REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Hulkmania opanuje Netfliksa. Rozpoczęły się prace nad filmem z gwiazdą „Thora” w roli głównej

Netflix uwielbia produkcje oparte na biografiach słynnych osób. Serwis ogłosił rozpoczęcie prac nad filmem poświęconym Hulkowi Hoganowi. W postać charakterystycznego zapaśnika i gwiazdy amerykańskiej telewizji wcieli się aktor znany z produkcji Marvela.

21.02.2019
9:41
hulk hogan netflix
REKLAMA
REKLAMA

Hulk Hogan to jeden z symboli lat. 80. Amerykański wrestling przeżywał wówczas swoje złote czasy, a popularność zdobywały takie postaci jak The Iron Sheik, Roddy Piper i Randy Savage. Nikt nie mógł się jednak równać uwielbieniem z Hulkiem Hoganem. Inspirator hulkmanii stał się powszechnie rozpoznawalny nawet w Europie, gdzie zawodowy wrestling nigdy się nie przyjął.

Dla tych, którzy nie wiedzą na czym dokładnie polega ta dziedzina, przyda się krótkie wyjaśnienie. Amerykański wrestling to połączenie sportu walki, reality tv i aktorstwa. Członkowie World Wrestling Federation tworzą na ringu spektakl porównywalny niemal z grą na scenie. Ich pojedynki nie są do końca realne, przynajmniej jeśli chodzi o otaczające je wydarzenia, konflikty i atmosferę. Widzowie wrestlingu byli wciągani w wykreowany świat, co nie znaczy, że walki nie wymagały odpowiedniego przygotowania fizycznego. Umiejętność tworzenia show i własnych postaci przydała się jednocześnie wielu wrestlerom, by później podbić Hollywood.

Hulk Hogan Netflix - kto zagra?

Karierę w Los Angeles zrobił także Hogan, który przez lata wystąpił w takich produkcjach jak „Rocky 3”, „Grom w raju” czy „Szklanką po łapkach”. Był też gwiazdą wielu popularnych programów telewizyjnych typu reality show. Film Netfliksa skupi się jednak na trochę innym okresie jego działalności. Jak donosi portal Hollywood Reporter, produkcja opowie o dochodzeniu Hogana do sławy. Akcja filmu ma rozpocząć się w latach 70., gdy Terry Gene Bollea toczył swoje pierwsze walki. Pokaże także kulisy jego sukcesu w kolejnej dekadzie. Do tej pory ogłoszono tylko jedno nazwisko z obsady, ale robi ono wrażenie.

hulk hogan netflix

Główną rolę w produkcji zagra Chris Hemsworth, znany szerszej publiczności jako Thor z Marvel Cinematic Universe.

REKLAMA

Sław nie zabraknie też za kamerą. Reżyserem obrazu został Todd Philips, który obecnie pracuje nad solowym filmem o Jokerze z DC. Scenariusz napisze Scott Silver (również odpowiedzialny za „Jokera”), a pomoże mu w tym John Pollono. Na producenta filmowej biografii Hulka Hogana wybrano za to zdobywcę Oscara za „Spotlight”, Michaela Sugara. Wrestler również jest mocno zaangażowany w projekt i będzie wspierać twórców jako konsultant oraz producent wykonawczy.

Film wciąż jest we wczesnej fazie przygotowania, dlatego nie wiadomo nic o ewentualnej dacie premiery. Jak łatwo się domyślić, zdjęcia nie rozpoczną się zapewne przed kinowym debiutem „Jokera”, który nastąpi 4 października. Fani Hulka Hogana będą więc musieli uzbroić się w cierpliwość i wzorem swojego mistrza skupić się na treningu, dużo modlić i jeść witaminki.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA