REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Kos" trafił do VOD w ramach abonamentu - jest dostępny w SkyShowtime

Nagrodzony sześcioma Orłami i dziewięcioma Złotymi Lwami film "Kos" w reżyserii Pawła Maślony do tej pory gromadził tłumy widzów przed dużymi ekranami. Wyjątkowa produkcja historyczna, która skupia się na insurekcji kościuszkowskiej, jest już jednak dostępna w VOD - można obejrzeć ją w ramach abonamentu w serwisie SkyShowtime.

26.04.2024
11:16
kos gdzie obejrzec skyshowtime abonament
REKLAMA

Skupiający się na insurekcji kościuszkowskiej film "Kos" zadebiutował na dużych ekranach pod koniec stycznia 2024 r. i był, obok "Białej odwagi", "Czerwonych maków" i "Powstańca 1863", jednym z tytułów traktujących o polskiej historii. "Kos" został doceniony zarówno podczas gali wręczenia Polskich Nagród Filmowych, jak i Złotych Lwów - produkcja w reżyserii Pawła Maślony na 16 nominacji zdobyła ostatecznie 6 Orłów i 9 nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Do tej pory można było ją obejrzeć jedynie na dużych ekranach, natomiast już teraz jest ona dostępna w streamingu.

REKLAMA

"Kos": gdzie obejrzeć? Produkcja jest dostępna w SkyShowtime

Akcji produkcji "Kos" rozpoczyna się wiosną 1794 r., w przeddzień insurekcji kościuszkowskiej, kiedy po pobycie Stanach Zjednoczonych do Polski wraca generał Tadeusz "Kos" Kościuszko (Jacek Braciak). Dzięki zdobytemu za granicą doświadczeniu postanawia zmobilizować szlachtę do zjednoczenia się z chłopstwem i planuje wzniecić powstanie przeciwko mocarstwom okupującym polskie ziemie. W realizacji jego niezbyt prostego planu towarzyszy mu wierny przyjaciel i wyzwolony niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). Tymczasem po piętach Kościuszki depcze bezlitosny rosyjski rotmistrz Dunin (Robert Więckiewicz), który chce schwytać generała, nim ten wznieci narodową rebelię.

Zwiastun filmu "Kos"

W tym samym czasie Ignac (Bartosz Bielenia), młody chłop i szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez Duchnowskiego, swojego nieprawego rodzica. Kiedy ojciec umiera, chłopak zmuszony jest uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem, który próbuje zapobiec realizacji ojcowskiego testamentu - w dokumencie został bowiem uwzględniony także Ignac. Bękart, który ucieka z ukradzionym testamentem, by przed sądem udowodnić swój tytuł szlachecki, spotyka na swojej drodze Domingo. Obaj mężczyźni trafią do dworku Pułkownikowej, gdzie ukrywa się także Tadeusz Kościuszko w oczekiwaniu na negocjacje z magnatami.

Film historyczny "Kos" jest dostępy w ramach abonamentu w serwisie SkyShowtime - obejrzysz go tutaj.

REKLAMA

O polskich produkcjach historycznych przeczytasz więcej w serwisie Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA