REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Ilona Łepkowska właśnie skończyła pisać scenariusz do filmu „Kogel-Mogel 4”

To już oficjalne — twórcy filmu „Kogel-mogel” szykują widzom czwartą część serii. „Zapowiada się, że będzie to zwariowany film” — informuje Ilona Łepkowska, która właśnie skończyła pisać scenariusz. Czy czwarta odsłona kinowego hitu dorówna poziomem dwóm pierwszym częściom kultowej komedii? Choć „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3” zebrał raczej przeciętne recenzje, bez wątpienia był jednym z najchętniej oglądanych polskim filmów zeszłego sezonu.

14.05.2020
17:52
kogel mogel 4 ilona lepkowska scenariusz
REKLAMA
REKLAMA

Liczby nie kłamią — „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3” był jednym z najchętniej oglądanych przez Polaków filmem zeszłego sezonu i długo królował na szczycie krajowego box office'u. Choć kontynuacja kultowej komedii Romana Załuskiego sprzed trzydziestu lat (tym razem za kamerą stanął Kordian Piwowarski wspierany scenariuszowo przez Ilonę Łepkowską) została przyjęta przez krytyków ze średnim entuzjazmem, to jednak tłumnie zgromadziła polskich widzów, wiedzionych zapewne dużym sentymentem do tytułu, w kinach. Czy czwarta część powtórzy komercyjny sukces zeszłorocznego hitu?

Odcinania kuponów ciąg dalszy.

Twórcy filmu „Miszmasz, czyli Kogel-mogel 3”, najwidoczniej zachęceni frekwencyjnym sukcesem produkcji, postanowili chyba jeszcze trochę zarobić, bo właśnie pojawiła się informacja o tym, że przygotowują czwartą część serii. Jak donoszą media plotkarskie, praca idzie pełną parą i być może jeszcze tego lata twórcy rozpoczną zajęcia na planie filmowym:

Scenariusz jest gotowy, właśnie nanoszę ostatnie poprawki. Zapowiada się, że będzie to zwariowany film, bliski współczesnym gustom. Mam nadzieję, że sytuacja z koronawirusem zostanie na tyle opanowana, że w sierpniu uda nam się wejść na plan zdjęciowy. Oby tylko nie była to płonna nadzieja - zapowiada scenarzystka Ilona Łepkowska w wywiadzie dla Party.pl.

Katarzyna Skrzynecka vel Marlena Wolańska skradnie show?

W rozmowie z tabloidem scenarzystka zdradziła też, że w obsadzie „Koniec świata, czyli kogel-mogel 4” ponownie zobaczymy twarze znane z poprzedniej części.

REKLAMA

Trzon będą stanowić te same gwiazdy co w trzeciej części: Grażyna Błęcka-Kolska, Katarzyna Łaniewska, Anna Mucha, Nikodem Rozbicki, Zdzisław Wardejn, Aleksandra Hamkało. Dojdą dwie nowe postaci, ale kto je zagra, nie zdradzę - mówi Łepkowska.

Z kolei „Super Express” donosi, że główną bohaterką nowego filmu będzie Marlena Wolańska, czyli żona dorosłego już Piotrusia (Maciej Zakościelny) grana w zeszłorocznej produkcji przez Katarzynę Skrzynecką. Marlena to zdecydowanie jedna z najbarwniejszych postaci współczesnego „Kogla-mogla”: bohaterka gustuje w odważnych, a zarazem kiczowatych stylizacjach, kocha pieniądze i nie wypuszcza męża spod pantofla. Jak donosi tabloid, to właśnie ona miała zaskarbić sobie największą sympatię widzów w poprzedniej części. O tym, czy Marlena rzeczywiście skradnie show, przekonamy się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku, gdy film trafi do kin.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA