REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Jak założyć konto na Netflix? Krok po kroku wyjaśniamy, jak wykupić subskrypcję w serwisie

Chcesz założyć konto na Netflix, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać i ile kosztuje taka usługa? Nasz poradnik z instrukcją krok po kroku poprowadzi cię przez wszystkie etapy zakładania konta - od wyboru planu po dodanie urządzeń i użytkowników.

25.01.2022
6:06
Jak zalozyc konto na netflix
REKLAMA

Z tego tekstu dowiesz się, jak założyć konto na Netflix, a także czy jest to trudny proces. Tłumaczymy też, ile czasu to zajmuje i jaka jest opłata miesięczna. Odpowiadamy również na pytanie, po jakim czasie można zrezygnować z serwisu Netflix.

REKLAMA

Spis treści:

Jak założyć konto na Netflix? Trzy kroki

Założenie konta w serwisie Netflix jest bardzo proste. Możesz to zrobić poprzez witrynę internetową tutaj, korzystając z aplikacji mobilnej na telefonie lub tablecie, czy za pomocą aplikacji Smart TV. W każdej z opcji niezbędne będą twoje dane, e-mail, a np. numer karty debetowej, w zależności od sposobu płatności. Procedura zakładania konta za pomocą witryny, aplikacji czy Smart TV nie różni się i jest tak samo szybka i prosta. 

1. Konto na Netflix: wybór planu

Pierwszy krok w zakładaniu konta w serwisie Netflix to wybór oferty, z której chcemy skorzystać. Obecnie platforma oferuje trzy różne pakiety, a ich podstawową różnicą jest rozdzielczość i jakość wideo. 

Plan podstawowy 

Cena tego pakietu serwisu Netflix to 29 zł miesięcznie. Rozdzielczość odtwarzanego materiału wynosi 480 p. Możesz korzystać z konta na wielu urządzeniach - na laptopie, telewizorze czy telefonie. Nie masz żadnych ograniczeń, ani nie wyświetlają ci się reklamy. W tym planie z twojego konta może korzystać jedna osoba w tym samym czasie. Dodatkowo w każdej chwili możesz anulować swój pakiet lub zmienić go na wyższy. 

Plan standard 

W tym pakiecie wzrasta jakość oraz rozdzielczość - 1080p. Miesięczna opłata wynosi 43 zł. Podobnie jak w przypadku pakietu podstawowego masz nielimitowany dostęp do zasobów platformy bez reklam i w każdej chwili możesz zarówno anulować, jak i zmienić swój pakiet na wyższy lub niższy.  W tym samym czasie z platformy mogą korzystać dwie osoby. 

Plan premium 

Pakiet Netflix dla miłośników komfortu. Za 60 zł miesięcznie otrzymujemy jakość 4K + HDR. Z tego planu z platformy mogą korzystać jednocześnie aż cztery osoby. Podobnie jak w poprzednich pakietach, masz możliwość anulowania lub zmiany swojego planu w każdej chwili. 

 class="wp-image-1877545"
Jak założyć konto na Netflix - plany

2. Zakładanie konta na Netflix: tworzenie hasła 

W tym kroku podajesz adres mailowy i tworzysz hasło. Jeśli chcesz założyć konto w serwisie Netflix, potrzebny ci będzie adres e-mail w dowolnej witrynie. To dzięki poczcie internetowej będziesz mógł potwierdzić swoje konto, a także tu znajdziesz comiesięczny rachunek. 

 class="wp-image-1877548"
Jak założyć konto na Netflix - hasło

3. Jak założyć konto na Netflix: dodanie sposobu płatności

Kolejnym, a zarazem ostatnim krokiem przy zakładaniu konta na Netflix jest wybór sposobu płatności, która będzie dokonywana automatycznie co miesiąc, za każdym razem danego dnia miesiąca, w którym założyłeś konto w serwisie Netflix. Platforma oferuje cztery opcje - za pomocą karty kredytowej lub debetowej, przy użyciu rachunku operatora komórkowego, dzięki platformie PayPal i z wykorzystaniem karty podarunkowej. Gdy używasz karty podarunkowej nie musisz wiązać danych z kartą debetową. Obecne nominały kart podarunkowych w serwisie Netflix to 60, 80, 90, 100, 110, 120, 150 lub 200. Niektórzy sprzedawcy oferują nawet nominały do 500 zł, ale zalecamy korzystać z zaufanych źródeł. Pamiętaj, że możesz zrezygnować lub zmienić daną płatność w każdej chwili.

Gratulacje! Założyłeś konto na platformie Netflix!
Od tej pory możesz korzystać z nielimitowanych zasobów serwisu Netflix na wielu urządzeniach i w wielu językach. Co warto jeszcze zrobić?

 class="wp-image-1877557"
Jak założyć konto na Netfix - płatność

4. Jak założyć konto na Netflix: wybór urządzeń

Teraz wybierasz urządzenia, na których będziesz korzystać z serwisu Netflix. Do wyboru są: komputer stacjonarny, laptop, telefon, tablet, Playstation, Xbox, a także Apple TV, Smart TV czy Blu-ray player. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz usunąć lub dodać nowe urządzenie.

5. Jak założyć konto na Netflix: dodawanie  użytkowników 

Gdy zakładasz konto na Netflix, możesz korzystać z niego nie tylko sam, ale także razem z najbliższymi. Dodajemy ich imiona, a system tworzy subkonta, na których każdy z nich może oglądać wybrane filmy i seriale. Dzięki tym kontom możemy niezależnie od siebie tworzyć listy programów, które chceszobejrzeć i możemy wracać do pozycji, które przerwaliśmy w danym momencie i nie mieć obaw, że ktoś nam zaburzy czas czy kolejność oglądania danych odcinków. 

REKLAMA

Jakie korzyści daje ci założenie konta na Netflix?

Netflix zyskuje coraz większą popularność, a jego oferta wciąż rośnie. Na platformie obejrzymy nie tylko gorące nowości, ale też stare dobre seriale i kinowe hity. Dlaczego warto założyć konto w serwisie Netflix? Dzięki platformie mamy nielimitowany dostęp do kilku tysięcy seriali i filmów, które obejrzymy bez reklam, w wybranym języku i transkrypcji.  Obecnie do grona użytkowników należy już ponad 200 mln ludzi z całego świata. Platforma oferuje nam zmianę pakietu lub możliwość anulowania go w każdej chwili.  W zasobach dostępne jest obecnie ponad 5 tysięcy tytułów z całego świata i o różnej tematyce. Dzięki założeniu konta na Netflix możemy w dowolnym momencie oglądać ulubione seriale i kinowe nowości, zarówno online, jak i offline. Platforma pozwala dodatkowo na współdzielenie konta z przyjaciółmi i rodziną, a korzystać z serwisu możemy na dowolnym urządzeniu - komputerze, laptopie, tablecie czy telefonie. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA