REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Powrót na Lwią Skałę w niesamowitym stylu. Król Lew jeszcze nigdy nie wyglądał tak oszałamiająco

Remake Króla Lwa to jeden z najbardziej oczekiwanych filmów przyszłego roku, choć wielu fanów oryginału odczuwa w związku z produkcją Jona Favreau bardzo sprzeczne uczucia. Nowy Król Lew został właśnie pokazany na pierwszym zwiastunie. Komputerowa animacja robi kolosalne wrażenie.

23.11.2018
9:37
król lew zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Król Lew z 1994 na stałe zapisał się do historii kina jako jedna z najpiękniejszych, najinteligentniejszych i najmocniej ukochanych animacji Disneya. Produkcja zrobiła kolosalne wrażenie na widzach, krytykach, a nawet jury przeróżnych nagród - zdobyła dwa Oscary i dwa Złote Globy, a także wiele innych wyróżnień. Przebić tak kultowy i uwielbiany film nie będzie łatwo. Disney kontynuuje jednak swoją strategię przerabiania klasycznych animacji na wersje aktorskie oraz filmy animowane komputerowo. Po Księdze dżungli oraz Pięknej i Bestii przyszedł czas na Króla Lwa.

Jeżeli ktokolwiek mógł udźwignąć oczekiwania związane z tym remakiem, to chyba tylko Jon Favreau. Uwielbiany przez Disneya reżyser, producent i aktor wcześniej w niesamowitym stylu przerobił Księgę dżungli, czyniąc z niej zupełnie nowe, filmowe doświadczenie. Po premierze komputerowej animacji zewsząd słychać było głosy, że jeszcze nigdy futro, ruchy i zachowania zwierząt nie wyglądały tak zjawiskowo. I tak wiarygodnie.

Wygląda na to, że po Królu Lwie tamte wrażenia zostaną nawet przebite. Animacja została zaprezentowana na pierwszym zwiastunie i wygląda oszałamiająco.

Trailer pokazuje pierwsze ujęcia ze słynnej otwierającej sekwencji z oryginalnego Króla Lwa, gdy wszystkie zwierzęta sawanny wraz ze wschodem słońca wyruszają pod Lwią Skałę. Tego dnia ma nastąpić oficjalna prezentacja Simby - syna Mufasy i Sarabi oraz przyszłego następcy tronu. Produkcja wiernie naśladuje zachowania zwierząt, a jednocześnie robi wrażenie tym jak bardzo ludzki i pełen uczuć wydaje się malutki Simba. Oprócz głównego bohatera filmu (widzianego także przez moment jako dorosły osobnik) w trailerze spotykamy Rafikiego, który dokonuje symbolicznego powitania królewskiego potomka wśród zwierząt Lwiej Skały.

Król Lew zwiastun - kiedy premiera?

Jeżeli poznajecie głos narratora zwiastuna, to instynkt was nie zawiódł. Do roli Mufasy powrócił znany z oryginału James Earl Jones i to właśnie kwestie jego postaci zostały dołączone do obrazków widzianych w trailerze. Oprócz Jonesa w obsadzie pojawiły się jednak zupełnie nowe nazwiska m.in. Donald Glover jako Simba, Beyonce jako Nala czy Chiwetel Ejiofor w roli Skazy. Jon Favreau, który wyreżyseruje remake Króla Lwa, pochwalił się także plakatem filmu.

REKLAMA


Oprócz Króla Lwa Disney przygotowuje także kilka innych przeróbek swoich słynnych filmów animowanych. Jako pierwszy do kin (bo już w marcu 2019 roku) trafi nowy Dumbo, który niedawno również doczekał się świeżego zwiastuna. Mimo wielu kontrowersji związanych z obsadą i oskarżeniami o wybielanie arabskich korzeni produkcji, posuwają się także prace nad remakiem Aladyna.

Nowy Król Lew trafi do kin na całym świecie 19 lipca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA