REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

Netflix chce być jak HBO. Serwis zrobi serię krótkometrażowych filmów o życiu w kwarantannie

Kwarantanna wywołana pandemią koronawirusa sprawiła, że przez kilka miesięcy filmowcy nie mogli uprawiać swojego zawodu. Część z nich postanowiła jednak stworzyć krótkie produkcje z własnych domów, a wsparł ich w tym Netflix. Platforma właśnie opublikowała zwiastun serii „Homemade”.

23.06.2020
17:16
netflix homemade
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała szyki branży filmowej na wiele różnych sposobów. Kina na całym świecie musiały zostać zamknięte z obawy przed dalszymi zarażeniami, a bez zapewnianych w ten sposób zysków planowanie przyszłych budżetów stało się prawie niemożliwe. Wiele nowych produkcji musiało też wstrzymać prace na planie lub nawet przenieść swoją premierę na znacznie późniejszy termin.

Nieco lepiej wyglądała natomiast sytuacja serwisów streamingowych, które w okresie kwarantanny notowały rekordowe wyniki (wraz z rozluźnieniem zasad nieco zmalały). Firmy takie jak Netflix jako jedyne mogły też na bieżąco wspierać twórców i dać im dobrą bazę do publikacji nagrań tworzonych w trakcie pandemii. W taki właśnie sposób narodził się zresztą pomysł na nową serię wspomnianej platformy.

„Homemade” będzie składać się z kolekcji 17 filmów krótkometrażowych m.in. od Paolo Sorrentino, Kristen Stewart i Maggie Gyllenhaal.

W skład serii wejdą zarówno intymne opowieści dokumentalne, jak i ciekawe produkcje fabularne. Wszystkie łączy jednak fakt kręcenia w warunkach kwarantanny, czyli bez udziału ekipy zdjęciowe i przy użyciu sprzętu dostępnego w domach filmowców. Kto dokładnie wziął udział w przedsięwzięciu? Swoje filmy przygotowali: Ladj Ly („Nędznicy”), Paolo Sorrentino („Wielkie piękno”, „Nowy papież”), Kristen Stewart, Pablo Larrain („Jackie”), Rachel Morrison (autorka zdjęć do „Czarnej Pantery” i „Mudbound”), Rungano Nyoni, Naomi Kawase („Kwiat wiśni i czerwona fasola”), Maggie Gyllenhaal, Natalia Beristain, Sebastia Schipper czy David Mackenzie. Swoje produkcje zaprezentują też Antonio Campos, Gurinder Chadha, Sebastian Lelio, Ana Lily Amirpour, Johnny Ma oraz Nadine Labaki i Khaled Mouzanar.

REKLAMA

Co ciekawe, „Homemade” to nie jest pierwszy tego typu projekt zainicjowany przez międzynarodową firmę produkcyjną. Wcześniej od Netfliksa na podobną produkcję zdecydowało się HBO. Europejska część firmy rozkręciła w trakcie kwarantanny serię „W domu”, do której zaangażowała młodych filmowców z całego kontynentu. Swój segment stworzą także Polacy (m.in. Xawery Żuławski, Jerzy Skolimowski i Małgorzata Szumowska), a hiszpańską wersję miniserialu można już oglądać na HBO GO.

Premiera „Homemade” na platformie Netflix nastąpi 30 czerwca.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA