REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Player ma ambitne plany. W 2022 roku czeka nas 10 premierowych seriali

Player przeszedł w ostatnich miesiącach olbrzymią i ryzykowną przemianę z serwisu dostępnego w wersji bez żadnych opłat na model w pełni SVOD. Dyrektor usługi Maciej Gozdowski zapewnia jednak, że operacja zakończyła się powodzeniem i zapowiada mocny przyszły rok. Na Player.pl ma zadebiutować dziesięć nowych i powracających seriali.

16.11.2021
6:05
player nowości 2022 chyłka skazana behawiorysta lista
REKLAMA

W ostatnich miesiącach Player.pl wyszedł z mocną ofensywą sprzedażową. Firma w lutym ogłosiła przejście w pełni na model SVOD, a potem zabrała się za systematyczne udowadnianie klientom, czemu nic na tym nie stracą. Jesień przyniosła prawdziwą ofensywę programową usługi, na którą nałożyły się dramat kryminalny "Skazana", pierwszy w Polsce program randkowy o homoseksualistach "Prince Charming" oraz thriller historyczny "Pajęczyna".

Player dołączył też do Viaplay jako druga platforma VOD kładąca tak duży nacisk na ofertę sportu na żywo. Wszystko za sprawą nabycia praw do transmisji Pucharu Świata w skokach narciarskich i innych sportów zimowych. Dla całego TVN Grupa Discovery będzie to zupełnie nowe i trudne wyzwanie. Maciej Gozdowski zapewnia jednak, że traktują to w Playerze jako zobowiązanie wobec widowni, która zareagowała dobrze na model subskrypcyjny:

REKLAMA

Wierzcie mi, że każdego dnia pracujemy nad tym, by jak najlepiej i najciekawiej zaprezentować ten produkt. Player będzie miał w tym swój duży udział. Jeżeli chodzi o nowy model, to mógłbym w tym miejscu zamilknąć i odesłać do wyników rankingu Gemiusa, gdyż są to wyniki dostępne publicznie. Mieliśmy pewne wątpliwości przed przejściem na SVOD, ale niecały rok po jego wprowadzeniu - pomimo że to już w pełni płatny serwis - pod względem liczby użytkowników odzyskaliśmy zasięgi i zwiększyliśmy zaangażowanie. Nie mogę powiedzieć, ilu mamy abonentów, ale liczba real users wynosi 4,5 mln miesięcznie.

Na Player.pl obejrzycie w 2022 roku 10 premierowych seriali.

To najwyższa liczba w historii serwisu. Kiedy możemy się ich spodziewać dokładnie? Maciej Gozdowski podkreśla, że Player w dużej mierze nie podlega podziałowi na wiosenną i jesienną ramówkę, który determinuje układ programów TVN-u i innych wielkich stacji telewizyjnych. Kalendarz ma natomiast pewien wpływ na rozłożenie nowości na przestrzeni roku.

Ludzie mają więcej czasu i możliwości oglądania nowości na jesień i zimę, kiedy w tym kraju jest dosyć ponuro. To do pewnego stopnia determinuje nas do premierowania wtedy nowości. W przyszłym roku nie będzie u nas miesiąca bez żadnej premiery serialowej. W niektórych okresach zdarzą się nawet dwie nowości jednocześnie. Nasze seriale mają na ogół od ośmiu do dziesięciu odcinków, więc czasem się na siebie nałożą. Natomiast też trzeba pamiętać, że dołożenie trzeciego serialu w danym momencie w digitalu nie jest problemem. Kluczowe jest, ile seriali będziemy mieć wyprodukowanych i gotowych do wypuszczenia. Na ten moment celujemy w dziesiątkę.

Jak dokładniej wygląda plan Playera?

Koniec 2021 roku na platformie uświetni 5. sezon "Chyłki", który zadebiutuje pod koniec listopada i potrwa do stycznia. W grudniu pojawi się też kontynuacja kultowej "Kontroli", która skończy się w podobnym okresie co "Chyłka - Oskarżenie". Fani Remigiusza Mroza nie będą mieli powodów do wielkiego smutku, gdy wygadana pani adwokat zakończy swoją nową przygodę, bo zaraz potem na Playera trafi kolejna adaptacji twórczości tego pisarza. Chodzi o serial "Behawiorysta" z Robertem Więckiewiczem w roli Gerarda Edlinga:

Nie ogłaszaliśmy jeszcze oficjalnie daty, ale od razu po "Chyłce" w styczniu pojawi się "Behawiorysta". Następnie powrócą "Nieobecni" i "Tajemnica zawodowa". "Kontrola" pojawi się trochę wcześniej, bo pod koniec grudnia. To będzie 2. sezon, a w przyszłym roku dodamy też kolejny. Nowy sezon dostanie też "Skazana" - zdjęcia do niej ruszą na początku listopada. W planach mamy też dwa kolejne seriale, o których póki co nie chcemy zbyt wiele zdradzać. Jeden z nich będzie kontynuacją, a drugi to zupełnie świeża produkcja

- wyjaśnił Maciej Gozdowski.
REKLAMA

Szef Playera został też zapytany w trakcie rozmowy o przyszłość serialu "Pajęczyna", który zaliczył bardzo dobry start w ostatnich tygodniach. Historyczny kryminał z Joanną Kulig i Andrzejem Grabowskim był w teorii przedstawiany jako miniserial, ale zdaniem Gozdowskiego nie ma tak naprawdę zamkniętych projektów. O ile widzowie są zainteresowani kolejnymi odcinkami, to zawsze można zrobić sequel, prequel lub spin-off. Szefostwo platformy dyskutowało zresztą ostatnio nad pomysłem cofnięcia się do przeszłości więźniarki Pati (granej przez Aleksandrę Adamską) ze "Skazanej". Nic nie zostało jeszcze ostatecznie ustalone, ale pomysł na taki prequel wisi w powietrzu:

Mamy dużo postaci, które możemy ogrywać na wiele różnych sposób. Nie chcę mówić, że stworzymy uniwersum, bo nie jesteśmy Marvelem. Jeszcze (śmiech). Ale mówiąc poważnie, mamy super zespół programowy prowadzony przez Martę Grelę, który każdego dnia pracuje nad serialami i robią to z ogromną pasją i dużym doświadczeniem, więc siłą rzeczy rodzą się między nimi pomysły na dalsze historie

- zakończył Maciej Gozdowski.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA