REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

Klasyczne horrory sprzed prawie 100 lat do obejrzenia za darmo na YouTubie. Śpieszcie się, macie czas do weekendu

Biblioteki serwisów VOD są pełne uwielbianych przez Polaków filmów grozy, ale przeważnie chodzi o tytuły z ostatnich 20 lat. Legalne obejrzenie któregoś z ikonicznych horrorów wytwórni Universal Pictures zwykle sprawia większe problemy. Na szczęście przez kilka dni filmy takie jak „Niewidzialny człowiek” i „Dracula” będą dostępne za darmo.

18.01.2021
17:23
horrory za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Wytwórnia Universal Pictures może się pochwalić jednym z największych i najbardziej drogocennych zbiorów hollywoodzkich horrorów. To właśnie tam w latach 30. i 40. powstawały najsłynniejsze produkcje grozy z bohaterami, którzy mieli na stałe wejść do klasyki kina. Chodzi oczywiście o takie postacie jak Drakula (w wersji Beli Lugosiego – listę najciekawszych filmów z Księciem Ciemności znajdziecie TUTAJ), Frankenstein (obecnie częściej określany jako Potwór lub Monstrum Frankensteina), Niewidzialny człowiek czy Mumia.

W ostatnim czasie studio podejmowało pewne próby wznowienia uniwersum skupionego na tych ikonach horroru, co udało się w różnym stopniu. Nowy „Niewidzialny człowiek” okazał się niezwykle interesującą reinterpretacją tej historii, a z kolei „Mumia” z Tomem Cruisem zakończyła się finansową i artystyczną klapą. Dlatego tym bardziej warto sprawdzić, dlaczego te oryginalne opowieści miały tak olbrzymie oddziaływanie na widzów i do dzisiaj cieszą się dużym szacunkiem wśród fanów horrorów.

Okazja do tego jest idealna, bo filmy „Dracula”, „Frankestein”, „Mumia” i kilka innych są właśnie dostępne za darmo na platformie YouTube.

REKLAMA

Łącznie chodzi o siedem pełnometrażowych produkcji. Pierwsza z nich, czyli „Dracula” z 1932 roku, trafiła na YouTube'a już 15 stycznia. Kolejne były dodawane w następnych dniach. Chodzi o filmy „Frankenstein” (1931), „Mumia” (1932), „Narzeczona Frankensteina” (1935), „Niewidzialny człowiek” (1932), „Wilkołak” (1941) oraz „Abbott i Costello spotykają Frankensteina” (1948). Każdy z nich będzie dostępny na kanale Fear: The Home of Horror do 23 stycznia.

Osoby zainteresowane zdobyciem dostępu do wspomnianych tytułów na stałe mają też w tym czasie możliwość wykupienia ich w tańszej cenie za sprawą portalu Buy Classic Monsters. Produkcje zostały udostępnione na YouTube w jakości Full HD i oryginalnej wersji dźwiękowej z napisami generowanymi przez serwis. Można ustawić automatyczne tłumaczenie na język polski, co działa względnie dobrze. Widzom wypatrującym tylko jednego-dwóch filmów do obejrzenia w weekend szczególnie ze swojej strony polecam „Drakulę” i „Niewidzialnego człowieka”, czyli produkcje najbliższe współczesnej wizji tego, co straszne i niepokojące.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA