REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wiemy, kiedy „Matrix 4” wróci na plan zdjęciowy. Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss przeniosą się do Europy

Pandemia koronawirusa skutecznie przeszkodziła w pracach nad jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów sci-fi ostatnich lat. Ekipa „Matrix 4” musiała opuścić Berlin, zanim de facto zaczęła zdjęcia. Na szczęście wszystkie gwiazdy produkcji, na czele z Keanu Reevesem i Carrie-Anne Moss już wkrótce wrócą do pracy.

14.05.2020
9:34
Matrix 4: Jest data powrotu Keanu Reevesa i całej ekipy na plan zdjęciowy
REKLAMA
REKLAMA

„Matrix 4” to kontynuacja, której powstania jeszcze kilka miesięcy temu mało kto się spodziewał. Seria sióstr Wachowskich zarobiła ponad miliard dolarów w światowym box office, ale słabsze recenzje dwóch kolejnych części trylogii i stosunkowo zamknięte zakończenie, teoretycznie zamykały szansę na powrót Neo i Trinity. Na szczęście Lana Wachowski postanowiła stworzyć kolejny film w ramach serii i dać widzom to, na co czekali od lat. Nadal nie do końca wiadomo, jak reżyserka rozwiąże tą ostatnią kwestię w ramach fabuły, lecz ponowne spotkanie z bohaterami „Matrixa” jest już pewne.

Zdjęcia do „Matrix 4” ruszyły na terenie San Francisco wraz z początkiem lutego, po czym miały planowo przenieść się do Europy. W tym czasie do sieci wyciekło kilka pierwszych nagrań i fotografii z planu produkcji, które sprawiały naprawdę interesujące wrażenie (znajdziecie je TUTAJ i TUTAJ). Systematycznie dołączano też nowych aktorów do obsady. Widzowie dowiedzieli się, że Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss pojawią się na ekranie w towarzystwie Yahyi Abdul-Mateena II, Neila Patricka Harrisa, Briana J. Smitha, Toby'ego Onwumere i Jonathana Groffa. Emocje wokół filmu rosły, ale niestety zostały brutalnie i nagle przerwane.

Pandemia koronawirusa zmusiła ekipę do opuszczenia Berlina, zanim padł pierwszy klaps. Właśnie ogłoszono, że „Matrix 4” wróci najwcześniej w lipcu.

matrix 4 zdjęcia class="wp-image-403321"
REKLAMA

Jak donosi portal Variety, aktorzy zaangażowani w produkcję właśnie podpisali aneks do swoich umów. Przedłuża on ich zaangażowanie na planie najnowszej części serii o dodatkowe osiem tygodni. Ostateczna data powrotu do zdjęć została wyznaczona na 6 lipca, ale gdyby miało dojść do jakiegoś opóźnienia, to obsada i ekipa są na to przygotowane. Mieszkańcy Berlina mogą się więc szykować na przynajmniej taką wakacyjną atrakcję, że być może zobaczą Keanu Reevesa przy pracy.

„Matrix 4” ma trafić do kin 21 maja 2021 roku. Nie wiadomo jeszcze, czy problemy wywołane pandemią doprowadzą do przesunięcia daty premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA