REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Co najchętniej czytają Polacy? Sierpień 2014 – TOP 10

Jak co miesiąc mamy dla was zestawienie najchętniej czytanych e-booków, opracowane na podstawie danych największych polskich e-księgarni. W sierpniu z listy w końcu zniknął Tomek Tomczyk i jego "Bloger", pojawiło się na niej za to naprawdę sporo nowości. Jeśli akurat rozglądacie się za ciekawą lekturą, poniżej na pewno znajdziecie coś dla siebie. 

03.09.2014
17:58
Co najchętniej czytają Polacy? Sierpień 2014 – TOP 10
REKLAMA

Krajewski_Wladca liczb"Władca liczb", Marek Krajewski

REKLAMA

Najnowsza, szósta już część cyklu o Edwardzie Popielskim. Akcja rozgrywa się w roku 1956, we Wrocławiu. Popielski ma już siedemdziesiąt lat i toczy dość spokojny żywot, zatrudniony w kancelarii adwokackiej jako pełnomocnik procesowy. Nieoficjalnie jego zadaniem jest gromadzenie informacji o klientach i przeciwnikach swojego szefa, mecenasa Becka, w czym przydają mu się zdobyte niegdyś umiejętności i doświadczenie. Z jego talentów chce skorzystać hrabia Władysław Zaranek-Plater, oferując mu ogromną fortunę za stosunkowo proste - jak się wydaje - zlecenie. Sprawa jednak szybko zaczyna się komplikować, trzy tajemnicze samobójstwa ewidentnie coś łączy. Czy stanowiły one ofiarę dla tytułowego demona, Władcy liczb? Popielski nie chce dać temu wiary, ale gdy wszystkie tropy okazują się prowadzić donikąd, zaczyna dopuszczać do siebie taką myśl. Więcej o książce możecie przeczytać w naszej recenzji.

Książka dostępna w e-księgarniach: Woblink 

lawendowy pokoj nina george"Lawendowy Pokój", Nina George

Jean Perdu sprzedaje lekarstwa na smutki i cierpienia. Na swojej barce prowadzi "Literacką Aptekę", gdzie pomaga dobrać swoim klientom książki, które mają pomóc uleczyć ich duchowy ból. Znakomicie potrafi dostrzec problem składającego mu wizytę człowieka i rozpoznać jego źródło, a następnie zaproponować fabułę, która go rozwiąże. Jednak choć Jean świetnie zna się na ludziach i umie znaleźć dla nich ukojenie, nie radzi sobie z własną udręką. Wiele lat temu opuściła go ukochana kobieta, pozostawiając po sobie tylko list. Jean przez cały ten czas nie mógł zdobyć się na przeczytanie go. Gdy wreszcie nabiera odwagi, jego treść, kompletnie różna od tego, co spodziewał się w nim znaleźć, odmienia jego życie. Tylko czy nie jest już za późno?

Książka dostępna w e-księgarniach: Woblink

cabre glosy panamo cover"Głosy Pamano", Jaume Cabre

Druga, po ciepło przyjętej "Wyznaję", wydana w Polsce książka Cabre. To rozbudowana, wielowątkowa powieść, której akcja rozgrywa się na kilku płaszczyznach i w różnych czasach. Poprzez losy i historie różnych bohaterów, poznajemy tragiczne wydarzenia z okresu panowania generała Franco, które ukształtowały odmienne postawy życiowe mieszkańców hiszpańskiej prowincji. „Głosy Pamano” to panorama hiszpańskiej wojny domowej, zaprezentowana z perspektywy zwykłych ludzi, których wybory tylko pozornie były czarno-białe, słuszne i niesłuszne. A wszystko zaczyna się od pozornie nieistotnej fotografii starej szkoły, którą wykonuje pewna nauczycielka. Więcej o "Głosach Pamano" znajdziecie w naszej recenzji.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio, Allegro, Woblink, Legimi 

mikołajek"Mikołajek",  René Goscinny

Nie jestem pewien, czy aby opisywanie "Mikołajka" ma jakikolwiek sens, bo zapewne każdy kojarzy tę perełkę literatury dziecięcej. Przezabawne, urocze opowiadania o niesamowitych przygodach grupy dzieciaków, które czyta się dobrze niezależnie od wieku. "Mikołajek" to pierwszy z ośmiu tomów cyklu, ozdobionego świetnymi ilustracjami Jean-Jacques'a Sempé.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio, Allegro, Ebookpoint, Woblink 

kaplan-diabla dawkins"Kapłan diabła. Opowieści o nadziei, kłamstwie, nauce i miłości", Richard Dawkins

Zbiór tekstów Richarda Dawkinsa, autora między innymi "Boga urojonego", antyteisty i jednego z najbardziej znanych krytyków religii, kreacjonizmu i zjawisk nadnaturalnych. "Kapłan diabła" składa się z najważniejszych jego esejów, poruszających kwestie pseudonauki, determinizmu, memetyki, religii, terroryzmu i wielu innych. Dla miłośników prowadzonego przez Dawkinsa dyskursu to pozycja obowiązkowa, dla nieznających go - dobry tytuł na początek, bo poruszający całą gamę tematów.

Książka dostępna w e-księgarniach: Ebookpoint 

morfina twardoch"Morfina", Szczepan Twardoch

Stosunkowo trudna, może nawet nieco uciążliwa pod kątem językowym powieść. Warto się jednak pomęczyć, bo gdy się do tego specyficznego języka przywyknie, „Morfina” odpłaca znakomitą historią i bohaterami z krwi i kości. Konstanty Willemann to weteran kampanii wrześniową 1939 roku, oficerem rezerwy Wojska Polskiego. Ze względu na kryzys tożsamości, dalsza służba ojczyźnie - którejkolwiek - nie leży już w orbicie jego zainteresować. Kiedy więc tylko nadarza się okazja, korzystając z chaosu, zaczyna ukrywać w Warszawie. W tym czasie podupada na zdrowiu psychicznym i zaczyna słyszeć głosy. Naszą recenzję znajdziecie tutaj.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio, Allegro, Ebookpoint, Woblink

stulecie"Stulecie", Herbjørg Wassmo

Norweska powieść historyczna o czterech kobietach: Sarze Susanne, Elidzie, Hjørdis i Herbjørg, czyli prababce, babce i matce tej ostatniej. O ich tęsknotach, pragnieniach i bólu. O tym, co przeżyły i czego doświadczyły, a także o postawach – często tak od siebie różnych – jakie prezentują. Literatura wysokiej klasy, choć jej klimat – pełen melancholiii, „skandynawski” – nie każdemu może przypaść do gustu.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio, Allegro, Ebookpoint, Woblink 

100 potwornych opowiesci o pieniadzach"100 potwornych opowieści o pieniądzach", Maciej Samcik

Pieniędzy nigdy nie mamy za dużo, zawsze ich brakuje. Dobre zarządzanie swoimi finansami to bardzo przydatna umiejętność, którą niestety nie wszyscy posiadają. Na szczęście - podobno - da się jej nauczyć. I temu ma służyć książka Samcika, która opisując rozmaite pułapki finansowe i często popełniane podczas zakupów i inwestycji błędy, ma nie tylko pokazać, w jaki sposób oszczędzać pieniądze, ale także jak dzięki temu uniezależnić się od banków i doradców finansowych.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio 

zdrada"Zdrada", Paulo Coelho

Historia Lidny – kobiety, która pozornie ma wszystko, co potrzebne jest do szczęścia, ale mimo to nie jest zadowolona ze swojego życia. Brakuje jej w nim pasji, emocji, spontaniczności. Gdy przeprowadza wywiad z Jakubem, znanym politykiem, który jest jej byłym chłopakiem, budzi się w niej namiętność i pożądanie. Linda postanawia zdobyć dawnego ukochanego. Chcąc osiągnąć ten cel, sięgnie „dna ludzkich uczuć”, by na koniec odnaleźć szczęście.

Książka dostępna w e-księgarniach: PublioAllegro, EbookpointWoblinkLegimi 

niewidzialna korona"Niewidzialna korona" Elżbieta Cherezińska

REKLAMA

Druga część cyklu "Odrodzone królestwo". W tej opartej na motywach historycznych powieści, Cherezińska opisuje Polskę w okresie rozbicia dzielnicowego, targaną rozlicznymi konfliktami i intrygami. Kontynuacja "Korony śniegu i krwi" to opowieść o brutalnej i zaciekłej grze o tron, w której autentyczne postaci i wydarzenia mieszają się z fikcją i odrobiną fantastyki.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio, Allegro, Ebookpoint, Woblink

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA