REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Popularność "Tajemnic Marilyn Monroe" udowadnia, że miłość do gwiazdy nie rdzewieje. Te filmy pokażą wam dlaczego

"Tajemnice Marilyn Monroe: Nieznane nagrania" już na Netflix. Dokument poprzez niepublikowane dotąd wywiady z osobami znającymi tytułową gwiazdę, próbuje wyjaśnić tajemnice otaczające jej śmierć. Z jakiego powodu sprawa ta wciąż elektryzuje opinię publiczną? Seksbomba była bowiem popkulturowym fenomenem. Przekonacie się o tym oglądając filmy zarówno z jej udziałem jak i o niej opowiadające.

29.04.2022
21:00
marilyn monroe filmy netflix
REKLAMA

"Tajemnice Marilyn Monroe: Nieznane nagrania" trafiło na Netfliksa w minioną środę. Od tamtej pory utrzymuje się na wysokich miejscach najpopularniejszych filmów dostępnych w serwisie w naszym kraju. Dlaczego sprawa śmierci tytułowej gwiazdy wciąż elektryzuje opinię publiczną i Polacy rzucili się na dokument na ten temat? Aktorka była popkulturowym fenomenem, a poniższe produkcje pokażą wam dlaczego.

REKLAMA

Filmy, dzięki którym zrozumiecie fenomen Marilyn Monroe

Na dostępnych w Polsce platformach VOD nie brakuje filmów z i o Marilyn Monroe. "Słomiany wdowiec" i "Pół żartem, pół serio" pokażą wam, czemu w tej seksbombie zakochał się cały świat. Produkcje pokroju "Mój tydzień z Marilyn" i "Czarne oczy Marilyn" udowodnią, że ta miłość, chociaż stara, wcale nie zardzewiała.

Słomiany wdowiec

Słomiany wdowiec - Marilyn Monroe - filmy

Richard Sherman znalazł się w sytuacji, jakiej zazdrościli mu wszyscy mężczyźni na świecie. Jego żona wyjechała na wakacje, a Marilyn Monroe znalazła się na wyciągnięcie jego ręki. Cały humor "Słomianego wdowca" polega na tym, że główny bohater próbuje nie ulec pokusie i dochować wierności wieloletniej partnerce. Nie jest to oczywiście łatwe, szczególnie gdy blondwłosej sąsiadce podwiewa sukienkę...

Film dostępny na iTunes.

Pół żartem, pół serio

Równie blisko Marilyn Monroe co Richard Sherman znaleźli się Jerry i Joe. Bezrobotni muzycy uciekając przed gangsterami postanowili przebrać się za kobiety i dołączyć do damskiego zespołu jazzowego, do którego należy grana przez wspomnianą seksbombę bohaterka. Oczywiście się w niej zakochują. Któż mógłby ich winić, skoro tak pięknie gra na ukulele?

Film dostępny na Rakuten.

Mężczyźni wolą blondynki

Mężczyźni wolą blondynki - Marilyn Monroe - filmy

"Mężczyźni wolą blondynki", a najlepszymi przyjaciółmi kobiet są diamenty. Tak, to w tym filmie Marilyn Monroe wykonała słynną piosenkę Diamonds Are a Girl's Best Friend. Ta scena złotymi zgłoskami zapisała się na kartach historii kina. Nic dziwnego. Do dzisiaj nie straciła nic ze swego uroku.

Film dostępny na Apple TV.

Skłóceni z życiem

To już zupełnie inny film niż wszystkie poprzednie. Biorąc pod uwagę, że Marilyn Monroe odeszła rok po jego premierze, "Skłóconych z życiem" można odczytywać jako swoisty rodzaj epitafium. Marilyn Monroe wciąż czaruje swoim urokiem, ale wydaje się już zmęczona, jakby ciążył jej cały otaczający ją blichtr. Fabuła koresponduje z jej fenomenem, bo wciela się tu w rozwódkę wyjeżdżającą za miasto z dwoma przyjaciółmi. Mężczyźni oczywiście się w niej zakochują i zaczynają o nią rywalizować.

Film dostępny na Apple TV.

Mój tydzień z Marilyn

Mój tydzień z Marilyn - Marilyn Monroe - filmy

Prawdziwej Marilyn Monroe tu nie ma, ale Michelle Williams dzielnie ją zastępuje. Aktorce udaje się oddać charakter seksbomby z wieloma psychologicznymi niuansami. To opowieść o asystencie gwiazdy, który spędza z nią niezwykły tydzień.

Film dostępny na Netflix, Canal+, Player, Polsat Box Go i Mojeekino.

Czarne oczy Marilyn

Marilyn Monroe jest popkulturowym fenomenem. Stała się fantazją. "Czarne oczy Marilyn" właśnie tak ją przedstawiają. Co prawda nie zobaczymy jej na ekranie, ale wielokrotnie się o niej wspomina. To niemożliwy do dogonienia ideał. Ale czy jego dosięgnięcie jest nam potrzebne? Ten film was rozbawi i da nieco do myślenia.

Film dostępny na Netflix.

REKLAMA

Nie tylko Tajemnice Marilyn Monroe: Nieznane nagrania - te filmy pokazują fenomen gwiazdy

"Tajemnice Marilyn Monroe: Nieznane nagrania" podbijają Netfliksa. Polacy rzucili się na dokument o słynnej seksbombie. Nic dziwnego. Ona wciąż jest żywa w umysłach milionów fanów, w których ciągle funkcjonuje jako ucieleśnienie wszelkich fantazji. Powyższe filmy pokażą wam, dlaczego tak się dzieje. Jeśli jeszcze nie pokochaliście tej uroczej blondynki, po ich obejrzeniu na pewno do tego dojdzie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA