REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Księżna Kate przerobiła swoje zdjęcie. Teraz przeprasza

Po tym, gdy spostrzegawczy internauci zauważyli, że zdjęcie księżnej Kate zostało przerobione, żona księcia Walii postanowiła opublikować w mediach społecznościowych wyjaśnienia i okazało się, że to ona odpowiada za edycję fotografii. Wcześniej niektóre międzynarodowe agencje informacyjne postanowiły wycofać zdjęcie z obiegu w obawie, że mogło dojść manipulacji.

12.03.2024
11:35
ksiezna kate middelton przerobione zdjecie dzien matki
REKLAMA

W połowie stycznia księżna Kate przeszła poważną operację jamy brzusznej, a ostatnie aktualne zdjęcie żony księcia Williama można było zobaczyć jeszcze w grudniu minionego roku. Po jej długiej nieobecności w mediach opinia publiczna zaczęła spekulować na temat milczenia Pałacu Królewskiego w tej sprawie. Oliwy do ognia dolało zdjęcie, które zostało opublikowane w mediach z okazji angielskiego Dnia Matki.

REKLAMA

Na pierwszy rzut oka nie było w nim niczego nadzwyczajnego - na fotografii opatrzonej podpisem "Dziękuję za miłe życzenia i nieustające wsparcie przez ostatnie dwa miesiące. Życzę wszystkim szczęśliwego Dnia Matki. C" z uśmiechem na twarzy pozują Kate oraz Louis, George i Charlotte. Za aparatem miał stanąć książę William. Spostrzegawczy internauci zauważyli jednak, że ze zdjęciem jest coś nie tak i zaczęli podejrzewać, że mogło ono zostać przerobione.

Księżna Kate przerobiła swoje zdjęcie z Dnia Matki. Teraz przeprasza

Okazało się, że internauci mieli rację - fotografia księżnej Kate i jej dzieci, które zostało zaakceptowane przez Pałac Kensignton, zostało przerobione, a międzynarodowe agencje prasowe, takie jak Associated Press, Agence France-Press czy PA Images i Getty Images natychmiast wycofały zdjęcie z obiegu. Podczas gdy z Pałacu Królewskiego nie wypłynęły żadne wyjaśnieniu w związku z tym, dlaczego udostępniono je agencjom fotograficznym i mediom, wyjaśnienia postanowiła złożyć sama księżna Kate:

Podobnie jak wielu fotografów-amatorów, od czasu do czasu eksperymentuję z montażem. Chciałam przeprosić za zamieszanie, jakie spowodowało rodzinne zdjęcie, które udostępniliśmy wczoraj

- napisała.

W efekcie przedstawiciel Pałacu Królewskiego powiedział portalowi CNN, że księżna Walii chciała podzielić się nieformalnym rodzinnym zdjęciem z okazji Dnia Matki, lecz w amatorskiej fotografii zostały wprowadzone "drobne poprawki". Wstępna analiza wykazała, że Kate postanowiła edytować mankiet rękawa księżniczki Charlotte oraz zamek błyskawiczny po lewej stronie swojej kurtki. Internauci zaczęli także spekulować, że księżna skopiowała swoją twarz z okładki magazynu Vogue ze względu na łudzące podobieństwo obu fotografii.

Zdjęcie główne: zrzut ekranu z filmu "Duchess of Cambridge Q&A on Early Years" na YouTube.

REKLAMA

O rodzinie królewskiej przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA