REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Tęczowa flaga i pozdrowienia dla osób LGBT+... w TVP. Kim jest Karin Ann, bohaterka „Pytania na Śniadanie”?

We wyemitowanym 14 lipca odcinku „Pytania na Śniadanie” w TVP młoda piosenkarka podkreśliła swoje wsparcie dla osób LGBT+ i wyjęła tęczową flagę. Kim jest Karin Ann?

15.07.2021
17:44
karin ann TVP pytanie na śniadanie
REKLAMA

Wszyscy doskonale wiemy, jaki TVP ma stosunek do symboliki niezgodnej z retoryką partii rządzącej: czy to serduszko WOŚP, czy flaga LGBT, na antenie Telewizji Polskiej nie ma na tę „wrogą ideologicznie propagandę” miejsca. Blurowanie, tuszowanie, wycinanie – pracownicy jednej z naczelnych krajowych propagandówek doskonale radzą sobie z tym, co gryzie się z prorządową otoczką. Tym ciekawiej (i głośniej) robi się wówczas, gdy komuś nieoczekiwanie uda się przemycić do jednego z programów coś, co niektórzy nazywają symbolem antyrodzinnej ideologii.

REKLAMA

I tak oto w wyemitowanym 14 lipca odcinku „Pytania na Śniadanie” Karin Ann swój występ poprzedziła nieoczekiwanymi słowami wsparcia dla społeczności LGBT+ i rozwinęła tęczową flagę. Dodajmy, że 14 lipca był Międzynarodowym Dniem Widoczności Osób Niebinarnych.

Chciałabym zadedykować tę piosenkę społeczności LGBTQ w Polsce; wiem, że nie macie tu lekko. Zasługujecie na miłość, zasługujecie na to, by czuć się bezpiecznie. Jestem z wami, stoję tu z wami, kocham was.

Karin Ann – kto to?

REKLAMA

Możecie kojarzyć ją z występów z Sanah – to bardzo utalentowana, zaledwie dziewiętnastoletnia piosenkarka pochodząca ze Słowacji. Pierwsze sukcesy ma już za sobą (m.in. współpracę z poważanymi producentami), a w tym roku ukazała się jej debiutancka EP-ka. Minialbum pt. „lonely together” to w sumie siedem utworów. Słowaczka supportuje Sanah w trasie #Nosory Tour i wypowiada się o polskiej wokalistce w samych superlatywach. Utwór, który Karin Ann wykonała na pożegnanie „Pytania na Śniadanie” nazywa się „babyboy” i możecie go odsłuchać poniżej:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA