REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Legendarna Budka Suflera ma nowego wokalistę. Został nim... aktor Jacek Kawalec

Budka Suflera po latach przetasowań powitała nowego wokalistę - jest to znany aktor Jacek Kawalec. Zespół ma zagrać podczas koncertu z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie po raz pierwszy usłyszymy, jak sprawdza się nowy piosenkarz. Ekipa przygotowuje się też do nagrania nowej płyty - porównania z Krzysztofem Cugowskim będą nieuniknione.

25.01.2022
10:57
jacek kawalec budka suflera krzysztof cugowski zespół piosenki koncert
REKLAMA

Aktor Jacek Kawalec (znany też jako dawny prowadzący "Randki w ciemno") nowym wokalistą legendarnej Budki Suflera - grupa poinformowała fanów o tym fakcie za pośrednictwem Instagrama.
Po raz pierwszy wystąpi wraz z zespołem w niedzielę 30 stycznia podczas finału WOŚP w Legnicy. Wkrótce mają też nagrać nową płytę.

Lider Budki Suflera, Tomasz Zeliszewski, miał zaproponować Kawalcowi współpracę w ubiegłym roku. Jak mówi wokalista, ponieważ Krzysztof Cugowski opuścił band już dobrych kilka lat wcześniej (jeszcze za życia kompozytora Romualda Lipki), zrobiła się przestrzeń dla nowego głosu. Lipko zostawił "całą skrzynię wspaniałych kompozycji, które nie zostały jeszcze zrealizowane" - i teraz ekipa zamierza nad nimi popracować, czyniąc z nich materiał na nowy krążek.

Kawalec podkreśla, że ma świadomość, iż będzie się go porównywać z, jak sam mówi, "genialnym Krzysztofem Cugowskim", ale on sam nie będzie chciał dążyć do podobieństwa - przeciwnie, będzie się starał zaśpiewać te rzeczy całkowicie "po swojemu". Słusznie - to chyba jedyna rozsądna droga.

REKLAMA
Budka Suflera: nowy skład

Na Instagramie możemy już zobaczyć zdjęcia z nowych prób - obok Kawalca jako drugi wokalista pojawia się Robert Żarczyński (w 2019 roku zespół szykował się do powrotu właśnie z Robertem w składzie - muzyk już wcześniej został członkiem Budka Band, gdzie wykonywał piosenki Budki Suflera). Panowie będą śpiewać na zmianę.

Oczywiście, zespół miał już kilku wokalistów. Byli m.in. Romuald Czystaw, Felicjan Andrzejczak czy Stanisław Wenglorz, jednak to Krzysztof Cugowski, współzałożyciel Budki w 1969, który towarzyszył jej przez większość czasu, jest tym najbardziej znanym, prawdziwą ikoną. Porównania będą, siłą rzeczy, nieuniknione, jednak krytykowanie zespołu za chęć występów przy wsparciu nowego głosu jest co najmniej niedorzeczna.

Odkąd Cugowski odszedł z Budki w 2014 roku, występuje na scenie solo bądź w towarzystwie synów. Mimo miłych słów Jacka Kawalca gwiazdor podtrzymuje chłodny stosunek do współczesnej działalności kapeli.

REKLAMA

Budka Suflera zakończyła działalność w 2014 r. Wszystkie działania po tej dacie są smutnym demolowaniem legendy

- powiedział Krzysztof Cugowski Onetowi.
Jacek Kawalec - Takie tango Budki Suflera
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA