REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Brad Pitt miał znęcać się nad dziećmi. Angelina Jolie atakuje męża w sądzie

Szarpanie, uderzenia o ścianę i poniżające oblewanie alkoholem - takie oskarżenia padają wobec Brada Pitta ze strony Angeliny Jolie. Sprawa rozwodowa amerykańskiej pary aktorów nabiera rumieńców. Przy okazji batalii o majątek wychodzą na jaw szokujące informacje o rzekomym przemocowym zachowaniu aktora.

05.10.2022
14:16
Brad Pitt i Angelina Jolie
REKLAMA

Wojna o rozwód i opiekę nad dziećmi między Pittem i Jolie trwa już od 8 lat. Niegdyś uwielbiana na całym świecie dream couple bierze się za łby i toczy zaciekłą batalię. Aktorka domagała się pełnej opieki nad gromadką ich dzieci, na co Pitt nie chciał przystać.

REKLAMA

Spór o opiekę nad dziećmi to jedno. Parę dzielą też kwestie majątkowe, m.in. francuska winiarnia Château Miraval, którą nabyli wspólnie w 2008 r. I to ona znajduje się w centrum sporu prawnego między sławną parą.

I to właśnie przy okazji tego sporu wyszły na jaw kolejne doniesienia o rzekomej przemocy aktora wobec żony i dzieci.

Pitt miał dusić dziecko i polewać je alkoholem

Jak informuje The New York Times, we wtorek (4.10) Angelina Jolie złożyła skargę na swojego byłego męża Brada Pitta, ujawniając nowe szczegóły dotyczące tego, co opisała w dokumentach sądowych jako nadużycie z jego strony. Do przemocy miało dojść we wrześniu 2016 roku, kiedy państwo Pitt oraz ich dzieci polecieli z Francji do Kalifornii. 

"Pitt dusił jedno z dzieci, a drugie uderzył w twarz” oraz „złapał Jolie za głowę i potrząsnął nią”

- czytamy w skardze, którą przytacza The New York Times.

Pitt miał wylać piwo na Jolie; alkoholem (piwem i czerwonym winem) oblewał też swoje dzieci.

"Złapał za głowę i potrząsał nią". Potem wepchnął do łazienki

Według relacji aktorki spór rozpoczął się, gdy Pitt oskarżył żonę o "zbytnie pobłażanie” ich dzieciom, a następnie zaczął na nią krzyczeć w łazience. Miał też użyć przemocy.

"Pitt złapał Jolie za głowę i potrząsnął nią, a następnie złapał ją za ramiona i potrząsnął nią ponownie, zanim wepchnął ją na ścianę łazienki. Następnie Pitt wielokrotnie uderzył w sufit samolotu, co skłoniło Jolie do opuszczenia łazienki”

– czytamy w aktach.

Kiedy jedno z dzieci stanęło w obronie matki, zgodnie z dokumentami sądowymi przytaczanymi przez NYT, Pitt rzucił się na dziecko. Wtedy Angelina złapała męża od tyłu. W trakcie kłótni aktor "dusił jedno z dzieci, a drugie uderzył w twarz”.

Władze federalne, które sprawują jurysdykcję nad lotami, zbadały incydent, ale odmówiły wniesienia zarzutów karnych. Kilka dni po podróży samolotem Jolie złożyła wniosek o rozwód.

Adwokat Pitta, Anne Kiley, powiedział, że jej klient przyjął odpowiedzialność za niektóre incydenty ze swojej przeszłości, ale nie przyjął odpowiedzialności za rzeczy, których nie zrobił.

Brangelina, czyli dream couple z gromadką dzieci

Pitt i Jolie poznali się w 2004 roku na planie filmu akcji "Mr. & Mrs. Smith”, w którym zagrali małżeństwo zabójców. W 2008 roku nabyli pakiet kontrolny w Château Miraval (winnicy oraz zamku na południu Francji), traktując go zarówno jako dom rodzinny, jak i firmę. Kilka lat później para wzięła ślub na posesji.

Małżeństwo celebrytów doczekało się sześciorga dzieci:

  • Maddoxa
  • Pax Thien
  • Zahary Marley
  • Shiloh (wokół której wybuchła swego czasu afera dotycząca rzekomej zmiany płci w przyszłości)
  • Knoxa Leona oraz
  • Vivienne Marcheline.
REKLAMA

Najmłodsze z dzieci ma 14, a najstarsze 21 lat.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA