REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Mata i Young Leosia stają do walki o legalne jaranie zioła. Nowym teledyskiem promują Fundację 420

Mata znany też jako Skute Bobo i Young Leosia wypuścili wspólny teledysk i kawałek CICHO. Piosenka jak piosenka. Bardziej interesującym efektem ich podróży na Jamajkę jest powołanie do życia Fundacji 420. Założył ją właśnie Mata i ma zająć się depenalizacją marihuany w Polsce.

20.04.2022
19:50
mata skute bobo young leosia fundacja 420 teledysk
REKLAMA

Najpopularniejszy polski raper młodego pokolenia ma w tym temacie sporo do powiedzenia, bo sam niedawno odczuł skutki ustawy narkotykowej. Pod koniec stycznia Mata trafił do aresztu, bo miał przy sobie półtora grama zioła. Dwa tygodnie później na gali wręczenia Fryderyków zapowiedział walkę o depenalizację marihuany i najwyraźniej nie rzucił słów na wiatr.

To część większego ruchu w Polsce, w który zaangażowani są też politycy lewicy, ale kto wie, może to właśnie Młody Matczak będzie tym, kto poprowadzi lud na barykady skostniałego prawa. Szczególnie że towarzyszy mu uwielbiana przez internautów Young Leosia, która też lubi sobie zapalić gibona.

REKLAMA

Skute Bobo i Young Leosia nagrali wspólny kawałek na Jamajce. Zobacz teledysk do CICHO.

Od kilku dni Mata z Young Leosią wrzucali zdjęcia z Jamajki ku zazdrości swoich followersów. Okazuje, że nie byli tam tylko na wakacjach i celebrowaniu symbolicznej daty 20 kwietnia. To święto wszystkich amatorów trawki (stąd też wzięła się nazwa fundacji). W teledysku do numeru CICHO hulają i palą tak dużo konopi, że podobno aż "Jamajka wymięka". Zresztą sprawdźcie to sami, bo zdecydowanie przyjemniej się go ogląda, niż słucha. Teledysk promuje przy okazji Fundację 420 (na jej stronie internetowej jest więcej o działalności organizacji).

Fundacja 420 to przestrzeń dla wszystkich fanów muzyki, którzy chcą się przyłączyć do ruchu na rzecz depenalizacji konopi w Polsce. Muzyka to dla nas naturalna, uniwersalna forma przekazu, która potrafi łączyć ludzi w ramach wspólnej idei. I to przez nią, razem z zaproszonymi do naszego ruchu artystami, chcemy zmieniać przestarzałe stereotypy na temat konopi. A razem z jej fanami współtworzyć społeczność, która będzie te stereotypy obalać. Skupimy się na tworzeniu muzyki, z której dochód przekażemy na realizację celów Fundacji 420

- czytamy na stronie Fundacji 420

Mata walczy o depenalizację marihuany. O co chodzi z Fundacją 420?

Fundacja jest zagadkowa i nie widzę jej w spisie NGOsów, ale może dlatego, że to świeża sprawa lub będzie to nieformalne stowarzyszenie artystów. Nie wiemy też na razie, kto wchodzi w jej skład., poza założycielem Matą. Na stronie możemy przeczytać też o celach Fundacji 420. Są to:

  • Promocja - pozytywnego wpływu, jaki przyniesie zmiana prawa
  • Edukacja - naszego społeczeństwa, kim są dzisiejsi konsumenci konopi
  • Rozrywka - będziemy dostarczać tyle samo wiedzy, co rozrywki

Na Instagramie fundacji za to znajdziemy wspomnienia Maty z wyjazdu, gdzie przez cały tydzień razem z Leosią palili legalną marihuanę. Raper przyznaje, że był to bardzo aktywny wyjazd, bo nagrali trzy piosenki i teledyski:

REKLAMA

Wiele osób nazywa to miejsce mekką muzyki i muszę przyznać im rację, bo jeszcze nigdy i nigdzie z taką łatwością mi się nie tworzyło. Tworzenie sztuki to moja pasja i praca, z której miesięcznie energię czerpią miliony Polaków. Z kolei ja czasem czerpię swoją energię z konopi, które rosną same z siebie na co drugim polu, a za których posiadanie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Uważam, że jest to niesprawiedliwe i mówię to jako muzyk, dla którego ta używka jest mniej więcej tym samym, co energetyk dla tirowca (tylko trochę mniej szkodliwa). Nie chcę iść do więzienia, tylko do studia albo do kina i na spokojnie cieszyć się życiem, dlatego wraz z przyjaciółmi, artystami i aktywistami konopnymi zakładam Fundację 420

– napisał Mata.

Ponadto na jego story możemy przeczytać, że fundacja wyda w przyszłym roku mixtape (oczywiście 20 kwietnia), a cały dochód ma zostać przeznaczony na ruchy uświadamiające społeczeństwo o pozytywnych aspektach, jakie może przynieść depenalizacja konopi. Widać więc, że to dopiero początek działalności Fundacji420 i artystycznej współpracy Skutego Bobo z Young Leosią.

* zdjęcie główne: screen z www.instagram.com/fundacja420

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA