REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Matthew Perry pominięty w "In Memoriam" na gali BAFTA 2024. Akademia odpowiada na krytykę

Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych mierzy się z falą krytyki po tegorocznej ceremonii rozdania nagród BAFTA. Chodzi o segment "In Memoriam", w którym pominięto Matthew Perry'ego.

19.02.2024
10:18
matthew perry bafta krytyka in memoriam
REKLAMA

77. ceremonia rozdania statuetek BAFTA dobiegła końca. Wiadomo już, że największym wygranym okazał się być "Oppenheimer" Christophera Nolana - statuetki otrzymał m.in. sam reżyser, Cillian Murphy oraz Robert Downey Jr. Obok obrazu o ojcu bomby atomowej świętowały również filmy "Biedne istoty" z nagrodzoną Emmą Stone i polska koprodukcja "Strefa interesów".

REKLAMA

Po uhonorowaniu tegorocznych laureatów rozpoczął się segment "In Memoriam", w myśl którego upamiętniani są artyści, którzy odeszli w minionym roku. Spotkał się on z ostrą krytyką opinii publicznej w związku z pominięciem zmarłego Matthew Perry'ego, najbardziej znanego ze roli Chandlera Binga w serialu "Przyjaciele".

Matthew Perry pominięty w segmencie "In Memoriam" podczas BAFTA 2024

Matthew Perry zmarł w październiku ubiegłego roku. 54-letni aktor, który zmagał się z depresją i nadużywaniem narkotyków oraz alkoholu, został znaleziony martwy w swoim domu w Los Angeles. Perry znany był jednak nie tylko z kultowego sitcomu "Przyjaciele", ale również z filmów, takich jak "Polubić czy poślubić" (1997) z Salmą Hayek, "Jak ugryźć 10 milionów" (2000) czy "Kto pierwszy, ten lepszy!" (2002). Śmierć aktora wstrząsnęła nie tylko branżą filmową, ale również widzami. Nic zatem dziwnego, że "In Memorian" podczas rozdania nagród BAFTA 2024 spotkał się z ostrą krytyką.

W tym roku podczas segmentu, w którym wspominano zmarłych artystów, Hannah Waddingham w specjalnej aranżacji wykonała utwór "The After Time" Cyndi Lauper. Złożono tym samym hołd m.in. Jane Birkin, Shirley Anne Field, Richardowi Roundtree, Michaelowi Gambonowi, Tomowi Wilkinsonowi, Carlowi Weathersowi oraz Tinie Turner. W gronie wybitnych aktorów zabrakło jednak Matthew Perry'ego. Po fali krytyki głos zabrała Brytyjska Akademia Sztuk filmowych i Telewizyjnych. Członkowie zapewnili, że Perry'emu hołd zostanie złożony podczas ceremonii telewizyjnej BAFTA jeszcze w tym roku:

Matthew Perry zostanie upamiętniony podczas zbliżającej się ceremonii rozdania nagród telewizyjnych BAFTA, która odbędzie się w maju

- skomentował dla Variety rzecznik BAFTA.

Hołd zmarłemu aktorowi oddano już w tym roku podczas gali rozdania nagród Emmy 2023 - Charlie Puth i duet piosenkarzy "The War and Treaty" wykonali wzruszający cover piosenki przewodniej z serialu "Przyjaciele", "I'll Be There For You" autorstwa The Rembrandts.

BAFTA 2024 - segment "In Memoriam"

O nagrodach BAFTA przeczytasz więcej na łamach Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA