REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Jolanta Brzeska walczy z mafią reprywatyzacyjną w zwiastunie "Lokatorki"

Premiera inspirowanej sprawą Jolanty Brzeskiej "Lokatorki" zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem w sieci zadebiutował zwiastun nadchodzącej produkcji o mafii reprywatyzacyjnej.

15.11.2021
14:19
lokatorka jolanta brzeska film zwiastun premiera
REKLAMA

Pomimo upływu lat ta sprawa wciąż elektryzuje opinię publiczną. Mafia reprywatyzacyjna miała doprowadzić do śmierci Jolanty Brzeskiej. Dokładnie w 10. rocznicę tego tragicznego wydarzenia Kino Świat zapowiedziało film inspirowany życiem aktywistki społecznej. Dzisiaj doczekaliśmy się zwiastuna.

Jak czytamy w oficjalnym opisie produkcji "Lokatorka" ma opowiadać o nielegalnej prywatyzacji, walce o sprawiedliwość i tajemniczej śmierci, o której nikt nie miał się dowiedzieć. Film ma skupiać się na losach wspomnianej Jolanty Brzeskiej, czyli ikony walki o prawa lokatorskie i osoby niebojącej się mafii reprywatyzacyjnej.

REKLAMA

Lokatorka - zwiastun filmu inspirowanego sprawą Jolanty Brzeskiej

Jolanta Brzeska 10 lat temu wyszła z domu i nigdy do niego nie wróciła. Znaleziono ją spaloną żywcem i chociaż prokuratura posiada obszerne akta sprawy i opinie specjalistów, wciąż nie ustalono, kto za tę śmierć odpowiada. Wiadomo, że aktywistka walczyła z mafią reprywatyzacyjną, a jej losy zainspirowały filmowców.

W zwiastunie "Lokatorki" zobaczymy, jak Jolanta Brzeska przeciwstawiała się mafii reprywatyzacyjnej, za co ma zapłacić najwyższą możliwą cenę. Nie zabraknie też zapowiedzi wątku dotyczącego walki jej córki o sprawiedliwość dla matki, czy spisku wokół reprywatyzacji. Zresztą przekonajcie się sami:

Lokatorka/zwiastun

Lokatorka - premiera filmu inspirowanego sprawą Jolanty Brzeskiej

REKLAMA

Za kamerą stanął reżyser filmu "Diablo. Wyścig o wszystko" - Michał Otłowski, a obok Jacka Mateckiego scenarzystą jest Tomasz Klimala, który zaangażowany był w m.in. "365 dni". Czy twórcy wyjdą zwycięsko ze starcia z tak poważnym tematem? O tym przekonamy się już niedługo. Premierę "Lokatorki" zaplanowano bowiem na 3 grudnia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA