REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Horror „Ciche miejsce 2” z otwarciem tak dobrym, że przywraca wiarę w kino po pandemii

Pozamykane w czasie pandemii kina wreszcie zaczynają odrabiać straty. Jednak kto by się spodziewał, że to właśnie sequel horroru Johna Krasinskiego będzie największym magnesem dla widzów? Najwyraźniej brakowało nam uczucia strachu, ale takiego przeżywanego w kontrolowanych warunkach i wygodnym fotelu.

31.05.2021
10:12
horror ciche miejsce 2 box office
REKLAMA

Wyniki amerykańskiego box office „Cichego miejsca 2” są niesamowite, biorąc rzecz jasna pod uwagę reżim sanitarny i tylko 70 procent otwartych kin. W premierowy weekend zarobiło 48,4 miliona dolarów, czyli niewiele mniej niż pierwsza część. „Jedynka” zgarnęła z biletów 50 milionów, ale to było w 2018 roku, kiedy nikt nie wierzył, że ogarnie nas ogólnoświatowa pandemia „przez zupę z nietoperza".

REKLAMA

Shawn Robbin, analityk z Boxoffice.com, zauważył, że jeszcze kilka miesięcy temu takie liczby byłyby niewyobrażalne. Przy obecnych okolicznościach świadczą nie tylko o tylko o tym, że fani chcieli zobaczyć sequel, ale też pokazują moc kina. „Widzowie coraz bardziej chcą włączać doświadczenie wspólnego oglądania do własnej codzienności” powiedział. Poprzedni rekord należał do filmu „Godzilla vs Kong” - ponad 31 milionów dolarów.

Seria „Ciche miejsce” jest skrojona pod kina, a przede wszystkim pod ich wypasione systemy audio. Recenzenci (ocena 91 proc. na Rotten Tomatoes) zwracają uwagę na to, że w drugiej części dźwięk też jest szalenie istotny i pogłębia wrażenia. Dlatego też po prostu lepiej się wybrać na film do kina, a nie oglądać na smartfonie. Ja przynajmniej mam właśnie taki zamiar.

Ciche miejsce 2” będziemy mogli oglądać w polskich kinach przedpremierowo już od czwartku, 3 czerwca.

REKLAMA

Horrorowi z Emily Blunt w roli głównej po piętach depcze Emma Stone i jej kreacja nemezis dalmatyńczyków. „Cruella” w amerykańskim box office jest na drugim miejscu z ponad 37 milionami dolarów (ale jego można oglądać też online na Disney+). Analitycy są dobrej myśli, ponieważ może to być pierwszy weekend od 6 marca 2020 roku, kiedy wpływy z biletów przekroczyły 100 milionów dolarów.

Przypomnijmy, że kina w Polsce też już działają – studyjne od dłuższego czasu, a multipleksy zostały otwarte przed zaplanowanym na 29 maja terminem. Data została przyspieszona o tydzień. Oprócz „Cruelli” oraz wkrótce i „Cichego miejsca 2”, możemy obejrzeć też m.in. egranizację „Mortal Kombat” oraz polską komedię z Cezarym Pazurą, Maciejem Musiałem i Małgorzatą Rozenek-Majdan „Druga połowa”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA