REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Ta impreza należała do MCU. Marvel ogłosił całą 5. fazę, a DC odpadło już w przedbiegach

Kevin Feige nie bierze jeńców - San Diego Comic-Con 2022 należy do MCU. Liczba zwiastunów, zapowiedzi i nowych ogłoszeń przyprawia o zawroty głowy - konkurencja nie miała szans. Czas podsumować najciekawsze elementy tegorocznego eventu.

24.07.2022
13:12
marvel 2022 filmy avengers kang dynasty comic con zwiastuny
REKLAMA

Tegoroczny San Diego Comic-Con stał Marvelem - i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Kevin Feige wytoczył najcięższe działa, ogłaszając całą 5. fazę MCU, podrzucając kilka soczystych zwiastunów i nie szczędząc zapowiedzi - w tym dwóch nowych filmów o Avengers!

Oczywiście, na SDCC 2022 wydarzyło się znacznie więcej (choć zapewne mniej, niż niektórzy by sobie życzyli). Nareszcie dostaliśmy pełny zwiastun "Sandmana", zobaczyliśmy pierwszą zapowiedź "Johna Wicka 4" i rzuciliśmy okiem na rozwój uniwersum "The Walking Dead". Skupmy się jednak na pojedynku Domów Herosów - to, jak bardzo Marvel zostawił DC w tyle na tej imprezie, nie mieści się w głowie.

REKLAMA

Marvel na San Diego Comic-Con 2022

 • Zacznijmy od czegoś lżejszego: animacji. Dowiedzieliśmy się, że pierwsze 5. odcinków "I am Groot" zadebiutuje 10 sierpnia na Disney+. Nie wiemy, kiedy pojawią się tam pozostałe.
 • "X-Men: 97" mają już zaplanowany 2. sezon. Produkcja będzie kontynuacją kultowej animacji z lat 90.
 • 2. sezon "What if…?" zobaczymy już na początku 2023 roku. Tytuł jednego z epizodów brzmi: "What if Captain Carter fought the Hydra stomper?"
 • W produkcji pt. "Marvel Zombies" pojawią się wersje zombie tych postaci: Ghost, Scarlet Witch, Hawkeye, Kapitan Ameryka, Kapitan Marvel czy Abomination. Walczyć z nimi mają Kate Bishop, Yelena Belova, Ms. Marvel oraz Jimmy Woo.
I Am Groot - zwiastun

Poza tym Kevin Feige oficjalnie ogłosił, że 4. faza MCU dobiegła końca - film "Ant-Man and the Wasp: Quantumania" rozpocznie 5. fazę. Pojawi się w nim pierwszy główny antagonista uniwersum od czasu śmierci Thanosa: Kang Zdobywca. Fazy od 4. do 6. określane będą jako "The Multiverse Saga". Co jeszcze zapowiedziano?

 • Serial "Daredevil: Born Again" będzie liczyć aż 18 odcinków, stając się najdłuższym serialem Disney+. Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie kilka seriali Marvela ucierpiało przez ograniczenie czasu opowieści, można cieszyć się szansą na nieco wolniejszą, ale pełniejszą historię. Z drugiej strony - poprzednie seriale o Daredevilu (13 odcinków) wydawały się nieco przeciągnięte… A 18 to naprawdę sporo.
 • "Captain America: New World Order" to solowy film o postaci Kapitana, którym został Sam Wilson. 3 maja 2024 film trafi na wielkie ekrany.
 • "Blade" z Mahershalą Ali rozpocznie nowy cykl 3 listopada 2023 roku.
 • Pokazano zwiastun "Strażników Galaktyki 3", który na razie nie będzie publikowany online. Istotną częścią fabuły będzie pochodzenie Rocketa, a głównym antagonistą zostanie High Evolutionary. Zapowiedź pokazała też Willa Poultera jako Adama Warlocka. James Gunn przyznał, że będzie to koniec historii Strażników w MCU.
 • Upewniliśmy się też, że w "Secret Invasion", które trafi na Disney+ w przyszłym roku, powróci War Machine. Pozostałe ogłoszenia i daty premier zobaczycie poniżej:

Poza tym do sieci trafił nowy zwiastun "She-Hulk" - ciekawie zapowiadającego się serialu o krewnej Bruce'a Bannera - Jennifer Walters. Efekty wyglądają tu znacznie lepiej, niż przy okazji poprzedniego zwiastuna. Co więcej, ostatnie sekundy materiału potwierdzają pojawienie się Daredevila. Produkcję zobaczymy już w sierpniu na Disney+.

She-Hulk

Jakby tego mało, ujawniono też pierwszy zwiastun kontynuacji "Czarnej Pantery" (premiera 11 listopada 2022 roku). Ten sequel to wielkie wyzwanie - z jednej strony Ryan Coogler z pewnością chciałby powtórzyć spektakularny sukces "jedynki", a z drugiej: oddać należyty hołd Chadwickowi Bosemanowi. Choć sam jestem zdania, że najlepszą jego formą byłby recasting, trzymam kciuki za ten projekt. I debiuty nowych postaci: Namora i Riri Williams.

Feige i Marvel dowieźli, nie biorąc jeńców. Rzecz w tym, że choć niecierpliwie czekam na kilka z wyżej zapowiedzianych tytułów, już teraz czuję pewne zmęczenie tym bezpiecznym, wtórnym i mało kreatywnym szablonem marvelowskich produkcji. A przed nami kolejne lata nawałnicy superbohaterskich tytułów, którym naprawdę potrzebne są zmiany.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu

San Diego Comic-Con 2022: DC

Black Adam

U Warner Bros. i DC skromniutko. Na imprezie pojawił się niedługi sneak peek "Black Adama" z Dwaynem Johnsonem (premiera 21 października) oraz pierwszy zwiastun obrazu "Shazam! Gniew bogów". Wszystko to bardzo widowiskowe i bliźniaczo do siebie podobne. Niestety, DC nie poszalało w tym roku z zapowiedziami - i o Supermanie wciąż nic nie wiadomo.

REKLAMA
Shazam! Fury of the Gods

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA