielu miejscach świata, przez co premiery największych hitów są przenoszone. A to sprawiło, że Multikino zrezygnowało z powszechnego otwarcia multipleksów 3 lipca.

02.07.2020
13:06
multikino otwarcie
REKLAMA
REKLAMA

Pierwotne plany największych sieci multipleksów w Polsce były naprawdę ambitne, ale jednocześnie dostosowane do warunków globalnego rynku. W teorii rząd zezwolił na wznowienie niepełnej działalności kin już od 6 czerwca, ale poza małymi studyjnymi placówkami mało kto od razu skorzystał z tego pozwolenia. Ministerstwo Kultury najzwyczajniej w świecie nie wzięło poprawki na ogólną sytuację przemysłu filmowego i nie konsultowało swoich decyzji z największymi graczami na rynku.

Decyzja gabinetu Mateusza Morawieckiego miała jednak pozwolić sieciom Multikino, Cinema City i Helios na stopniowe dostosowanie placówek do wymogów bezpieczeństwa, tak żeby wszystkie mogły wystartować 3 lipca. Początkowo sprawy szły w pozytywnym kierunku, a Multikino zdecydowało się nawet na wcześniejsze otworzenie części kin. Niestety, w międzyczasie koronawirus zbierał coraz tragiczniejsze żniwo na terenie Stanów Zjednoczonych. Trudna sytuacja sprawiła, że w wielu stanach kina nadal nie mogą funkcjonować normalnie, a swobodę poruszania się obywateli ograniczają zasady kwarantanny. Wielkie wytwórnie filmowe postanowiły przenieść więc swoje hity na późniejszy, sierpniowy termin.

Brak najważniejszych nowości takich „Tenet” i „Mulan” w repertuarze na lipiec jest najważniejszym powodem decyzji podjętej przez Multikino.

Sieć w oficjalnym poście na Facebooku przeprasza widzów, którzy czekali na ponowne otwarcie kin w swoim mieście i prosi ich o zrozumienie zaistniałej sytuacji. O nowej dacie restartu Multikino ma poinformować w niedalekiej przyszłości. Niewiele wcześniej identyczną decyzję podjęło szefostwo Cinema City. W ich wypadku również nie wiadomo jeszcze, kiedy widzowie będą mogli wrócić do kin.

Jedyną pozytywną wiadomością w całym tym zamieszaniu jest właściwie tylko fakt, że placówki Multikina otwarte 19 czerwca w najbliższym czasie nadal będą działać normalnie (chodzi o kina w Poznaniu, Warszawie, Zgorzelcu i Pruszkowie).

W obliczu pandemii koronawirusa swojej pierwotnej decyzji nie zmieniła tylko sieć Helios.

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA