REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Te kategorie Netflixa skrywają filmy i seriale, o istnieniu których nie miałeś pojęcia. Sprawdź listę

Netflix jest wielką platformą VOD, która znaczną część swojego sukcesu zawdzięcza dbałości o techniczną stronę serwisu i system rekomendacji. Firma po prostu musi umieć zarządzać swoimi treściami, bo ma ich naprawdę dużo. Do niektórych z nich można dostać się dzięki specjalnym kategoriom, a w serwisie Netflix są ich setki.

09.02.2022
9:17
najdziwniejsze kategorie netflix
REKLAMA

Netflix, największa platforma VoD, kryje w swoich zakamarkach mnóstwo dziwacznych, niesamowitych i mało znanych filmów oraz seriali. Można się do nich dostać dzięki sformułowanym w odpowiedni sposób kategoriom. Netflix wyróżnia ich setki. Netflix poleca swoim użytkownikom najciekawsze produkcje. Ale można je także wyszukiwać po kategoriach. A w tych kategoriach kryją się filmy, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. Oto najdziwniejsze kategorie na Netflix Polska.

REKLAMA

Netflix i jego kategorie skrywają mnóstwo dziwacznych filmów i seriali. Co ciekawego oglądać na Netflix Polska i jak znaleźć seriale i filmy przez kategorie?

Netflix automatycznie poleca swoim użytkownikom najciekawsze filmy i seriale. Mało kto wie jednak, że produkcje dostępne na Netflixie wyszukamy przez kategorie i to takie, które są dobrze ukryte. Niektóre z nich są tak zwariowane i wymyślne, że po prostu trzeba poznać kryjące się za nimi tytuły. Co ciekawego skrywają kategorie na Netflix Polska?

Każdy szanujący się fan filmów i seriali kojarzy najważniejsze produkcje dostępne na Netfliksie. Hity takie jak "Stranger Things", "Making a Murderer", "Orange Is the New Black" czy "Dark" są reklamowane na całym świecie. Mogą też liczyć na stałą obecność wśród seriali polecanych przez serwis poszczególnym użytkownikom. W zalewie dziesiątek nowości i przy zmieniającej się co tydzień bibliotece, wielu posiadaczy Netfliksa nie ma czasu obejrzeć czegokolwiek więcej niż tych kilkudziesięciu polecanych produkcji. Jeżeli interesuje ich jakiś konkretny tytuł, to używają w tym celu wyszukiwarki, ale przeważnie nic poza tym.

Netflix - kategorie. Co dziwnego się pod nimi kryje?

Tymczasem największa platforma VoD kryje w swoich zakamarkach mnóstwo dziwacznych, niesamowitych i znanych garstce fascynatów filmów oraz seriali. Można się do nich dostać za pomocą sformułowanych w odpowiedni sposób kategorii. Netflix wyróżnia setki takich kategorii (ale warto pamiętać, że biblioteka serwisu zawiera różne produkcje w zależności od kraju, dlatego nie wszystkie funkcjonują w Polsce). Najdziwniejsze z nich często skrywają nieprzystające do siebie gatunki i style. Mieszają poważną tematykę z kinem klasy B i kiczowatą estetyką niskobudżetowej produkcji. Jak je odnaleźć? Sposób jest kilka: jeżeli szukamy konkretnej kategorii i znamy jej nazwę, to wystarczy proste wpisanie frazy wyszukiwarkę. Zdobycie dostępu do pełnej listy kategorii jest jednak nieco bardziej skomplikowane. Pomoże w tym jeden z naszych tekstów.

Wiele kategorii pozwala na bardzo konkretne wyszukiwania np. produkcji BBC, oscarowych dramatów czy filmów z Bradem Pittem. Ale można pośród nich znaleźć także grupy produkcji, których połączenie przeciętnemu użytkownikowi nigdy nie przyszłoby do głowy. A tym bardziej ich wyszukiwanie. Niesłusznie, bo najbardziej zwariowane kategorie na Netfliksie mają szansę urozmaicić sztampowy dobór dzieł oglądanych w serwisie. Autorzy serwisu pokazują przy tym, że prosta z pozoru wyszukiwarka może pełnić rozmaite funkcje.

Netflix - kategorie: co kryją?

Kategorie na Netflix Polska kryjące filmy, seriale i programy, o których mogłeś nie mieć pojęcia:

najdziwniejsze kategorie na netflix polska class="wp-image-222989"

Wybuchy, strzelaniny, pościgi i morderstwa... Brzmi jak scenariusz któregoś z filmów Michaela Baya? Tak, ale to też chleb powszedni produkcji, które należą do tej kategorii. Amerykanie uwielbiają filmy i seriale o zamachach. Czasem celem jest polityk na wysokim stanowisku, a czasem były stróż prawa (lub wręcz przeciwnie - były płatny zabójca) wchodzi na ścieżkę krwawej zemsty. Na liście produkcji z kategorii "filmy z motywem zamachu" znalazły się najróżniejsze produkcje m.in. absurdalna parodia "True Memoirs of an International Assassin", a nawet prawdziwy diament w postaci "Madras Cafe". Opis ten ostatniej produkcji od razu zachęca do obejrzenia: "Pomiędzy politykiem a zabójcami stoi jedynie agent-alkoholik. Może ma swoje wady, ale jest nieustraszony". Co racja, to racja.

Kadr z filmu Opiekunka: Demoniczna królowa class="wp-image-441724"

Niedawno media obiegła informacja, że serial "Chilling Adventures of Sabrina" został pozwany przez jeden z kościołów satanistycznych za rzekomo bezprawne wykorzystanie figury Baphometa. Jak donosi portal Hollywood Reporter, sataniści żądają od Netfliksa 50 mln dol., ale ewidentnie nie próbowali wyszukać w serwisie frazy "historie satanistyczne". Tego typu produkcji na platformie jest znacznie więcej niż można by sądzić. Od słynnego "Dziecka Rosemary", przez satanistyczną opiekunkę do dzieci, aż po "Małe zło" oraz "Errementari: kowal i diabeł", czyli historię w której sprzedanie duszy diabłu okazuje się zaskakująco trudnym zadaniem. Ileż to okazji do dodatkowych pozwów!

Po obejrzeniu którejś produkcji z kategorii "historie satanistyczne" macie koszmary i dręczy was poczucie winy? Nie ma problemu! Na Netfliksie można przecież znaleźć mnóstwo filmów o wierze i duchowości. Pod tą kategorią użytkownicy serwisu znajdą zarówno klasykę w postaci "Siedmiu lat w Tybecie". Ale to nie wszystko! Interesują was historie, które są tak niespotykane, że nigdy nie zostałaby poruszone w masowym kinie? W La Ilamada wiarę przywrócą wam piosenki Whitney Houston.

Komedia romantyczna to jeden z najważniejszych gatunków kina rozrywkowego. Standardowi przedstawiciele tego gatunku są powszechnie uważani za najgorsze produkcje, jakie trafiają co roku do kin (a mimo to przynoszą zazwyczaj duże zyski). Na Netfliksie znalazło się jednak kilka komedii romantycznych, które nijak nie przystają do typowej tematyki poruszanej w takich filmach. Główny bohater produkcji "Alex Strangelove" ma problem czy stracić dziewictwo z uroczą Claire, czy równie uroczym Elliotem. W dziele "Arctic Heart" zakochana w naukowcu studentka oddaje mu swoje ciało do badań. Problem w tym, że bada... wytwarzane przez pingwiny białko zwiększające odporność.

Słyszysz azjatyckie filmy akcji, myślisz klasyka kinga kung fu, a może któraś z produkcji Bruce'a Lee czy Zhanga Yimou? Nie na Netfliksie! Serwis pełen jest współczesnych azjatyckich produkcji o wątpliwej jakości i dziwacznych fabułach. Fani anime znajdą tu aktorskie wersje Bleacha i FullMetal Alchemist, a pozostali bez wahania zajrzą do oryginalnych produkcji Netfliksa, takich jak: "Illang: Wilcza brygada" i "Przychodzi po nas noc". Ostatni z wymienionych filmów opowiada o elitarnym zabójcy, który ma jedną poważną wadę - zachował resztki współczucia. Zapewne dlatego nie dostał się do kategorii "filmy z motywem zamachu".

Netflix jest pełen dziwnych kategorii, ale w żadnej z nich nie znalazło się tyle obraźliwych, niepoprawnych politycznie, Ostre jak brzytwa stand-upy Dave'a Chappelle'a, animacje o zboczonych policjantach i masturbujących się nastolatkach, a nawet dokumentalne śledztwo o epidemii biegunki na szkolnej stołówce. Sprośne programy i seriale na Netfliksie to przede wszystkich opowieści o bohaterach, którzy nie potrafią się dostosować do panujących norm społecznych. Gdyby to od nich zależało, to najchętniej spędziliby dzień pijąc na powietrzu, kradnąc drobne rzeczy ze sklepu i bez podchodzić do seksu z pełnym ekshibicjonizmem.

Futbol, futbol, futbol... obejrzyjmy to jeszcze raz na Netfliksie. Platforma streamingowa ma zaskakująco szeroką bibliotekę produkcji powiązanych z piłką nożną. Dokumenty przedstawiające zmagania słynnych piłkarzy, filmy fabularne z serii "od zera do bohatera" czy niezwykle ostatnimi czasy produkcje dokumentujące drogę drużyny do wielkiego sukcesu. Futbolowi maniacy na obejrzenie wszystkich tych dzieł będą musieli zabukować więcej niż jeden wieczór, gdy akurat nie gra Liga Mistrzów.

Coś takiego jak komedia studencka z różnych powodów nigdy nie doczekała się polskich przedstawicieli. A przecież imprezy w polskich akademikach nieraz były równie legendarne jak domówki amerykańskich bractw studenckich. Netflix pozwala jednak nadrobić zaległości w oglądaniu wszystkich tych szalonych, kiczowatych produkcji z dowcipami, które zdołają zawstydzić nawet najbardziej rubasznych dowcipnisiów. Najciekawsze z komedii studenckich na Netfliksie? Choćby "Blue Mountain State: The Rise of Thadland", w którym gwiazdor NFL wykupuje miejscówkę uniwersyteckiej drużyny, żeby urządzić tam imprezę stulecia.

Nic nie wskazuje na to, żeby w nowej, aktorskiej wersji "Dumbo" latający słoń potrafił mówić ludzkim głosem. Bez obaw - produkcji z mówiącymi zwierzętami zdecydowanie nie brakuje na Netfliksie. Trudnością pozostaje jedynie wybór ulubionego gatunku gadających stworzeń. Króliki, myszy, a może psy i koty? To najbardziej popularne gatunki, ale jeżeli interesuje was coś nieco bardziej egzotycznego, to Netflix absolutnie staje na wysokości zadania. Na liście produkcji z powyższej kategorii znajdziemy także mówiącą lamę, żaby, ślimaki, pandy, tygrysy oraz świnie z legendarną Świnką Peppą na czele.

REKLAMA

*Zdjęcie główne: pixinoo / Shutterstock.com

Tekst został pierwotnie opublikowany w 2018 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA