REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. VOD
  4. Netflix

Tak rodził się „Obywatel Kane”. Netflix pokazał zwiastun filmu „Mank” Davida Finchera

Jeszcze tej zimy Netflix pokaże nowy obraz Davida Finchera opowiadający o kulisach powstania nagrodzonego Oscarem „Obywatela Kane'a”. Serwis właśnie pokazał zwiastun filmu „Mank”.

21.10.2020
16:17
Tak rodził się „Obywatel Kane”. Netflix pokazał zwiastun „Manka”
REKLAMA
REKLAMA

„Mank” to jedna z najgoręcej oczekiwanych premier Netfliksa w tym sezonie. Najnowszy film Davida Finchera („Zodiak”, „Siedem”, „The Social Network”) opowiada o Hermanie J. Mankiewiczu, współtwórcy słynnego „Obywatela Kane'a”.

„Mank”: o czym jest ta historia?

Najnowszy obraz Finchera skupia się na kulisach powstania „Obywatela Kane'a”. Kultowy film Orsona Wellesa z 1941 r. do dziś uchodzi za perłę w koronie klasyki światowego kina i został nagrodzony Oscarem za scenariusz. Głównym bohaterem filmu „Mank” jest współautor tego scenariusza, Herman J. Mankiewicz.

Akcja filmu toczy się na słynnym Kemper Campbell Ranch w kalifornijskim Victorville, gdzie słynący z zamiłowania do alkoholu Mankiewicz pracował w odosobnieniu nad scenariuszem do filmu Wellesa. Szybko okazuje się, że współpraca między filmowcami nie należy do najłatwiejszych, a atmosfera, w jakiej powstawał „Obywatel Kane” jest nie mniej ciekawa, niż sam film.

„Mank”: kiedy premiera na Netflix Polska?

W głównej roli zobaczymy Gary'ego Oldmana, a oprócz niego w „Manku” pojawią się m.in. Amanda Seyfried (w roli aktorki Marion Davis), Lily Collins (jako sekretarka Mankiewicza Rita Alexander) i Tom Burke (jako Orson Welles). Za muzykę do filmu odpowiadają znani z wcześniejszej współpracy z Fincherem Trent Reznor i Atticus Ross, a za scenografię —  Donald Graham Burt („Dziewczyna z tatuażem”).

Co ciekawe, David Fincher (dla którego nie jest to pierwsza współpraca z Netfliksem — patrz „House of Cards” i „Mindhunter”) wyreżyserował ten film na podstawie scenariusza napisanego przez jego nieżyjącego już ojca, Jacka Finchera. Premierę „Manka” Netflix zaplanował na 4 grudnia (a w listopadzie ma się pojawić również w wybranych kinach).

Dziś do sieci trafił również zwiastun filmu:

REKLAMA

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA