REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Marvel Studios będzie walczyć ze spoilerami. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie

Niektórzy z was zapewne kojarzą pewien spoilerowy kanał z Reddita, na którym pojawiają się - często wiele miesięcy przed premierą - wycieki dotyczące fabuły nadchodzących filmów Marvela. Zaskakująco wiele z nich okazywało się pokrywać z rzeczywistością, w związku z czym Marvel Studios postanowiło wreszcie zareagować i ostatecznie pozbyć się tego problemu.

16.03.2023
13:32
marvel reddit wycieki filmy sąd
REKLAMA

Wygląda na to, że Marvel zamierza zrobić porządek ze źródłem fabularnych wycieków na Reddicie. Po tym, jak kilka miesięcy przed premierą filmu trafił tam scenariusz filmu „Ant-Man i Osa: Kwantomania”, studio w końcu zdecydowało się podjąć kroki prawne.

Jak donosi „The Hollywood Reporter”, odpowiedzialna za superbohaterskie filmy MCU wytwórnia skieruje do prokuratury sprawę publikacji na subreddicie r/MarvelStudiosSpoilers. Marvel idzie na wojnę z osobami winnymi naruszania praw autorskich, a finansowy podmiot stowarzyszony wytwórni, MVL Film Finance, złożył już wniosek do sądu w Północnym Dystrykcie Kalifornii, zwracając się o wydanie wezwania sądowego.

REKLAMA

Marvel kontra Reddit. Będzie wojna!

Studio oczekuje od Reddita ujawnienia danych osób odpowiedzialnych za wyciek scenariusza. Wniosek zawiera prośby o wszelkie informacje dotyczące użytkownika MSSmods i innych internautów, którzy opublikowali treści chronione prawem autorskim między 15 stycznia a 15 lutego bieżącego roku. 13 marca sędzia federalny wydał wezwania skierowane do Google’a i Reddita, licząc na weryfikację winowajców. Dlaczego Google? Witryna wyszukiwarki zawierała plik Google Docs z fragmentami scenariusza - tekst zbyt długi, by można go było opublikować na Reddicie. 

R/MarvelStudiosSpoilers to popularny subreddit z - jak sama nazwa wskazuje - spoilerowymi informacjami, które były tam ujawniane długo przed kinową premierą kolejnych obrazów. Na przestrzeni lat trafiło tam zatrważająco wiele sprawdzonych treści, m.in. kluczowe szczegóły fabuły „Spider-Mana: Bez drogi do domu”, „Doktora Strange’a w Multiwersum Obłędu” i innych filmów MCU, które później okazywały się zgodne z prawdą. 20 stycznia moderatorzy opublikowali plik z napisami „Kwantomanii”, który zawierał wyciek filmowych dialogów. Pojawił się około dwa miesiące po serii informacji na temat poszczególnych elementów fabuły - rzecz jasna, w pełni zgodnych z prawdą. Po wydaniu wezwania, serwis zamknął spoilerowego subreddita. Reddit wydał już oświadczenie za pośrednictwem swojego rzecznika - przekonuje tam, że jego ekipa jest zaangażowana w ochronę prywatności użytkowników.

Czytaj także:

REKLAMA

Ostatni duży wyciek, jaki można znaleźć na kanale, dotyczy 6. części „Avengers”- może ona zostać znacząco opóźniona, a sama fabuła prawdopodobnie urośnie do takich rozmiarów, że konieczne będzuie rozdzielenie jej na dwie części.

Potężne przecieki z filmów Marvel Studios trafiają do sieci od czasu wybuchu pandemii COVID - wszystko za sprawą tego, że obecnie znacznie więcej osób otrzymuje dostępy do poufnych informacji nie wychodząc z domu. I to pomimo tego, że studio ma rygorystyczną politykę utrzymywania treści scenariuszy w tajemnicy. W ostatnim poście moderatorzy stwierdzili, że nie mają czasu na sądowe wojenki, wobec czego nie zamierzają dłużej zajmować się kanałem i weryfikacją źródeł. W przyszłości ma on funkcjonować całkiem samodzielnie. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA