REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Plotki o filmie „Furiosa” potwierdzone. Anya Taylor-Joy i Chris Hemsworth w obsadzie prequelu „Mad Maxa”

„Mad Max: Na drodze gniewu” cieszy się opinią jednego z najlepszych filmów akcji ostatniej dekady. Wielu widzów od dawna czekało więc na kolejne informacje dotyczące zapowiedzianego prequelu pt. „Furiosa”. Ich cierpliwość została nagrodzona, bo na ujawnioną właśnie obsadę filmu George'a Millera warto było czekać.

13.10.2020
21:40
mad max prequel
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Plotki na temat ewentualnej kontynuacji skoncentrowanej na postaci Imperator Furiosy (granej przez Charlize Theron) pojawiły się w mediach niedługo po premierze „Mad Max: Na drodze gniewu”. Produkcja doczekała się bardzo pozytywnych recenzji, zebrała sporo nagród i zarobiła ponad 375 mln dolarów w światowym box office. Wydawało się więc bardzo prawdopodobne, że studio i George Miller będą chcieli pójść za ciosem. „Furiosa” przez wiele lat znajdowała się jednak w produkcyjnym piekle.

I to pomimo faktu, że rozbudowana historia tej bohaterki, jej przeszłość i motywacje zostały rozpisane przez Millera wraz ze współscenarzystą Nickiem Lathourisem już na wstępnym etapie prac nad „Mad Max: Na drodze gniewu”. Dopiero w maju bieżącego roku poznaliśmy przyczyny takiego stanu rzecz. Australijski reżyser przez bardzo długi czas miał nadzieję, że młodą Furiosę będzie mogła ponownie zagrać Charlize Theron. Z czasem nabrał jednak przekonania, iż technologia cyfrowego odmładzania aktorów wciąż nie stoi na satysfakcjonującym poziomie. Dlatego z bólem serca musiał zacząć poszukiwania młodszej odtwórczyni głównej roli.

Ostatecznie casting wygrała Anya Taylor-Joy. Na ekranie będą jej zaś towarzyszyć Chris Hemsworth i Yahya Abdul-Mateen II.

mad max prequel class="wp-image-452341"
Foto: Anya Taylor-Joy w serialu Gambit królowej/Charlie Gray/Netflix

W tym wypadku wcześniejsze plotki znalazły więc potwierdzenie w rzeczywistości, bo o wysokich szansach Taylor-Joy na angaż w „Furiosie” mówiło się już od miesięcy. Kariera tej 24-letniej aktorki nabrała w ostatnim czasie znaczącego rozpędu dzięki rolom w takich produkcjach jak „Emma”, „Split” i „Glass”. Amerykanka zagrała też w oczekującym właśnie na debiut miniserialu Netfliksa – „Gambit królowej”.

Chris Hemsworth i Yahya Abdul-Mateen II to postaci, których również nie trzeba szerzej przedstawiać. Pierwszy z nich zasłynął dzięki postaci Thora z Marvel Cinematic Universe, a drugi ma na swoim koncie występy w tytułach jak „Aquaman” i „Proces Siódemki z Chicago”. Wkrótce będziemy też mogli go oglądać w filmie „Matrix 4”. Obsadzenie głównych ról takimi aktorami gwarantuje produkcji Millera nie tylko olbrzymie zainteresowanie widzów, ale też naprawdę wysoką jakość samej produkcji.

REKLAMA

Furiosa” nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA