REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Co oglądać w VOD? Grudniowe premiery w Player, VOD.pl, Apple TV+ i nie tylko

Grudzień to dla wielu dostawców VOD najważniejszy miesiąc w roku. Widzowie spędzają znacznie więcej czasu przed telewizorami i innymi ekranami, więc wszystkie platformy od Netfliksa, przez HBO GO, aż po Apple TV+, Viaplay czy VOD.pl szykują na koniec roku mocne nowości. Jakie hity grudnia znajdziemy na mniejszych platformach streamingowych?

02.12.2021
6:07
hity grudnia vod listy do m 4
REKLAMA

Lista wszystkich grudniowych nowości na VOD jest niezwykle długa i obejmuje kilkanaście różnych serwisów. Bardzo szybko swoje hity przygotował Netflix, na co HBO GO odpowiedziało powrotem "Matriksa". Klienci Amazon Prime powinni zaś największą uwagę zwrócić na finałowy sezon "The Expanse". Spis interesujących produkcji na koniec roku bynajmniej się jednak na tym nie kończy, bo swoje asy w rękawie trzymają też takie platformy jak Player.pl czy Apple TV+.

REKLAMA

Hity grudnia na VOD - co oglądać na święta i Nowy Rok?

W Polsce nie brakuje popularnych serwisów VOD spoza wielkiej trójki globalnego streamingu. Swój kawałek tortu dawno temu wykroiły polskie VOD.pl i Player.pl, o klientów od miesięcy zażarcie walczy Canal+ online, a najnowszym graczem na rynku z dużymi ambicjami jest Viaplay. Co w grudniu znajdziemy na tych i innych platformach?

Mroczne umysły - VOD.pl

"Mroczne umysły" to w jakimś sensie opowieść o X-Menach funkcjonująca poza światem i bohaterami znanymi z komiksów Marvela. Chodzi mi tutaj głównie o podobieństwo wątków i identyczne nastawienie na młodych bohaterów radzących sobie z nieprzyjaznym światem. Produkcja (wtedy jeszcze) 20th Century Fox opowiada o grupie nastolatków władających niezwykłymi mocami w niedalekiej przyszłości po globalnej apokalipsie, która zakończyła się śmiercią większości młodych ludzi.

Premiera: 1 grudnia

Grudzień 2021 - premiery w VOD

Listy do M. 4 - Canal+ online

Polska seria "Listy do M." od lat cieszy się największą popularnością ze wszystkich świątecznych dzieł wyprodukowanych nad Wisłą. Z powodu pandemii koronawirusa najnowszą część obejrzało jednak zdecydowanie mniej osób niż zazwyczaj. Dlatego nadchodząca premiera "Listów do M. 4" na Canal+ online jest naprawdę dużym wydarzeniem.

Premiera: 5 grudnia

Grudzień 2021 - seriale

Chyłka - Oskarżenie - Player

Premierowy odcinek finałowego sezonu "Chyłki" zadebiutował 30 listopada, ale użytkownicy Playera i tak poświęcą znaczą część grudnia na oglądaniu najnowszych perypetii niepokornej pani adwokat. Adaptacja serii Remigiusza Mroza według wstępnych zapowiedzi właśnie dobiega końca, choć szef polskiego serwisu VOD w rozmowie poświęconej planom Playera na 2022 rok sugerował mi, że sytuacja ta może jeszcze ulec zmianie.

Premiera nowych odcinków: W każdy wtorek grudnia

hity grudnia vod class="wp-image-1845625"
Foto: Agnieszka K. Jurek/TVN

For Auld Lang Syne - Apple TV+

"Fistaszki" to jeden z najlepszych amerykańskich komiksów dla czytelników w każdym wieku. W Stanach Zjednoczonych bohaterowie pasków Charlesa Schulza zasłynęli jednak jeszcze czymś więcej - kultowymi animacjami świątecznymi. Serwis Apple TV+ postanowił uczcić tę tradycję również w tym roku za sprawą odcinka specjalnego pt. "For Auld Lang Syne". Co ciekawe, głównymi bohaterami produkcji nie będą wcale Charlie Brown czy Snoopy. Tym razem pierwsze skrzypce zagra złośliwa i przemądrzała Lucy.

Premiera: 10 grudnia

Filmy i seriale w grudniu 2021

Żużel - Rakuten TV

"Żużel" to zeszłoroczna produkcja Doroty Kędzierzawskiej z Tomaszem Ziętkiem i Jagodą Porębska w głównych rolach. Film kręci się wokół spotkania młodego mistrza czarnego sportu, jego pierwszej miłości, walki o sukcesy i strachu przed tragicznym końcem na torze. Produkcja jest dystrybuowana przez Kino Świat, a w obsadzie pojawili się też Paweł Wilczak i Mateusz Kościukiewicz.

Premiera: 10 grudnia

Grudzień 2021 - filmy online

Notting Hill - Viaplay

Viaplay w listopadzie postawiło na oryginalne seriale: gangsterski "The Kin" i naprawdę interesujący horror "The Box", ale grudzień jest dla platformy czasem bardziej głośnych filmowych hitów na licencji. Wśród nich znajdziemy brytyjskie komedie romantyczne takie jak właśnie "Notting Hill". Uwielbiany przez miliony film z Hugh Grantem i Julią Roberts opowiada związku rozwiedzionego właściciela księgarni i ukrywającej się gwiazdy filmowej.

hity grudnia vod class="wp-image-1845643"

Bastion - Canal+ online

Stephen King jest w ostatnich latach chyba najczęściej przekładanym na język kina twórcom tuż obok Harlana Cobena. W 2020 w Stanach Zjednoczonych zadebiutował serial "The Stand" na podstawie jego postapokaliptycznej powieści "Bastion". Produkcja od grudnia w końcu będzie dostępna legalnie również dla polskich widzów.

Premiera: 14 grudnia

Swan Song - Apple TV+

Apple TV+ pokazało już na kilku poprzednich przykładach (takich jak "See" czy ostatnio "Fundacja"), że lubi poważne science fiction z silnym ludzkim elementem. Dlatego premiera filmu "Swang Song" akurat na tej platformie nie powinna nikogo dziwić. Pełnometrażowa produkcja z Mahershalą Alim, Awkwafiną i Glenn Close w obsadzie opowiada o cierpiącym na śmiertelną chorobę mężczyźnie, który może zdecydować o zastąpieniu swojej roli w rodzinie przez idealnego klona.

Premiera: 17 grudnia

John Wick 3 - Viaplay

Grudzień dla wielu fanów Keanu Reevesa będzie miesiącem przypominania sobie wszystkich części "Matriksa" przed zbliżającą się wielkimi krokami premierą "Matrix Zmartwychwstania". Raz na jakiś czas dobrze będzie zrobić sobie jednak odskocznię na inną jego popularną rolę. Jednym z wyborów jest John Wick, bo 3. części filmowej trylogii sygnowanej tym nazwiskiem w grudniu trafi na Viaplay. A jeżeli wolicie coś innego, to zawsze można obejrzeć film "Constantine", nad sequelem którego trafią właśnie prace.

REKLAMA

Nowości VOD grudzień 2021 - co jeszcze obejrzymy?

Hity grudnia od mniejszych VOD nie wyczerpują się na tylko wymienionych powyżej tytułach. W przedświątecznym okresie na Viaplay pojawią się też "Mr. Robot" i "Love Actually", a Player udostępni szereg polskich produkcji (takich jak "Papusza", "Król życia" i "Pokot"). Od Kino Świat na VOD zadebiutują z kolei "Egzorcyzmy dnia siódmego", "Lassie, wróć!" i "Ostatni set". Głośną nowość dla fanów kryminału przygotował z kolei Canal+ online, gdzie od 14 grudnia będą pojawiać się odcinki finałowego sezonu "The Sinner" (czyli "Grzesznicy").

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA