REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Netflix podnosi ceny, aby robić więcej filmów i seriali

Netflix podnosi ceny. Na szczęście nie u nas, tylko w USA i Kanadzie. Po poprzedniej podwyżce z 2020 roku, użytkownicy z tych właśnie krajów będą musieli zapłacić więcej za dostęp do biblioteki platformy. Czemu? Żeby w serwisie mogły pojawić się kolejne filmy i seriale, a sama usługa wciąż wygrywała z coraz większą konkurencją na rynku VOD.

17.01.2022
10:17
netflix ceny pakiety podwyżka usa
REKLAMA

Netflix podnosi ceny pakietów w USA i Kanadzie. Użytkownicy platformy z tych krajów będą musieli zapłacić więcej za dostęp do filmów i seriali serwisu. Podwyżka w zależności od pakietu wyniesie od jednego do dwóch dolarów za miesiąc subskrypcji. A wszystko to niedługo po zmianach wprowadzonych w 2020 roku.

Chociaż w czasie pandemii Netflix zaliczył prawdziwe żniwa, bo wszyscy siedzieli w domu i korzystali z oferty platformy, włodarze platformy postanowili wtedy podnieść ceny pakietów usługi. Użytkownicy za oceanem musieli oswoić się z myślą, że będą płacić więcej za subskrypcję. A kiedy już się do tego przyzwyczaili, czas na kolejną podwyżkę.

REKLAMA

Netflix - nowe ceny pakietów

Netflix poinformował bowiem, że ceny pakietów idą w górę. Kwoty po podwyżce z 2020 roku są już nieaktualne. Za dostęp do usługi użytkownicy z USA i Kanady będą musieli płacić więcej niż dotychczas. Nowy plan subskrypcji prezentuje się następująco:

  • Pakiet podstawowy - 9,99 dol. (wcześniej: 8,99 dol.)
  • Pakiet standardowy - 15,49 dol. (wcześniej: 13,99 dol.)
  • Pakiet premium - 19,99 dol. (wcześniej: 17,99 dol.)

Ceny idą więc w górę o co najmniej dolara (ok. 4 zł) i co najwyżej 2 dol. (ok. 8 zł). Jak w oświadczeniu dla USA Today skomentowali podwyżki przedstawiciele Netfliksa, aby serwis mógł wciąż dostarczać użytkownikom różnorodnego kontentu:

Rozumiemy, że ludzie mają teraz większy wybór niż kiedykolwiek wcześniej i jesteśmy zdeterminowany, aby dostarczać naszym użytkownikom jeszcze lepszej rozrywki niż dotychczas.

W skrócie więc Netflix chce tymi podwyżkami sfinansować nadchodzące projekty, wśród których są dwa sequele najdroższego dotychczas filmu platformy czyli "Czerwonej noty". Wyższe ceny już teraz obowiązują nowych użytkowników, a dotychczasowi mają dostać informację o podwyżkach w nadchodzących tygodniach.

REKLAMA

Netflix - co z cenami w Polsce?

Uzasadnione wydaje się pytanie co w takiej sytuacji z Polską? W naszym kraju Netflix zmienił ceny pakietów w 2021 roku. Aktualnie za plan podstawowy płacimy 29 zł (obniżka z 34 zł), za standard 43 zł (bez zmian), a za premium 60 zł (podwyżka z 52 zł). Nie wiadomo jednak, czy biorąc pod uwagę ambitne plany platformy kwoty te nie będą za chwilę wyższe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA