REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zdjęcia do piątej części Indiany Jonesa ruszą dopiero w przyszłym roku. Za kamerą stanie Steven Spielberg

Do sieci zaczyna napływać coraz więcej informacji związanych z kolejną odsłoną kultowego filmu. Wbrew pierwotnym założeniom, film Indiana Jones 5 nie pojawi się w kinach w przyszłym roku. Premiera będzie miała miejsce dopiero za dwa lata. Zdjęcia do nowej produkcji Spielberga mają rozpocząć się w 2019 roku. 

29.01.2018
19:16
Zdjęcia do filmu Indiana Jones 5 ruszą w 2019 roku. Znamy datę premiery
REKLAMA
REKLAMA

Zmiana planów była uzależniona przede wszystkim od dostępności samego reżysera, bowiem ostatnio Steven Spielberg ma pełne ręce roboty. Pod koniec zeszłego roku do kin trafił jego najnowszy film polityczny – Czwarta władza, który zgarnia nominacje do najważniejszych nagród filmowych (głównie za sprawą świetnej gry aktorskiej Meryl Streep).

Niebawem swojej premiery doczeka się również widowiskowa produkcja science-fiction – Ready Player One, oparta na popularnej powieści. Dodatkowo twórca w planach ma także nakręcenie filmu West Side Story, jednak prace nad nim ostatecznie rozpoczną się nieco później. Nic więc dziwnego, że sequel Indiany Jonesa musiał poczekać na swoją kolej.

Zdjęcia do piątej części Indiana Jonesa ruszą w 2019 roku.

Wciąż jednak niewiele wiemy o najnowszej produkcji reżysera. Do tej pory wszelkie informacje odnośnie fabuły sequela były skrzętnie ukrywane. Na razie wiadomo, że podobnie jak w przypadku poprzednich filmów o przygodach popularnego archeologa, za kamerą stanie Steven Spielberg. Za scenariusz do piątej części filmu odpowiedzialny jest natomiast David Koepp.

Indiana Jones class="wp-image-106321"

Jakiś czas temu pisaliśmy też, że w rolę tytułowego Indiany Jonesa po raz kolejny wcieli się Harrison Ford, lecz informacje te wciąż nie mają oficjalnego potwierdzenia. Tym bardziej, że w przyszłym roku hollywoodzki aktor będzie obchodził swoje 77 urodziny. W sieci niejednokrotnie krążyły plotki o tym, że Spielberg myśli nad zastąpieniem Forda i przejęciu jego roli przez gwiazdę Jurassic World - Chrisa Pratta.

REKLAMA

Premiera kultowego filmu zaplanowana jest na 20 lipca 2020 roku.

W podobnym czasie ma się również ukazać kolejny film reżysera - West Side Story, który powstanie przy współpracy z autorem jego Broadwayowskiej wersji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA