REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Ten film podzielił Polaków. "Kler" już dziś w telewizji, a kiedy powtórka?

Złośliwi twierdzą, że "Kler" to ostatni dobry film Wojciecha Smarzowskiego. Niezależnie od naszej opinii na jego temat, nie da się ukryć, że przyciągnął do kin miliony Polaków, odnosząc spektakularny sukces komercyjny i artystyczny. Już dziś możecie zobaczyć go w telewizji - gdzie i o której?

18.03.2022
18:32
kler film tvn gdzie oglądać o której kiedy wojciech smarzowski
REKLAMA

"Kler" był szeroko dyskutowanym filmem, który podzielił polską widownię. Obraz Wojciecha Smarzowskiego rozpalił media, publiczność, krytykę i Internet. Nie powiedział nic nowego, ale pochylił się nad kondycją współczesnego polskiego kleru i przypomniał o drążącym go mroku, o jego licznych problemach, na które Kościół przymyka oko. Niezależnie od tego, czy przepadacie za kinem Smarzowskiego, warto się z jego obrazem z 2018 roku zapoznać - przecież z jakiegoś powodu wywołał dużo emocji i ożywił dyskusję.

Ci z was, którzy go nie widzieli, mogą skorzystać z dzisiejszej okazji - film będzie bowiem emitowany w jednej z popularnych stacji telewizyjnych.

REKLAMA
Kler w TVN
REKLAMA

Kler już dziś w tv. Gdzie i o której oglądać? Kiedy powtórka?

Film "Kler" jako "hit dnia" zobaczymy dziś (18.03) o 20:00 w TVN. Powtórkę stacja wyemituje w niedzielę 20 marca o 23:10.

Przypominamy, że "Kler" to nagradzany obraz ukazujący grzechy kościoła katolickiego w Polsce. Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia.

Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce.

Drugi z księży, Trybus (Robert Więckiewicz), w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom.

Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który - pomimo swojej żarliwej wiary - właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych łączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, wpłyną na życie każdego z nich.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA