REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

„Kler” najchętniej kupowanym filmem w 2019 roku. Sprawdzamy, które tytuły na DVD i Blu-ray Polacy wybierali najczęściej

Wydawałoby się, że za sprawą poszerzanego w zatrważającym tempie rynku VOD płyty DVD i Blu-ray szybko odejdą do lamusa. Jak się jednak okazuje wciąż bardzo chętnie sięgamy po filmy na fizycznych nośnikach.

28.01.2020
15:00
Kler na DVD był najchętniej kupowanym filmem. Lista Media Markt
REKLAMA
REKLAMA

Tak samo jak muzyczne usługi streamingowe nie sprawiły, że ludzie przestali kupować płyty CD, tak platformy VOD nie zabiły rynku DVD i Blu-ray. Chociaż coraz częściej oglądamy filmy w różnych serwisach, to wciąż lubimy postawić sobie ulubione tytuły na półce, powiększając kolekcję tytułów na fizycznych nośnikach. Firma Media Markt przygotowała zestawienie najlepiej sprzedających się w ich sklepach produkcji.

Najchętniej kupowanym filmem okazał się „Kler” Wojciecha Smarzowskiego.

W informacji prasowej czytamy:

Ogromne zainteresowanie milionów Polaków premierą kinową przełożyło się na sukces sprzedaży płyt DVD. Po raz pierwszy od wielu lat polski film fabularny był kupowany chętniej niż topowe produkcje kina akcji.

W 2018 roku „Kler” stał się istnym fenomenem w polskiej kinematografii. Obejrzało go łącznie ponad 5 mln widzów. I chociaż w ogólnym krajowym box officie zeszłego roku w pierwszej 10 znalazły się aż 4 rodzime produkcje, w przypadku DVD sprawa wygląda zupełnie inaczej.

W zestawieniu Media Markt prócz „Kleru” z polskich filmów znalazła się jeszcze tylko „Zimna Wojna”. Zauważmy jednak, że na swoją nośnikową premierę wciąż czeka jeden z rodzimych hitów zeszłego roku, czyli nominowane do Oscara „Boże ciało”.

Jak się okazuje Polacy bardzo chętnie sięgali również sprawdzone w kinie franczyzy.

Drugie miejsce zestawienia zajęły „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”, a trzecie „Avengers: Koniec gry”. Jeśli chodzi o uniwersum Star Wars to na ósmej pozycji wylądował „Łotr 1”, a w przypadku MCU to „Kapitan Marvel” zamyka top 10. DCEU za to samotnie reprezentuje „Aquaman”, który trafił na miejsce szóste.

Prócz fantastyki w 2019 roku kupowaliśmy chętnie filmy muzyczne. Do zestawienia trafiły dwie produkcje tego typu. Na miejscu czwartym uplasowała się biografia nieżyjącego wokalisty zespołu Queen „Bohemian Rhapsody”, a tuż za tym „Narodziny gwiazdy” z Lady Gagą.

REKLAMA

Top 10 najchętniej kupowanych filmów w Media Markt 2019:

 1. „Kler”
 2. „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”
 3. „Avengers: Koniec Gry”
 4. „Bohemian Rhapsody”
 5. „Narodziny Gwiazdy”
 6. „Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”
 7. „Aquaman”
 8. „Łotr 1: Gwiezdne Wojny – Historie”
 9. „Zimna Wojna”
 10. „Kapitan Marvel”
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA