REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV
  3. Filmy /
  4. VOD

HBO chwali się „Kapitan Marvel”. Jeden z najgłośniejszych filmów MCU już dziś w telewizji i na VOD

Marvel Cinematic Universe zdominował ostatnią dekadę w światowych kinach. Wciąż są jednak osoby, które nie widziały wszystkich filmów Marvel Studios. Już dzisiaj będzie doskonała okazja, żeby nadrobić część tego niedopatrzenia. „Kapitan Marvel” z Brie Larson w roli głównej pojawi się na HBO i HBO GO.

03.11.2019
12:01
kapitan marvel hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Filmy Marvela w ostatnich kilku tygodniach spotkały się z dużą krytyką ze strony starszych przedstawicieli środowiska filmowego. Najpierw Martin Scorsese nazwał ich obecność na rynku „inwazją na kina”, a potem Francis Ford Coppola dodał, że tego rodzaju dzieła to jeden film oglądany w kółko. W obronie superbohaterskich opowieści wystąpili ich reżyserzy, scenarzyści i grający w nich aktorzy. Widzowie HBO i posiadacze konta na HBO GO już dzisiaj będą mogli na sprawdzić, czy słynni twórcy mają rację w swojej ocenie dzieł na podstawie komiksów.

Na obu tych platformach zadebiutuje bowiem „Kapitan Marvel”, czyli 21. film Marvel Cinematic Universe.

Solowa produkcja poświęcona tytułowej bohaterce wywołała dużo kontrowersji jeszcze przed premierą. To pierwszy film Marvela z kobietą w głównej roli (DC wyprzedziło ich filmem o Wonder Woman), ale Carol Danvers już od swojego pierwszego pojawienia się miała przejąć kluczową rolę w kinowym uniwersum. Nie zabrakło przeciwników takiego nastawienia, a część z nich sięgnęła po metody rodem z podręcznika trolla i hejtera. „Kapitan Marvel” została zalana negatywnymi recenzjami jeszcze przed swoją premierą.

Nie przeszkodziło to produkcji w zarobieniu olbrzymich pieniędzy w światowym box office. Ostatecznie zgromadziła 1,128 mld dol., co dało jej 24. pozycję wśród najbardziej kasowych filmów w historii. „Kapitan Marvel” stała się tym samym jednym z najlepiej zarabiających solowych filmów Marvel Studios. I to mimo faktu, że recenzje produkcji były bardzo mieszane.

  • Czytaj także: „Kapitan Marvel” to tylko jedna z wielu listopadowych premier na HBO GO. Pełną listę produkcji, które w tym miesiącu trafią na platformę znajdziecie TUTAJ.
REKLAMA

Film poświęcony jest Carol Danvers. Kobieta trafia pod opiekę obcej rasy zwanej Kree i jest szkolona na jedną z wojowniczek. W trakcie swojej pierwszej misji zostaje porwana przez odwiecznych wrogów Kree, czyli zmiennokształtnych Skrulli. Ostatecznie udaje jej się uciec z niewoli, ale jej kapsuła ratunkowa rozbija się na Ziemi. Tam Carol natrafia na ślad swojej przeszłości i próbuje ją odkryć wraz z agentem T.A.R.C.Z.Y. - Nickiem Furym. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Brie Larson, Samuel L. Jackson, Annette Bening, Ben Mendelsohn, Clark Gregg, Lee Pace i Jude Law.

Kapitan Marvel” można już obejrzeć na platformie HBO GO. Telewizyjna premiera filmu o godz. 20:10 na HBO.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA