REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki /
  3. Filmy /
  4. Seriale

Berlin ma niedźwiedzie, a my mamy MISIE. Właśnie rozdano najsłodsze nagrody popkulturalne ever

MISIE 2020 rozdane: wśród nagrodzonych znaleźli się twórcy m.in. „Bożego Ciała”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt” i serialu „Wataha”. Jupi! Jeśli jednak nie macie pojęcia, czym są Misie, to niezawodny znak, że powinniście czytać dalej.

05.10.2020
20:10
misie 2020 nagrody weze Popkulturowa Akademia Wszystkiego paw
REKLAMA
REKLAMA

Rozbawiło, Wzruszyło, Wstrząsnęło, Działo się — wbrew pozorom nie są to nazwy kolejnych emotek i reakcji na Facebooku, ale kategorii filmowych w ramach organizowanego przez Popkulturową Akademię Wszystkiego plebiscytu o wdzięcznej nazwie MISIE. Wśród tegorocznych zwycięzców znalazły się m.in. takie tytuły jak „Boże ciało” i „W lesie dziś nie zaśnie nikt”.

Czym są MISIE?

MISIE to polskie nagrody filmowe przyznawane od niedawna, bo dopiero od czterech lat, przez Popkulturową Akademię Wszystkiego — tę samą, która rozdaje antynagrody dla najgorszych filmów, czyli słynne Węże, będące odpowiednikiem hollywoodzkich Złotych Malin. MISIE z kolei, to nagrody dla najciekawszych produktów, bohaterów i twórców polskiej kultury popularnej.

W poprzednich latach wśród nagrodzonych MISIAMI znaleźli się m.in. twórcy filmów „Zimna Wojna”, „Kler” i „Jak pies z kotem”, serialu „Ucho prezesa”, książki „Księga wyjścia” i  dokumentu „Tylko nie mów nikomu”. Kto został uhonorowany w tym roku?

MISIE 202 — lista laureatów

ROZBAWIŁO

W lesie dziś nie zaśnie nikt – film kinowy; prod. Jan Kwieciński; reż. Bartosz M. Kowalski za wreszcie pierwszy udany polski horror, który bawi w sposób zamierzony przez twórców.

WZRUSZYŁO

Boże ciało – film kinowy; prod. Leszek Bodzak, Aneta Hickinbotham; reż. Jan Komasa za nienachalną i wiarygodną opowieść o potrzebie wiary. I o szansie na odkupienie.

WSTRZĄSNĘŁO

Eastern – film kinowy; prod. Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska; reż. Piotr Adamski za atrakcyjne pokazanie mroku, który jest w nas.

DZIAŁO SIĘ

Supernova – film kinowy; prod. Jacek Bromski, Jerzy Kapuściński, Ewa Jastrzębska; reż. Bartosz Kruhlik za szybką, wciągającą opowieść o lokalnej katastrofie, która narasta i narasta.

NAJLEPSZY BOHATER

Wiktor Rebrow (z serialu Wataha) scenariusz Piotr Szymanek, Marta Szymanek, Katarzyna Tybinka; aktor Leszek Lichota za bieszczadzkiego twardziela, który z sezonu na sezon pięknie się rozwijał, a tu w finale zalśnił jak diament.

NAJLEPSZA BOHATERKA

Anna (z filmu (Nie)Znajomi) scen. Katarzyna Sarnowska, Tadeusz Śliwa; aktorka Maja Ostaszewska za piękną współczesną wizję matki i żony Polki, która (choć historia to adaptacja) zdaje się wręcz archetypem współczesnych matek i żon Polek.

NAJLEPSZY CZARNY CHARAKTER

Tomasz Giemza (z filmu Sala Samobójców. Hejter) scen. Mateusz Pacewicz; aktor Maciej Musiałowski za pokazanie bezwzględności, która może drzemać w każdym z nas i która, miejmy nadzieję, nigdy się nie obudzi.

NAJLEPSZY TWÓRCA

Jan Komasa (za filmy Boże ciało i Sala Samobójców. Hejter) za piękny kinowy dublet - dwa dzieła, dzięki którym znowu na całym świecie chce się oglądać polskie filmy.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA