REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Mata zmiażdżył konkurencję na Spotify. Mamy listę 10 najczęściej odtwarzanych utworów w Polsce

Rok 2021 na polskiej scenie muzycznej należał bez najmniejszych wątpliwości do Młodego Matczaka. Mata był na ustach wszystkich, nie tylko ze względu na premierę nowej płyty, ale też częste kontrowersje. Debata na temat jego osoby pewnie jeszcze długo się nie skończy, ale Polacy słuchali go w ostatnich miesiącach masowo, również na Spotify. Co jednoznacznie pokazują wyniki TOP 10 utworów odtwarzanych organicznie.

16.12.2021
19:20
mata spotify szmata top 10 polska 2021
REKLAMA

Mata nie od dziś jest artystą budzącym sprzeczne uczucia w Polakach. Niektórych go uwielbiają, inni nie znoszą, a w tym roku jedni i drudzy mieli ku temu nowe powody. Pierwszą tegoroczną drakę Młody Matczak rozkręcił jeszcze w marcu, gdy wypuścił hitowy kawałek Patoreakcja ze słynnym dissem na Jacka Kurskiego. Od tego czasu Mata zdążył m.in. wypuścić nowy album, nawiązać reklamową współpracę z siecią McDonald's i (według jednej z teorii) chamsko zaatakować Maję Staśko za wcześniejszą krytykę jego osoby. Wszystkie te skandale i skandaliki wystarczyłyby na całą listę raperów, ale skupiły się wokół zaledwie jednego i w dodatku wciąż początkującego artysty.

W jakimś sensie nie powinno więc nikogo dziwić, że Michał Matczak w jednej chwili przerodził się z fenomenu znanego głównie młodemu pokoleniu w największą gwiazdę rodzimej sceny muzycznej. W 2021 roku Mata najzwyczajniej w świecie wyprzedził kolegów z branży o kilka długości. Wystarczy spojrzeć na dostarczone naszej redakcji przez Spotify dane dotyczące najpopularniejszych kawałków w omawianym okresie. Jeden pseudonim wyskakuje tam niemal z każdej strony.

REKLAMA

Mata brał udział w dziewięciu z dziesięciu utworów z listy TOP 10 Spotify w Polsce.

Piosenką z najwyższą organiczną liczbą odtworzeń na platformie okazała się Szmata. Następne miejsce w kolejce zajął Szafir, a na najniższym miejscu podium znalazł się jedyny singiel niepowiązany z Młodym Matczakiem. Dokładnie mówiąc, chodzi o Cześć, jak się masz? autorstwa sanah i Sobela. Oprócz tego wszystko w pierwszej dziesiątce należy do Maty i różnych współpracujących z nim artystów. Jeżeli tego nie nazwiemy absolutną dominacją, to chyba niczego nie da się w taki sposób określić. Oto pełna lista:

 1. Mata – Szmata
 2. Mata, Trooh Hippi – Szafir
 3. sanah, Sobel – Cześć, jak się masz?
 4. Mata, Malik Montana, Quebonafide – Papuga
 5. Mata, Taco Hemingway, Kubi Producent – Kurtz
 6. Mata, GOMBAO 33, Sir Mich – Blok
 7. Mata, Popek, Pedro – Nasza klasa ale to DRILL
 8. SKUTE BOBO, Mata – SKUTE BOBO
 9. Mata, francis, Pedro – Kiss cam (podryw roku)
 10. Mata, Maurycy Żółtański – 2001

Spotify poinformowało również, które piosenki w Polsce i na świecie najczęściej dodawano do ulubionych.

Na czele globalnej listy znalazł się duet Justin Bieber i The Kid LAROI z piosenką STAY. Z kolei Polakom najbardziej spodobał się Kiss Cam od trójki Mata, Pedro i francis. Z wyników Spotify może być oprócz tego zadowolony Sobel, którego Fiołkowe pole nagrane wraz z Piotrkiem Lewandowskim zajęło 2. miejsce wśród najczęściej zapisywanych dzieł na polskiej liście.

Top 5 utworów najczęściej dodawanych do ulubionych (zapisywanych) na świecie:

 1. Justin Bieber, The Kid LAROI – STAY (with Justin Bieber)
 2. Lil Nas X – MONTERO (Call Me By Your Name)
 3. Olivia Rodrigo – drivers license
 4. Olivia Rodrigo – good 4 u
 5. Måneskin – Beggin’

Top 5 utworów najczęściej dodawanych do ulubionych (zapisywanych) w Polsce:

REKLAMA
 1. Mata, Pedro, francis – Kiss Cam (Podryw roku)
 2. Piotrek Lewandowski, Sobel – Fiołkowe Pole
 3. Mata, Trooh Hippie – Patoreakcja
 4. Malik Montana, Mata, Quebonafide – Papuga
 5. Kizo – Disney

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA