REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Mata zapowiada walkę o depenalizację marihuany. "Narkotyk jest ważny w naszej w naszej społeczności artystycznej"

Mata zapowiedział walkę o depenalizację marihuany i poprosił fanów, aby do niego dołączyli. Podczas gali rozdania nagród Bestsellery Empiku 2021 raper wykorzystał swoje wystąpienie, aby odnieść się do wydarzeń z jego udziałem sprzed kilku tygodni. Uciął tym samym wszelkie domysły hejterów, jakoby zatrzymanie za posiadanie nielegalnej substancji miało być działaniem autopromocyjnym.

16.02.2022
12:39
mata marihuana bestsellery empiku 2021
REKLAMA

Mata zapowiedział, że rozpoczyna walkę o depenalizację marihuany. Podczas wczorajszej gali rozdania nagród Bestsellery Empiku 2021 raper odebrał statuetkę w kategorii Rap & hip-hop za krążek "Młody Matczak", który zyskał status platynowy jeszcze przed swoją premierą. Artysta wykorzystał moment chwały, aby odnieść się do niedawnych wydarzeń z jego udziałem.

W ramach poczucia kronikarskiego obowiązku przypomnijmy, że pod koniec stycznia Mata został zatrzymany przez policję za posiadanie substancji nielegalnych. Postawiono mu zarzuty i wypuszczono, a w przestrzeni publicznej rozpoczęła się dyskusja na temat prawa dotyczącego marihuany, które obowiązuje w naszym kraju. Artysta ma w tej kwestii jasne stanowisko.

REKLAMA

Mata zapowiada walkę o depenalizację marihuany

Mata został zatrzymany wraz z kolegą w trakcie rutynowej kontroli, którą przeprowadzili policjanci, gdy zauważyli, że młodzi mężczyźni nerwowo zachowują się na widok radiowozu. Gdy informacja na ten temat przedostała się do mediów, przeciwnicy rapera uznali to za akcję promocyjną. Podczas wczorajszej gali Bestsellery Empiku 2021 artysta odniósł się do tych zarzutów:

Zostałem złapany za posiadanie marihuany. Wiele osób uważa, że była to akcja promocyjna. Chciałem to zdementować. Po prostu byłem w pracy, był ciężki dzień. Skończyłem pracę, chcieliśmy pograć z kolegami w piłkę i się trochę wyluzować. Wtedy złapali nas panowie policjanci.

Jednocześnie Mata zapowiedział, że chce nagłośnić sytuację marihuany w Polsce i walczyć o jej depenalizację. Zaapelował więc do fanów, aby działali w tej kwestii razem z nim:

W związku z tą sytuacją chcę nagłośnić temat marihuany w Polsce i rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku, ponieważ uważam, że jest ważny szczególnie w naszej społeczności artystycznej. Jest od wielu lat inspiracją dla muzyków. Chciałem poprosić wszystkich moich fanów i fanów wolnej muzyki, żeby przyłączyli się do walki o depenalizację marihuany w Polsce.

REKLAMA

Czy Mata wywalczy depenalizację marihuany w Polsce?

Temat depenalizacji marihuany w Polsce regularnie pojawia się w przestrzeni publicznej. Walczą o to zarówno politycy, jak i artyści. Jak do tej pory niewiele jednak osiągnięto. W zależności od ilości nielegalnej substancji znalezionej przy zatrzymanym, nasze prawo przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

*Zdj. główne: materiały prasowe/Bestsellery Empiku

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA