REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Wstrzymajcie oddech – będzie więcej lekcji z TVP. Nauczyciele od teraz uczą na wizji licealistów

Telewizja Polska nadaje program „Szkoła z TVP” zaledwie od kilku dni, a mimo to już wzbudził on olbrzymie kontrowersje. Publiczny nadawca nie robi sobie jednak nic z krytyki pedagogów i ekspertów, dlatego ruszył już z nowym cyklem poświęconym licealistom. Gdzie można oglądać „Szkołę z TVP” dla liceów?

03.04.2020
10:37
szkoła z tvp liceum
REKLAMA
REKLAMA

Zachowanie właściwego poziomu edukacji w dobie pandemii koronawirusa jest jednym z największych wyzwań stojących przed państwową i samorządową administracją. Na pomoc nauczycielom i uczniom zmuszonych do zdalnej komunikacji ruszyło więc wiele osób publicznych i instytucji. Niektóre inicjatywy spotkały się z pozytywnym odzewem (np. nowy portal stworzony przez autorkę serii „Harry Potter”), inne zawiodły oczekiwania.

W tej drugiej kategorii zdecydowanie znalazł się nowy program edukacyjny Telewizji Polskiej. Sklecona naprędce „Szkoła z TVP” w pierwszych epizodach obfitowała w poważne błędy, a od strony realizacyjnej przypominała edukacyjne show z poprzedniej epoki. Zgodnie z internetowym przysłowiem sieć nigdy nie wybacza i szybko zaczęła wytykać wszystkie pomyłki. Szyderstwa w niektórych momentach przekraczały granice dozwolonej krytyki, więc na obronę nauczycieli prowadzących program wystąpiło kilka znanych postaci, w tym Szczepan Twardoch.

Telewizja Polska nie przejęła się krytyką i już ruszyła z nowym cyklem zajęć dla licealistów. „Szkoła z TVP” będzie w ten sposób dostępna na jeszcze większej liczbie kanałów.

Nadawca publiczny wczoraj w oficjalnym oświadczeniu zaatakował przeciwników programu, a zaledwie dzień później rozszerzył go na kolejne pasma. Jak podaje portal Press, nowy blok tematyczny „Szkoły z TVP” będzie pokazywany od poniedziałku do piątku w godzinach 9-13 na kanałach TVP Kultura oraz TVP HD. Pierwsze zajęcia dla licealistów ruszyły już dzisiaj.

REKLAMA

Internauci i profesjonalni edukatorzy z pewnością nie odpuszczą tej okazji, żeby wnikliwie sprawdzić poziom nowego cyklu. Nie zabraknie pewnie porównań do części dla młodszych widzów, zwłaszcza jeśli „Szkoła z TVP” w wersji dla liceów okaże się bardziej profesjonalna. O tym przekonamy się jednak dopiero po emisji od kilku do kilkunastu odcinków.

„Szkoła z TVP” dla młodszych uczniów jest pokazywana na kanałach TVP Sport, TVP Historia, TVP Rozrywka i TVP 3.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA