REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Wiedźmin", 2. sezon. Kim jest tajemnicza sowa z serialu?

Kim jest sowa w sezonie 2. "Wiedźmina"? Niepozorne ptaszysko pojawia się po raz pierwszy w 4. odcinku 2. sezonu "Wiedźmina" pod jakże adekwatnym tytułem "Redański wywiad", gdy Dijkstra demaskuje zdrajców, którzy czyhają na życie króla Vizimira. Kiedy z kolei królewski szpieg tłumaczy, że ma plan, jak zdobyć Cintrę, mówi "Zostaw to nam" i wskazuje bezpośrednio na sowę, rozwiewając wszelkie wątpliwości co do tego, czy ta jest tylko biernym obserwatorem.

18.12.2021
16:57
wiedźmin 2 sezon kim jest sowa
REKLAMA

Sowa w 2. sezonie "Wiedźmina" pojawia się jeszcze kilka razy. Dijkstra rozmawia z nią, gdy planuje przemycenie szpiega do Cintry, choć nie słyszymy jej odpowiedzi, przekazywanych mu bezpośrednio do głowy. Dara, zmieniony w szpiega, przekazuje jej pozyskane w Cintrze informacje, a potem każe przekazać Dijkstrze, że przestaje być donosicielem. Mimo że od razu czujemy, że odgrywa ważną rolę w tej historii, dopiero w ostatnim odcinku widzimy ją w ludzkiej postaci i poznajemy jej imię - Filippa.

REKLAMA

Wiedźmin, 2. sezon. Kim jest sowa?

Uwaga na spoilery z 2. sezonu "Wiedźmina"!

Filippa na razie w serialu jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci. Wiadomo o niej jedynie, że razem z Dijkstrą pracuje dla króla Vizimira, potrafi się zmieniać w sowę, co pomaga jej podsłuchiwać i podglądać samej pozostając niezauważoną. Wie też zapewne o rodowodzie Ciri - w jednej z ostatnich scen Filippa przekazuje Dijkstrze, że "wieści o dziewczynie się rozchodzą", co sugeruje, że już wcześniej wiedziała o tym, że księżniczka Cintry jest dzieckiem Starszej Krwi.

W książkach Filippa Eilhart pojawia się już w "Krwi Elfów" i od razu wiadomo, że będzie to postać, z którą trzeba się liczyć. Potężna czarodziejka jest nie tylko uzdolnioną magiczką, ale też wytrawnym politykiem. Ma posłuch na redańskim dworze, jest w doskonałej komitywie z naczelnym szpiegiem Vizimira - Dijkstrą - i zajmuje ważne miejsce w radzie czarodziejów - jednym z dwóch ciał zarządzających bractwem magów.

REKLAMA

W pierwszym tomie sagi udało jej się odnaleźć Geralta w Oxenfurcie, śledząc Jaskra jako sowa. Towarzyszyła wiedźminowi podczas walki z braćmi Michelet, zabójcami, którzy w serialu atakują wiedźmina w świątyni Neneke i Rience'em. Filippa z jednego z umierających braci wyciąga interesujące ją informacje, a gdy wiedźmin ma dopaść Rience'a, paraliżuje Geralta, umożliwiając czarodziejowi renegatowi ucieczkę. Wściekłemu białowłosemu tłumaczy, że robi to w imię wyższych i ważniejszych racji.

Filippa pojawiała się także w grach CD Projektu. W Wiedźminie 2: Zabójcy Królów wydaje się, że pomaga Saskii w rebelii, ale szybko okazuje się, że samobójczyni jest tylko pionkiem w jej własnej grze. Czarodziejka pojawia się także w trzeciej części gry, gdzie może graczowi pomóc w walce z Dzikim Gonem.

* Zdjęcie główne: https://www.witchernetflix.com

Wiedźmin - kim jest sowa?
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA