REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Na pełnometrażowe Kung Fury czekam jak na nic innego. Do obsady dołącza nowa gwiazda

Kung Fury 2 zmierza na ekrany. W obsadzie pełnometrażowej kontynuacji internetowego fenomenu pojawi się król kina akcji lat 80. Obok tej informacji nie sposób przejść obojętnie.

16.02.2018
8:56
kung fury 2 arnold schwarzenegger
REKLAMA
REKLAMA

Kung Fury to półgodzinny film zrealizowany między innymi dzięki wsparciu internautów, który jest hołdem dla klasycznego kina akcji sprzed kilku dekad. Po trzech latach od premiery shorta rusza produkcja jego pełnometrażowej kontynuacji. Patrząc na nazwisko aktora zaangażowanego właśnie do tego projektu, z zadowoleniem kiwam głową.

Arnold Schwarzenegger w Kung Fury 2!

W produkcji pojawi się gwiazda takich filmów jak Predator czy Terminator. Jak podaje Hollywood Reporter mowa oczywiście o Arnoldzie Schwarzeneggerze we własnej osobie. Możliwe, że wiemy nawet, w kogo wcieli się gwiazdor.

Kulturysta, aktor, gubernator Kalifornii i Terminator w jednym może w Kung Fury zagrać… amerykańskiego prezydenta. Można podejrzewać, że będzie to epizodyczna rola, ale jako że jestem od dziecka fanem Schwarzeneggera, nawet jego krótki występ w produkcji będzie dla mnie niesamowitą gratką.

Zaraz się okaże, że Kung Fury będzie miał nie mniej imponującą obsadę od Niezniszczalnych.

W pierwszej inkarnacji Kung Fury był krótkim miksem największych klisz. David Sandberg razem ze swoją firmą Laser Unicorns zaserwował widzom prawdziwy powrót do przeszłości i przypomniał, jak uwielbiamy niezobowiązujące filmy sensacyjne z końca ubiegłego wieku.

Kung Fury miało wszystko, co najlepsze: bohatera umiejącego w Kung Fu, mordercze roboty na bazie automatów arcade, nazistów, wikingów i mutantów. Kontynuacja ma być obrazem pełnometrażowym o znacznie większych ambicjach, co zwiastują zaangażowane w projekt nazwiska. Arnold Schwarzenegger to nie koniec.

Udział w projekcie weźmie również David Hasselhoff, który został zatrudniony wcześniej do produkcji shorta. Na ekranie pojawi się też Michael Fassbender. Aktor jest jednym z producentów Kung Fury 2. Aż strach pomyśleć, jacy jeszcze inni aktorzy dołączą do projektu na późniejszym etapie produkcji.

Oficjalny opis Kung Fury (tłum. wł.):

Jest 1985 rok, najlepszy rok. Miami jest chronione przez Kung Fury’ego, najzajebistszego glinę w historii. Jego oddziały Thundercops są ostateczną siłą policyjną zebraną z najdalszych zakamarków czasu, której zadaniem jest pokonanie nikczemnego Kung Fuhrera, Adolfa Hitlera. Po tragicznej śmierci jednego z Thundercopów grupa się rozwiązuje, a tajemniczy złoczyńca wychodzi z cienia, by pomóc Fuhrerowi zdobyć ostateczną broń. Kung Fury musi podróżować przez czas i przestrzeń, by uratować swoich przyjaciół, ocalić prestiżową Akademię Kung Fu w Miami i pokonać zło. Raz na zawsze.

Kung Fury 2 wyprodukuje pomysłodawca filmu, czyli David Sandberg, a razem z nim na listę producentów trafili: David Katzenberg, Seth Grahame-Smith i Aaron Schmidt z KatzSmith Productions, Philip Westgren z B-Reel Films, Conor McCaughan oraz Pelle Strandberg z Laser Unicorns.

REKLAMA

Nie wiadomo jeszcze, kto wyreżyseruje Kung Fury 2, ale coś czuję, że wraz z kolejnymi nazwiskami dopinanymi do projektu lista chętnych rośnie. Nazwisko szczęśliwca pewnie niedługo poznamy, bo film ma być kręcony już tego lata w Stanach Zjednoczonych i w Europie.

Niezniszczalni pokazali, że podstarzali twardziele, którzy byli moimi i moich rówieśników idolami, nie powinni udawać się jeszcze na emeryturę. Byle tylko Tomasz Knapik dał się przekonać do bycia lektorem kontynuacji tak jak przy okazji pierwszej wersji Kung Fury.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA