REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Tak rodził się „Obywatel Kane”. Netflix pokazał zwiastun filmu „Mank” Davida Finchera

Jeszcze tej zimy Netflix pokaże nowy obraz Davida Finchera opowiadający o kulisach powstania nagrodzonego Oscarem „Obywatela Kane'a”. Serwis właśnie pokazał zwiastun filmu „Mank”.

21.10.2020
16:17
Tak rodził się „Obywatel Kane”. Netflix pokazał zwiastun „Manka”
REKLAMA
REKLAMA

„Mank” to jedna z najgoręcej oczekiwanych premier Netfliksa w tym sezonie. Najnowszy film Davida Finchera („Zodiak”, „Siedem”, „The Social Network”) opowiada o Hermanie J. Mankiewiczu, współtwórcy słynnego „Obywatela Kane'a”.

„Mank”: o czym jest ta historia?

Najnowszy obraz Finchera skupia się na kulisach powstania „Obywatela Kane'a”. Kultowy film Orsona Wellesa z 1941 r. do dziś uchodzi za perłę w koronie klasyki światowego kina i został nagrodzony Oscarem za scenariusz. Głównym bohaterem filmu „Mank” jest współautor tego scenariusza, Herman J. Mankiewicz.

Akcja filmu toczy się na słynnym Kemper Campbell Ranch w kalifornijskim Victorville, gdzie słynący z zamiłowania do alkoholu Mankiewicz pracował w odosobnieniu nad scenariuszem do filmu Wellesa. Szybko okazuje się, że współpraca między filmowcami nie należy do najłatwiejszych, a atmosfera, w jakiej powstawał „Obywatel Kane” jest nie mniej ciekawa, niż sam film.

„Mank”: kiedy premiera na Netflix Polska?

W głównej roli zobaczymy Gary'ego Oldmana, a oprócz niego w „Manku” pojawią się m.in. Amanda Seyfried (w roli aktorki Marion Davis), Lily Collins (jako sekretarka Mankiewicza Rita Alexander) i Tom Burke (jako Orson Welles). Za muzykę do filmu odpowiadają znani z wcześniejszej współpracy z Fincherem Trent Reznor i Atticus Ross, a za scenografię —  Donald Graham Burt („Dziewczyna z tatuażem”).

Co ciekawe, David Fincher (dla którego nie jest to pierwsza współpraca z Netfliksem — patrz „House of Cards” i „Mindhunter”) wyreżyserował ten film na podstawie scenariusza napisanego przez jego nieżyjącego już ojca, Jacka Finchera. Premierę „Manka” Netflix zaplanował na 4 grudnia (a w listopadzie ma się pojawić również w wybranych kinach).

Dziś do sieci trafił również zwiastun filmu:

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA