REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Co najchętniej czytają Polacy? Wrzesień 2014 – TOP 10

W  tym miesiącu zestawienie e-booków, które najchętniej czytają Polacy, jest bardzo różnorodne. Nie brak w nim wydawniczych nowości, kilku pozycji starszych czy wreszcie bestsellerów sprzed kilku miesięcy. Wśród gatunków, standardowo, dominuje beletrystyka. Przed wami najczęściej czytane książki w formie elektronicznej września. 

07.10.2014
18:18
Co najchętniej czytają Polacy? Wrzesień 2014 – TOP 10
REKLAMA

1 wszystko zależy od przyimka„Wszystko zależy od przyimka” – Jerzy Bralczyk, Jan Miodek, Andrzej Markowski w rozmowie z Jerzym Sosnowskim

REKLAMA

Trio znanych i lubianych językoznawców w rozmowie z Jerzym Sosnowskim porusza zagadnienia dotyczące współczesnego języka polskiego. Tego jak można, a jak wypada się nim posługiwać. Jak zmieniała i ewoluowała polszczyzna. Jest też o wulgaryzmach, zapożyczeniach, trendach i prawdopodobnie o wszystkim, z czym spotykamy się na co dzień, a co jest z naszym językiem związane.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio

robert-galbraith-jedwabnik-the-silkworm-cover-okladka"Jedwabnik" - Robert Galbraith

Drugi tom cyklu o prywatnym detektywie Cormoranie Strike'u, zapoczątkowanym przez "Wołania kukułki". Tym razem Strike prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia pisarza Owena Quine'a. Jego żona podejrzewa, że potrzebował po prostu kilku dni dla siebie, co zdarzało się już wcześniej, jednak ze względu na przedłużającą się nieobecność i brak kontaktu, prosi detektywa o pomoc w odnalezieniu go. W trakcie dochodzenia wychodzi na jaw, że pisarz ukończył pracę nad pamfletem, którego opublikowanie mogłoby skompromitować i narazić na kpiny niemałe grono osób. Powód jego zaginięcia może być więc całkiem inny, i dużo bardziej brutalny, niż sądzi jego małżonka. Robert Galbraith to pseudonim J. K. Rowling. Wrażenia Joanny z lektury pierwszych rozdziałów "Jedwabnika" możecie przeczytać tutaj

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

Krajewski_Wladca liczb"Władca liczb" - Marek Krajewski

Najnowsza, szósta już część cyklu o Edwardzie Popielskim. Akcja rozgrywa się w roku 1956, we Wrocławiu. Popielski ma już siedemdziesiąt lat i toczy dość spokojny żywot, zatrudniony w kancelarii adwokackiej jako pełnomocnik procesowy. Nieoficjalnie jego zadaniem jest gromadzenie informacji o klientach i przeciwnikach swojego szefa, mecenasa Becka, w czym przydają mu się zdobyte niegdyś umiejętności i doświadczenie. Z jego talentów chce skorzystać hrabia Władysław Zaranek-Plater, oferując mu ogromną fortunę za stosunkowo proste – jak się wydaje – zlecenie. Sprawa jednak szybko zaczyna się komplikować, trzy tajemnicze samobójstwa ewidentnie coś łączy. Czy stanowiły one ofiarę dla tytułowego demona, Władcy liczb? Popielski nie chce dać temu wiary, ale gdy wszystkie tropy okazują się prowadzić donikąd, zaczyna dopuszczać do siebie taką myśl. Więcej o książce możecie przeczytać w naszej recenzji.

Książka dostępna w e-księgarniach: Woblink

czy jestes psychopata"Czy jesteś psychopatą?" - Jon Ronson

Drugie wydane w Polsce dzieło autora bestselleru "Człowiek, który gapił się na kozy". Tym razem Walijczyk zabiera nas w podróż po krainie obłędu, podczas której dowodzi, że wariatem lub psychopatą jest każdy z nas. A wszystko zaczyna się od tajemniczych przesyłek, w których znajdują się zaszyfrowane książki, zaadresowanych do naukowców z całego świata. W trakcie swojego dziennikarskiego śledztwa w stylu gonzo spotyka się z osobami cierpiącymi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne, oraz tymi, których działalność zawodowa w jakiś sposób związana jest z szaleństwem - a wszystko po to, by postawić pytanie jak definiować normalność we współczesnym świecie.

Książka dostępna w e-księgarniach: Publio, Woblink

łatwo być bogiem"Łatwo być Bogiem" - Robert J. Szmidt

„Łatwo być Bogiem” to pierwszy tom trylogii science fiction „Pola dawno zapomnianych bitew”. XXIV wiek. Ludzkość wkroczyła w erę podboju kosmosu, w trakcie której zbadano dziesiątki układów słonecznych i skolonizowano wiele planet. Wkrótce ma dojść do spotkania z dwiema rasami Obcych. Tymczasem w innym układzie odnaleziony zostaje tajemniczy wrak statku, dysponującego niezwykle zaawansowaną technologią. Jednak znajdująca się tam istota może wstrząsnąć podstawami ludzkiej cywilizacji.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

pokolenie ikea"Pokolenie Ikea" - Piotr C.

Wulgarna i obrazoburcza opowieść o życiu na kredyt - dosłownie i w przenośni. O ludziach rozczarowanych i rozgoryczonych, nieszczęśliwych i sfrustowanych. Nienawidzących swojej pracy, ale tkwiących w niej z przymusu i z braku lepszych pomysłów. O gonitwie bez celu. "Pokolenie Ikea" to książka budząca wiele kontrowersji - nie tylko ze względu na formę, którą jedni nazywają adekwatną, a inni szaletową, ale także przez jej treść. Dla niektórych szokującą, dla niektórych miałką i w gruncie rzeczy bezsensowną, jak opisane w niej życiorysy.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint

cmentarz w pradze"Cmentarz w Pradze" - Umberto Eco

Kryminalno-szpiegowska powieść, której akcja rozgrywa się w XIX wieku, opowiadająca o jednej z bardziej znanych teorii spiskowych. Jak można się domyślić po tytule - mowa o rzekomym spotkaniu rabinów z każdego zakątka Ziemi na żydowskim cmentarzu w Pradze, podczas którego miały powstać "Protokoły Mędrców Syjonu", traktat dotyczący przejęcia władzy na świecie. Poza głównym bohaterem książki, fałszerzem Simoninim, wszystkie występujące w niej postaci są autentyczne.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

Najpiekniejsza_dziewczyna-w miescie bukowski"Najpiękniejsza dziewczyna w mieście" - Charles Bukowski

Zbiór opowiadań, który stanowi jakby esencję literackiej twórczości Bukowskiego. Czego się więc spodziewać? Hektolitrów alkoholu, prostytutek i mordobicia. Ale też: niezwykłego dystansu do świata, spostrzeżeń, którym trudno odmówić trafności i niesamowitego pióra. Oraz: historii o ludziach skrzywdzonych, o cierpieniu i nieustającym weltschmerzu.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

tuf wędrowiec"Tuf wędrowiec" George R.R. Martin

Powieść science-fiction z 1986 roku. Haviland Tuf to międzygwiezdny kupiec i podróżnik, który brzydzi się przemocą i lubi wysokie zyski. Jego życie ulega zmianie, kiedy odnajduje zaginiony od lat olbrzymi krążownik ziemski Inżynierskiego Korpusu Ekologicznego. Haviland postanawia przekwalifikować się na inżyniera-ekologa, który na zamówienie dokonuje genetycznych manipulacji na roślinach i zwierzętach, przystosowując je do życia na obcych planetach i tworząc nowe gatunki, zarabiając na tym więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Nie brak jednak takich, którzy ów krążownik chętniej widzieliby w swoich rękach i wykorzystali go do zupełnie innych celów.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

jaskiniowiec"Jaskiniowiec" - Jørn Lier Horst

REKLAMA

Najlepszy norweski kryminał 2012 roku. Viggo Hansen - sąsiad policjanta z Larviku, Williama Wistinga, zostaje znaleziony martwy w swoim domu. Hansen był samotnikiem, którego życiem nikt się nie interesował, a zwłoki odnaleziono przypadkiem. Ta historia porusza córkę Wistinga, Linę, która postanawia napisać reportaż na ten temat. Wkrótce potem policja trafia na kolejne ciało. Sprawa zaczyna się komplikować, a tropy prowadzić do seryjnego mordercy, Roberta Goodwina. Jørn Lier Horst nazywany jest "nowym Jo Nesbo". Recenzję książki możecie przeczytać tutaj.

Książka dostępna w e-księgarniach: Allegro, Ebookpoint, Publio, Woblink

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA