REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Bracia Coen udają się na Dziki Zachód. Ballada o Busterze Scruggsie od dzisiaj na Netfliksie

Bracia Coen wracają po dwuletniej przerwie z nowym filmem, który tym razem nie jest przeznaczony do dystrybucji kinowej. Ballada o Busterze Scruggsie już od dzisiaj na platformie Netflix.

16.11.2018
11:15
Ballada o Busterze Scruggsie netflix
REKLAMA
REKLAMA

Twórcy Fargo wybierają się na Dziki Zachód, aby swoim zwyczajem lawirować między absurdem, czarnym humorem a poważną problematyką. W tej historii o amerykańskich pionierach i bandytach poznajemy m.in. podrzędnego showmana podróżującego ze znajomym dziwolągiem. Poszukuje on ludzi, którzy zapłacą bez namysłu, aby posłuchać i popatrzeć na mężczyznę bez rąk i nóg. Na całość złożyło się sześć luźno powiązanych ze sobą opowieści, ukazujących zarówno to brutalne, jak i bardziej łagodne oblicze Dzikiego Zachodu.

Tytułową rolę zagrał Tim Blake Nelson. W filmie występują także James Franco, Liam Neeson, Tyne Daly, Tom Waits, Brendan Gleeson i Zoe Kazan. Obraz miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie był nominowany w konkursie głównym, a także zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz.

Ballada o Busterze Scruggsie to nie pierwsza wycieczka braci Coen do świata rewolwerowców w kapeluszach. Już wcześniej zrobili remake westernu Prawdziwe męstwo, a ślady gatunku można odnaleźć również w innych ich dziełach, np. w to To nie jest kraj dla starych ludzi.

Netflix rozbił bank w Wenecji.

Obraz Coenów to nie jedyny film, który był prezentowany w konkursie głównym festiwalu. W programie znalazło się także nowe dzieło Alfonso Cuarona, czyli Roma. To właśnie ten tytuł był triumfatorem festiwalu, gdzie zdobył Złotego Lwa za najlepszy film.

REKLAMA

O ile losy serwisu streamingowe w Cannes nie poszły po myśli włodarzy platformy, o tyle zwycięstwo w Wenecji wyznacza nowy czas dla Netfliksa. Angażowanie światowej sławy twórców, przebicie się na czerwone dywany największych i najbardziej liczących się festiwali, to już nie przelewki, zarówno w historii serwisu, jak i całej kinematografii. Zmiany już zaszły i nie należy ich bagatelizować. Czekamy na kolejne ruchy, a tymczasem możemy już oglądać Balladę o Busterze Scruggsie, która przyczyniła się do tego nowego rozdania kart.

Film braci Coen od 16 listopada w Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA