REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Krzyk powraca ze starą obsadą i nowym nożownikiem. Jest zwiastun

"Nie jest to reboot, nie jest to remake, to zupełnie nowy film" – powiedziała w wywiadzie Courteney Cox, która oprócz bycia Monicą w "Przyjaciołach", czasem uciekała przed zamaskowanym świrem w "Krzyku". W kolejnej części filmu o zaskakującym tytule "Krzyk" to ona będzie drapieżcą, ale nie takim dosłownym.

12.10.2021
20:54
krzyk 2022 horror zwiastun
REKLAMA

20 grudnia minie 25 lat od premiery pierwszego "Krzyku" Wesa Cravena. Seria odświeżyła lekko już spróchniały podgatunek slasherów, była sukcesem kasowym i miała ogromny wpływ na kolejne horrory. Twórcy potrafili solidnie wystraszyć widzów, ale i podśmiewali się lekko z konwencji. Zostało to później doskonale rozwiniętej w równie kultowej serii komedii "Straszny film".

REKLAMA

Do sieci właśnie trafił zwiastun piątej części "Krzyku", który będziemy mogli zobaczyć na początku przyszłego roku. Będzie kontynuacja z nowymi, ale i dobrze znanymi bohaterami. Będą pomagać schwytać zabójcę, który znów lata z nożem po osiedlu i ma na sobie ikoniczną maskę – Ghostfacem.

Krzyk 2022. Nowy Ghostface i stara gwardia: Neve Campbell, Courtney Cox i David Arquette

Z opisu filmu wynika, że po 25 latach w mieścinie Woodsboro zaczyna grasować nowy zabójca, który w charakterystycznym stroju morduje nastolatków. Chce w ten sposób "wskrzesić sekrety z zabójczej przeszłości miasta". Dzieciaki nie będą same, bo na ratunek rzucą im się zaprawieni w bojach bohaterowie.

Na ekranie zobaczymy Neve Campbell (Sidney Prescott), Courteney Cox (Gale Weathers) i Davida Arquette'a (Dewey Riley), których horroromaniacy pamiętają z poprzednich części. W ekipie zabrakło Drew Barrymore, która była w obsadzie jedynki, ale za długo się nie nagrała – jeśli wiecie, o co mi chodzi.

Oprócz nich pojawią się też młode twarze: Melissa Barrera ("Twoja na zawsze"), Kyle Gallner ("Udręczeni"), Mason Gooding ("Love, Victor"), Mikey Madison ("Pewnego razu... w Hollywood"), Dylan Minnette ("Trzynaście powodów"), Jenna Ortega ("Ty"), Jack Quaid ("The Boys"), Marley Shelton (grała też w "Krzyku 4" z 2011 roku), Jasmin Savoy Brown ("Pozostawieni") i Sonia Ammar.

Reżyserami nowego "Krzyku" są: Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett (obaj nakręcili udaną "Zabawę w pochowanego"). Producentem wykonawczym został scenarzysta pierwszego "Krzyku" Kevin Williamson. Z kolei za ten scariusz odpowiadają: James Vanderbilt ("Zabójczy rejs") i Guy Busick ("Castle Rock"). W oczekiwaniu na film, możemy obejrzeć serial "Krzyk".

REKLAMA
 class="wp-image-1812160"

Światowa premiera horroru "Krzyk" jest zaplanowana na 14 stycznia 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA