REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Prequel króla kina akcji pojawi się na Amazon Prime Video

"The Continental" powstaje dla platformy Peacock. Serwis będzie go pokazywał jedynie w Stanach Zjednoczonych. Reszta świata obejrzy prequel "Johna Wicka" za sprawą Amazon Prime Video, który właśnie nabył prawa do jego globalnej dystrybucji. Kiedy premiera?

04.11.2022
15:30
john wick serial amazon prime video
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Kiedy wydawało się, że oldchoolowi bohaterowie kina akcji pokroju Sylvestra Stallone na dobre odeszli już do B-klasy, a główny nurt zdominowali zabawni mięśniacy o gołębim sercu, pojawił się on - "John Wick". Dwójka kaskaderów opowiedziała w nim o byłym mordercy, który mści się na mafii za zabicie mu psa, a napędzana adrenaliną fabuła i pokerowa twarz Keanu Reevesa od razu ujęły fanów na całym świecie.

Jeden z twórców - David Leitch - poszedł własną ścieżką, ale drugi - Chad Stahelski - postanowił konsekwentnie rozwijać legendę Johna Wicka, realizując kolejne części serii. Dwójka i trójka okazały się równie udane, co jedynka, dlatego czwarta odsłona przygód zabójcy trafi na wielkie ekrany już 24 marca 2023 roku. Wielkimi krokami zbliża się też premiera osadzonego w tym samym uniwersum serialu "The Continental".

REKLAMA

The Continental - gdzie obejrzymy prequel Johna Wicka?

"The Continental" to serialowy prequel Johna Wicka, który powstaje dla platformy Peacock. Serwis pokaże produkcję jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. W Polsce zobaczymy ją natomiast na Amazon Prime Video.

Amazon Prime Video w czwartek, 3 listopada zakupiło prawa do emisji serialu wszędzie poza Stanami Zjednoczonymi, Bliskim Wschodem i Izraelem. Jak stwierdził dyrektor od pozyskiwania kontentu dla platformy Chris Mansolillo:

"John Wick" to jeden z najbardziej wciągających, szczegółowych i przyjemnych uniwersów, jakie widzieliśmy na ekranie w ciągu ostatniej dekady. Jesteśmy dumni, że możemy odegrać swoją rolę w jego rozwoju, oferując widzom wgląd w powstanie niesławnego hotelu Continental.

John Wick - Amazon Prime Video

The Continental - kiedy premiera prequela Johna Wicka?

W "The Continental" poznamy historię młodego Winstona Scotta. Akcja rozgrywa się w latach 70., kiedy to bohater walczy z demonami własnej przeszłości i przejmuje władzę w tytułowym hotelu. W młodszą wersję bohatera granego oryginalnie przez Iana McShane'a wcieli się Colin Wodell.

REKLAMA

W "The Continental" nie należy spodziewać się Keanu Reevesa. Jednakże na ekranie zobaczymy na pewno Mela Gibsona, Ayomide Adeguna, Petera Greene'a, Bena Robsona, czy Jessicę Allain. Serial będzie składał się z trzech odcinków. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że ma się pojawić w 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA