REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Polska wygrała mecz, a Polacy i tak wkurzeni. Powód? Reklama z zielonym trójkątem

Polscy piłkarze pokonali Szwedów i lecą na mundial do Kataru. Mecz na Stadionie Śląskim w Chorzowie miał pod względem organizacyjnych kilka fakapów, ale największym z nich była reklama Leroy Merlin – sieci marketów, która wciąż nie wycofała się z Rosji. Kibice poczuli niesmak, gdy jej logo widzieli tuż obok napisu "Solidarni z Ukrainą".

30.03.2022
10:45
mecz polska szwecja reklama leroy merlin komentarze
REKLAMA

Polska pokonała Szwecję 2:0 i zapewniła sobie awans do tegorocznych Mistrzostw Świata w Katarze. Radość z wygranej psuły jednak reklamy Leroy Merlin na bandach otaczających murawę. Po inwazji Rosji na Ukrainę wiele korporacji i firm wycofało się z kraju rządzonego przez Władmiria Putina. Na liście marek do bojkotu wciąż jednak znajduje się popularna również w Polsce sieć marketów budowlanych. Niektórzy przechrzcili ją już na "Leroy Kremlin".

REKLAMA

Reklama Leroy Merlin na meczu Polska-Szwecja oburzyła widzów. "Która ruska onuca to wymyśliła?"

W trakcie spotkania ze Szwecją w pewnym momencie zgasło światło na jednym z sektorów, były też problemy z transmisją, ale to nic przy wpadce z reklamą. Szczególnie, że kibice wywiesili tuż za nią flagę z napisem "Solidarni z Ukrainą". Jakby tego mało, logo Leroy Merlin pojawiało się na konferencji i wywiadach pomeczowych. Widzowie i internauci byli tym faktem oburzeni i uważali, że PZPN powinnien zerwać kontrakt.

"Wszystko super, ale te reklamy Leroy Merlin nie były potrzebne. Chyba, że chcemy reklamować pomoc w zabijaniu Rosjanom", Reklamy Leroy Merlin wokół boiska. Która ruska onuca to wymyśliła?", "Nie gramy z Rosją, ale ch*j reklamy Leroy Merlin na bandach. W ch*j słabe" - czytamy w licznych komentarzach na Twitterze.

mecz polska szwecja reklama leroy merlin komentarze
Screeny z Twittera / Mecz Polska-Szwecja

Dlaczego PZPN nie zerwał umowy z Leroy Merlin? Bo polski oddział wspiera Ukrainę.

To pytanie zadaje sobie pewnie kibic. Francuska sieć sklepów Leroy Merlin nadal nie wycofała się z Rosji i mimo bojkotów wcale się na to nie zanosi. Nawet Decathlon, który trzymał się długo, wczoraj zawiesił działalność (warto zauważyć, że nie z powodu stricte wojny, ale kłopotów z dostawami), a należy do tego samego właściciela: grupy Mulliez Family Association. Trzecią należącą do niej marką, która wciąż działa w Rosji jest Auchan. Na marginesie dodam, że Francja jest jednym z największych inwestorów i pracodawców zagranicznych w Rosji.

Polska - Szwecja - mecz

Leroy Merlin jest jednym ze sponsorów polskiej reprezentacji od 6 lat. Umowa z PZPN jest podpisana do końca 2022 roku. Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN, wyjaśnił w czasie wywiadu kilka dni temu, że związek ma kontrakt z polskim oddziałem firmy, która wspiera Ukrainę i ofiary wojny.

REKLAMA

My jako PZPN mamy relacje biznesowe z polską firmą, zatrudniającą 13 000 polskich pracowników, która wspiera w 100% Ukrainę, Ukraińców, osoby poszkodowane agresją ze strony Rosji. Ciężko przewidzieć finalny scenariusz i efekt za kilkanaście dni. My liczymy, że działania jakie podejmuje polski oddział Leroy Merlin przyniosą zamierzony efekt i ta relacja zakończy się w podobny sposób jak dziś ogłosiło to Nestle. Jesteśmy z tą firmą od 2015 lub 2016 roku i uważam, że nie można przekreślać relacji ot tak, ale jesteśmy gotowi na każde z rozwiązań

– powiedział Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN.

Polska reprezentacja miała początkowo spotkać się z Rosją w barażach. Zaprotestowała i odmówiła rozegrania meczu. W końcu FIFA wywaliła Rosjan z mundialu. Ten wyjątkowo zacznie się w listopadzie i skończy w grudniu 2022 roku w Katarze.

* Zdjęcie główne: screen z TVP Sport / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA