REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

Legendy Polskie na dużym ekranie. Twardowsky powalczy z nowymi potworami

Legendy Polskie to było coś więcej niż tylko udana kampania reklamowa serwisu Allegro. Seria krótkometrażowych filmów, opartych o historie postaci i bestii z rodzimych legend, okazała się hitem na masową skalę. Widzowie byli zachwyceni, że ktoś nareszcie pokazał siłę polskich podań w nowoczesnej formie. Właśnie ogłoszono, że trwają prace nad kinową produkcją o Tardowskym.

21.05.2018
9:18
legendy polskie twardowsky 3.14
REKLAMA
REKLAMA

Seria krótkometrażowych filmów autorstwa Tomasza Bagińskiego i Platige Image zawładnęła urządzeniami Polaków w 2016 roku. Ogółem powstało pięć odcinków serii, w których w nowej odsłonie pojawiły się postacie z polskich legend i podań ludowych. Legendy Polskie otworzył film Smok, a zakończyła Jaga.

Produkcje zachwyciły widzów nie tylko ciekawym podejściem do tematu i nowoczesną, nieomal hollywoodzką formułą, ale również dobrymi efektami specjalnymi i doskonałą muzyką. Fanom Legend Polskich szczególnie zapadł w pamięć utwór Cichosza, z napisów końcowych Smoka. Piosenka cieszyła się taką popularnością, że doczekała się także profesjonalnego teledysku.

W Legendach Polskich pojawiły się uwspółcześnione wersje Baby Jagi, Pana Twardowskiego, Bazyliszka, Smoka Wawelskiego, Szewczyka Dratewki oraz Rzepichy i Boruty. Wiele z nich będzie miało szansę powrócić w planowanej kontynuacji produkcji. Tym bardziej, że w bohaterów wcielali się często znani polscy aktorzy z Robertem Więckiewiczem na czele.

Legendy Polskie otrzymają pełnometrażowy film, stworzony przez Platige Image, NEXT FILM oraz Allegro.

O powstaniu pełnometrażowej kontynuacji serii plotkowano już od dawna. Dopiero teraz otrzymaliśmy jednak pierwsze konkrety. Film powstaje pod roboczym tytułem Twardowsky 3.14. Z dotychczasowych zapowiedzi wynika, że stanowić będzie fabularną kontynuacją wątków zawartych w krótkometrażowych wideo.

REKLAMA

Do tej pory kolejne odcinki produkcji można było zobaczyć na serwisie YouTube. Twardowsky 3.14 trafi jednak do regularnej dystrybucji kinowej (!). Film powstaje w ścisłej współpracy z fanami projektu, którzy mogą go wspierać finansowo poprzez zakup voucherów na pokaz premierowy i gadżetów związanych z serią. W zamian twórcy Legend Polskich obiecują uważnie wsłuchiwać się w ich głosy i sugestie dotyczące fabuły filmu. Firma Allegro pełni funkcję producenta głównego filmu, a jej przedstawiciele wspierają Tomasza Bagińskiego i Błażeja Dzikowskiego przy pracy nad scenariuszem. Kolejne informacje o produkcji mają nadejść wkrótce.

Premiera filmu zaplanowana została na IV kwartał 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA