REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Te seriale powinniście nadrobić. Najlepsze tytuły minionego lata

Lato i wakacje to okres, gdy serialowych produkcji pojawia się mniej. Ramówki telewizyjne nie są tak napakowane nowościami, a serwisy VoD skupiają się jedynie na swoich najmocniejszych tytułach. Oznacza to jednak, że w ostatnich miesiącach pojawiło się kilka naprawdę mocnych propozycji. 

21.09.2018
19:31
Najlepsze seriale lata. Te seriale warto nadrobić tej jesieni
REKLAMA
REKLAMA
Seriale na wakacje 2018 class="wp-image-169522"

Jeden z najciekawszych seriali ostatnich kilku miesięcy i jeden z najlepszych tego roku. Główna bohaterka (w tej roli Ammy Adams) dostaje specjalne zadanie od redaktora naczelnego. Ma udać się do niewielkiej miejscowości i opisać sprawę zaginięcia dwóch dziewczynek. To miasteczko to miejsce pełne typowych problemów, jakie trapią zamknięte społeczności, ale także rodzinna miejscowość głównej bohaterki. Będzie ona musiała nie tylko zaangażować się w sprawę kryminalną, ale również rozliczyć się z własną, bardzo trudną przeszłością.

Ostre przedmioty zobaczycie w HBO GO.

rojst finał class="wp-image-200527"

Jeden z najnowszych polskich seriali, który udowadnia, iż mamy coraz mocniejsze rodzime produkcje. Historia jest pozornie prosta. Lata 80., podwójne morderstwo, winny zostaje znaleziony bardzo szybko. Jednak Witold Wanycz i Piotr Zarzycki – dziennikarze lokalnej gazety - czują, iż sprawa wcale nie jest taka prosta, a złapany mężczyzna może być tylko kozłem ofiarnym. Fabuła nieskomplikowana, ale kryje w sobie kilka niespodzianek.

Rojst dostępny jest na platformie Showmax.

BoJack Horseman – 5. sezon

 class="wp-image-37221"

Najnowszy sezon tej produkcji pojawił się już, gdy najmłodsi dobrze rozsiedli się w szkolnych ławkach. 5. sezon BoJacka Horsemana trzyma poziom poprzedników. Nie dość, że nie nudzi się, to jeszcze eksploatuje zupełnie nowe i inne rejony psychologii bohatera. W tej serii otrzymuje on serialową rolę, co pozwala twórcom pożartować trochę z przemysłu telewizyjnego, Prices Carolyn chce adoptować dziecko, a związek Diane rozpada się na dobre. To niezły punkt wyjścia, aby pokazać jak trudne bywa życie nawet w jego prostych, rutynowych odsłonach. Dla wszystkich fanów smutnego humoru jest to pozycja obowiązkowa.

Serial dostępny jest w serwisie Netflix.

final space recenzja class="wp-image-184774"

Już w pierwszym odcinku rzucają się w oczy wady tego serialu. Humor bywa ciężki, miejscami czuć, że fabuła umiarkowanie trzyma się rytmu. A jednak to serial bardzo przyjazny, wzruszający i wciągający. Opowiada o więźniu, który mieszka na penitencjarnym statku kosmicznym i cholernie się nudzi. Wszystko się zmienia, gdy w okolicy pojawia się... mała sympatyczna kulka, która okazuje się mieć własny charakter, emocje i być - wiem, jak to zabrzmi – niszczycielem światów. Tak zaczyna się przygoda, której konsekwencje odczuje cały Wszechświat.

Serial obejrzycie w serwisie Netflix.

 class="wp-image-183262"

Nie spodziewałem się, że tak banalna historia może być opowiedziana w tak ciekawy sposób. Fabuła opowiada o trzech przyjaźniących się kobietach. Każda z nich ma swoje poważne problemy, które mógłby rozwiązać spory zastrzyk gotówki. Decydują się wziąć sprawy we własne ręce i... napaść na supermarket. Szybko okazuje się, że radość z udanego rabunku była przedwczesna, bo pieniądze, które zabrały z sejfu związane są z pewnym nielegalnym biznesem. Zwykłe, dość przeciętne kobiety będą musiały sprawdzić, czy są w stanie włączyć się do gry przestępczego światka.

Good Girls obejrzycie w serwisie Netflix.

orange is the new black 6 sezon recenzja netflix class="wp-image-183061"

Najpierw zakochałem się w tym serialu, później nudził mnie niemiłosiernie, ale najnowszy sezon znowu udowadnia, jak nieograniczona wydaje się być wyobraźnia scenarzystów. Razem z częścią bohaterek dostajemy się do więzienia o zaostrzonym rygorze. Bohaterki będą musiały odnaleźć się w nowym miejscu, ale również wybrać strony pewnego, bardzo groźnego konfliktu. 6. sezon Orange Is the New Black to świetnie opowiedziana zamknięta historia. Pełna tego, za co pokochaliśmy pierwsze serie - głębokie historie o przeszłości, mocne charaktery i bardzo trudne wybory moralne.

Serial obejrzycie w serwisie Netflix.

Atypowy – 2. sezon

atypowy 2 sezon class="wp-image-200182"
REKLAMA

Pierwszy sezon pojawił się odrobinę niepostrzeżenie. Sam to dorastający chłopak, który cierpi na autyzm. Jego choroba wyznacza rytm życia całej rodziny, ale każda z postaci ma swoje problemy, urazy, rany. Widać, że ta rodzina trzeszczy w szwach. Drugi sezon okazał się równie dobry, a pozytywne przyjęcie recenzentów wskazuje, że może być nawet lepszy niż premierowa seria. Mnie najmocniej ujęło to, w jaki sposób twórcom udaje się łączyć wesołość, komediowy charakter z naprawdę dobrą i wzruszającą historią.

Serial obejrzycie w serwisie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA