REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gdzie obejrzeć film "Kos" online? Produkcja wpadnie do VOD w ramach abonamentu

Nagrodzony sześcioma Orłami i dziewięcioma Złotymi Lwami film "Kos" w reżyserii Pawła Maślony do tej pory gromadził tłumy widzów przed dużymi ekranami. Wyjątkowa produkcja historyczna, która skupia się na insurekcji kościuszkowskiej, lada chwila zadebiutuje w VOD. Co więcej - będzie można obejrzeć ją w ramach abonamentu.

10.04.2024
14:19
kos gdzie obejrzec skyshowtime
REKLAMA

Pod koniec stycznia 2024 r. w kinach miała miejsce premiera produkcji, która raz na zawsze zerwała z przeświadczeniem, że trzeba się mocno postarać, by wysiedzieć aż do napisów końcowych podczas seansu filmów historycznych. "Kos", skupiający się na insurekcji kościuszkowskiej, który w tym roku obok "Białej odwagi" i "Czerwonych maków" był jednym z tytułów traktujących o polskiej historii, rozbił bank zarówno podczas gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych, jak i Złotych Lwów - produkcja w reżyserii Pawła Maślony na 16 nominacji zdobyła ostatecznie 6 Orłów, a ponadto 9 nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Do tej pory można było ją obejrzeć jedynie na dużych ekranach, natomiast jeszcze w tym miesiącu "Kos" wpadnie do VOD.

REKLAMA

Kos: gdzie obejrzeć online? Film trafi do serwisu SkyShowtime

Akcji produkcji "Kos" rozpoczyna się wiosną 1794 r., w przeddzień insurekcji kościuszkowskiej, kiedy po pobycie Stanach Zjednoczonych do Polski wraca generał Tadeusz "Kos" Kościuszko. Dzięki zdobytemu za granicą doświadczeniu postanawia zmobilizować szlachtę do zjednoczenia się z chłopstwem i planuje wzniecić powstanie przeciwko mocarstwom okupującym polskie ziemie. W realizacji jego niezbyt prostego planu towarzyszy mu wierny przyjaciel i wyzwolony niewolnik, Domingo. Tymczasem po piętach Kościuszki depcze bezlitosny rosyjski rotmistrz Dunin, który chce schwytać generała, nim ten wznieci narodową rebelię.

Zwiastun filmu "Kos"

W tym samym czasie Ignac, młody chłop i szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez Duchnowskiego, swojego nieprawego rodzica. Kiedy ojciec umiera, chłopak zmuszony jest uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem, który próbuje zapobiec realizacji ojcowskiego testamentu - w dokumencie został bowiem uwzględniony także Ignac. Bękart, który ucieka z ukradzionym testamentem, by przed sądem udowodnić swój tytuł szlachecki, spotyka na swojej drodze Domingo. Obaj mężczyźni trafią do dworku Pułkownikowej, gdzie ukrywa się także Tadeusz Kościuszko w oczekiwaniu na negocjacje z magnatami.

W roli Tadeusza Kościuszki wystąpił Jacek Braciak. W obsadzie znaleźli się także Bartosz Bielenia jako Ignac Sikora, Jason Mitchell jako Domingo oraz Robert Więckiewicz jako rotmistrz Iwan Dunin. W pozostałych rolach pojawili się: Agnieszka Grochowska, Piotr Pacek, Andrzej Seweryn, Łukasz Simlat oraz Matylda Giegżno. Reżyserem filmu "Kos" jest Paweł Maślona, natomiast za scenariusz odpowiada Michał A. Zieliński.

Film "Kos" już 26 kwietnia będzie można obejrzeć w ramach abonamentu na platformie SkyShowtime.

REKLAMA

O polskich produkcjach historycznych przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA