REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Kierunek: Noc” z teaserem. Netflix prezentuje pierwszy fragment serialu na podstawie powieści Jacka Dukaja

Serwis Netflix ostatnio coraz częściej stosuje taktykę powierzania adaptacji słynnych powieści twórcom z innego kraju niż oryginalny autor. Tak będzie również w przypadku serialu „Kierunek: Noc” opartego na treści powieści Jacka Dukaja, „Starość aksolotla”. Produkcja właśnie doczekała się pierwszej zapowiedzi wideo.

26.03.2020
19:46
kierunek noc netflix
REKLAMA
REKLAMA

„Kierunek: Noc” będzie kolejnym z wielu dzieł z gatunku science fiction, które pojawiły się w ostatnich latach na platformie Netflix. Produkcja z miejsca zyskała sobie jednak olbrzymie zainteresowanie wśród polskich widzów. Wszystko dlatego, że stanowi adaptację „Starości aksolotla” autorstwa Jacka Dukaja. Popularny pisarz brał zresztą czynny udział w powstaniu serialu (wraz z Tomaszem Bagińskim pełnią role producentów wykonawczych).

Belgijski serial w sześciu odcinkach opowie historię grupy pasażerów i członków załogi samolotu liniowego podróżującego pod przymusem na Zachód, żeby uniknąć strasznego losu. Zupełnie niespodziewanie nowy wschód słońca zamiast życia przyniesie bowiem śmierć w męczarniach. Czy należącym do różnych środowisk i klas społecznych bohaterom uda się uciec przed nieuniknionym przeznaczeniem? Gatunkowo „Kierunek: Noc” ma stanowić połączenie dramatu i thrillera.

Premierowy materiał wideo pokazujący sceny z serialu zdaje się to potwierdzać. Emocji w „Kierunek: Noc” na pewno nie zabraknie.

Obsada produkcji będzie międzynarodowa i obejmie artystów z całej Europy. Na  liście aktorów znalazł się też Polak, ale na ten moment nie wiadomo, jak duża będzie jego rola. Na ekranie towarzyszyć będą mu m.in. Pauline Etienne, Laurent Capelluto, Nabil Mallat, Stéfano Cassetti, Jan Bijvoet i Astrid Whettnall. Za reżyserię „Kierunek: Noc” odpowiadają Inti Calfat oraz Dirk Verheye, a rolę showrunnera będzie pełnić Jason George („Narcos”).

REKLAMA

Netflix pracuje obecnie nad więcej niż jedną produkcją z polskimi twórcami. Oprócz „Kierunek: Noc” rodzimi widzowie czekają jeszcze z niecierpliwością na kręcone w Polsce serie „W głębi lasu” i „Sexify”. Niejasny jest też los 2. sezonu „1983”, czyli pierwszej polskiej produkcji serwisu.

„Kierunek: Noc” nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery. Wiadomo jednak, że produkcja trafi na platformę Netflix jeszcze w tym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA